زندگینامه بیل گیتس و مراحل درخشش او

بیل گیتس از ثروتمندترین مردهای دنیا می باشداو تا کنون توانسته  11 سال پی در پی برنده این عنوان باشد ،دارایی هایش حدود 51 میلیارد دلار تخمین زده شده است. بیل گیتس در سن 43 سالگی از ثروتمندترین مردهای دنیا بود. او از بیست سالگی تابه امروز رییس شرکت مایکروسافت بوده که ارزش آن چیزی در حدود پنجاه میلیارد دلاربرآورد شده است .

بیل گیتس در یک خانواده متوسط شهر سیاتل امریکا به دنیا آمد .بیل گیتس فردی متفکر و استثنایی بود طوری که در سن 8 یا 9 سالگی زندگینامه خانوادگی را از اول تا آخر می‌خواند. بیل گیتس در کودکی همیشه در کنار مادربزرگش بود و از او تاثیر بسیار گرفت. بیل گیتس از همان دوران کودکی همیشه به دنبال رقابت بود و همیشه سعی میکرد از دوستانش بهتر باشد . بیل گیتس در خانواده‌ای چشم به جهان گشود که از نظر تاریخی ،غنی در تجارت و سیاست و خدمات اجتماعی بودند. پدرش ویلیام هنری گیتس دوم از وکلای دادگستری و یکی از سرشناسان در شهر سیاتل بود و مادر بیل آموزگار مدرسه و عضو هیأت مدیره  یونایتد وی اینترنشنال (United Way International) بودو در انجام امور خیریه فعالیت داشت.

بیل گیتس دوران ابتدای خود را در مدرسه عمومی Lakeside  گذراند و در آن زمان بود که با کامپیوتر آشناییت پیدا کرد .بیل گیتس دانش‌آموزی زرنگ و باهوش بودو در انجام هر کاری بی نظیر بود. شوق بسیاری برای همیشه اول شدن و برنده بودن داشت .بیل گیتس در لیک ساید، که مدرسه ای خصوصی و مخصوص نخبگان بود تحصیل میکرد در آنجا بود که عشق و علاقه بیل گیتس به ریاضیات باعث دلبستگی و در گیر شدن ذهن او به کامپیوتر شد. او در لیک ساید دانش آموزی ممتاز و برجسته بود. بچه‌ها همیشه سربه‌سر او می‌گذاشتند چون او همیشه باهوش‌تر و بهتر از بقیه دانش‌آموزان هم سن خود بود.در آغاز یکی از سالهای تحصیلی مسئولان مدرسه Lakesideتصمیم گرفتند با کمک خانواده های دانش آموزان, یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانش آموزان بگذارند.

در این زمان بود کهبیل گیتس با کامپیوتراز نزدیک آشنا شد و به  در استفاده از آن مهارت کسب کرد  او  در سن 13 سالگی خود اولین نرم فزار که یک بازی ساده بود را نوشت. بیل گیتس دوستی به نام پل آلن (Paul Allen )  داشت که دو سال ازبیل گیتس بزرگتر بود که او در زمینه سخت افزار کامپیوتر هم مهارت قابل توجهی داشت ,بیل گیتس بیشتر وقت خود را با دوستش به برنامه نویسی در اتاق کامپیوتر Lakeside میگذراند.

چگونه فن بیان خود را تقویت کنیم ؟
بخوانید

به طوری که جیمز والاس و جیم اریکسون در کتابشان به نام هارد درایو خاطرنشان می‌کنند: «حتی در محیط هایی مانند لیک ساید که فقط دانش آموزان باهوش درآن حضور دارند و در خور احترامند، اما متاسفانه تیزهوشی بیل گیتس از سوی تعدادی دیگر از دانش‌آموزان مورد تمسخر قرار می گرفت »طبق گفته های یکی از همکلاسی‌های گیتس که اکنون یکی از معماران خبره  در سیاتل است: «بیل گیتس اغلب اوقات وقتش را با دانش آموزان در اتاق کامپیوتر میگذراند. » او از لحاظ اجتماعی در بین مردم بی‌عرضه و خجالتی بود. ذهن و فکر بیل گیتس کاملا مشغول کامپیوتر بود. و هیچ کاری نمیکرد و کمتر میدیند که او گاهی اوقات تنیس بازی کند . بیل گیتس تا سال سوم دبیرستان از نظر کامپیوتربازان جوان‌تر لیک ساید در حد یک کارشناس کامپیوتر به حساب می آمد. بیل گیتس اغلب اوقات در اتاق کامپیوتر مدت ها جلسه دادگاه برگزار می‌کرد و داستان‌هایی درمورد هک کننده های کامپیوتری بیان می‌کرد.بیل گیتس و گروهی از دوستان ماهرش توانستند گروه برنامه‌نویسان لیک ساید را که مختص به ایجاد فرصت‌های پولسازی برای استفاده از مهارت‌ و تجربه تازه کسب شده، برنامه‌نویسی کامپیوتر داشت را تشکیل دادند.

طبق گفته بیل گیتس: «من طرح دهنده بودم. من کسی بودم که گفتم بیایید دنیای واقعی را فراخوانیم و سعی کنیم که محصولی را به آن عرضه کنیم. » بیل در آن موقع فقط 13 سال داشت.

 زندگینامه بیل گیتس و مراحل درخشش او

بیل گیتس ،آلن، کنت ایوانز و ریچارد وی‌لند-  و دو عضو دیگر گروه برنامه‌نویس های لیک ساید- بیشتر اوقات در طول شبانه روز مشغول به کار بودند و در ابتدای کار به کامپیوتر کوچکی (Minicomputer) که صاحب آن جنرال الکتریک بود متصل بودند و بعدها  به کامپیوتر، شرکت کامپیوتر سنتر متصل شدند.آن ها بعضی وقت ها تا صبح به خانه نمی آمدند. بیل گیتس که بیشتر اوقات وقتش این چنین صرف ‌میکرد سبب نگرانی والدینش شد . و والدینش به مدت یک سال فعالیت‌های او را از ترس اینکه شاید لطمه‌ به درسهایش وارد شود متوقف کردند. اما چون بیل گیتس همیشه دنباله علم و دانش بود توجه خود را به مسئله ای دیگر جلب کرد . در این مدت ، او شروع به مطالعه زندگی‌نامه از جمله زندگی‌نامه ناپلئون و فرانکین روزولت کرد.هدف او از این کار این بود که می خواست بداند شخصیت‌های بزرگ تاریخ چگونه تصمیم میگرفتند و فکر می‌کردند. بیل گیتس حتی کتاب‌های مرتبط به کسب و کار، علوم و رمان را مطالعه کرد. یکی از کتاب‌های مورد علاقه او کتابگیرنده در چاودار است .او هلدن کالفیلد که یکی از شخصیت اصلی کتاب بود ، یکی از قهرمانان زندگی خود قرار داد.

زندگینامه پر فراز و نشیب اپرا وینفری
بخوانید

والدین بیل گیتس روی دانشگاه رفتن او پافشاری داشتند. زیرا احساس میکردند همراه بودن بیل گیتس با دانشجویان دیگر برایش خوب است .سر انجام با ضریب هوشی بسیار بالای او و اشتیاق او برای فراگیری علم ورودش را به دانشگاه هاروارد آسان نمود.

پس از آنکه وارد دانشگاه هاروارد شد با استیو بالمر (Steve Ballmer) که اکنون رئیس قسمت اداری مایکروسافت است آشنا شد. بیل گیتس با ورود به دانشگاه هاروارد رشته ی حقوق را انتخاب کرد تا راه پدرش را ادامه دهد. اما در واقع او علاقه ای به این رشته نداشت .

در سال های 1975 بود که بیل گیتس برای یک نسخه از زبان بیسیک (Basic) که یک نوع زبان اولیه در برنامه‌نویسی کامپیوتر است باز  گروه خود را با پل آلن تشکیل داد. بیل گیتسدر سال 1977 دانشگاه هاروارد را رها کرد زیرا حس کرد آمادگی برای قرار گرفتن در دنیای جدید را دارد و به صورت شبانه روزی به همراه دوستش در شرکت کوچکی که تاسیس کرده بودند کار کند .

در آن زمان ها مایکروسافت فقط 40 کارمند داشت که مداوم مشغول کار کردن بودند . مبلغ کل فروش آن  فقط 2.4 میلیون دلار در سال بود. در سال 1980 شرکتی به نام IBM برای پیشرفت در زمینه کامپیوتر های شخصی تصمیم بر ساخت کامپیوتر خود که PC نام دارد و هم اکنون کامپیوترهای عصر حاضر نیز مجهز به آن هستند , بسازد و به بازار عرضه کند. اما شرکت IBM تصمیم گرفته بود تا کار نرم افزار آن را به شرکت دیگری بسپارد. از اینجا بود که خوش شانسی به مایکروسافت روی آورد و شرکت IBM قراردی با شرکت کوچک مایکروسافت بست تا نرم افزارهای مورد نظر شرکت IBM را تولید کند.

زندگینامه مارک الیوت زاکربرگ جوان ترین میلیاردر دنیا
بخوانید

بیل گیتس و پل آلن سیستم DOS 86 را مناسب برای کامپیوتر های شخصی IBM تغییراتی اعمال کردند و حتی امکانات بیشتری را به آن اضافه نمودند و از آن یک سیستم عامل قوی 16 بیتی ساختند. مایکروسافتاین سیستم عامل را MS-DOS نامید. MS-DOS برروی کامپیوترهای شخصی IBM جای گرفتند و شرکت IBM مقداری از فروش کامپیوترهای PC خود را برای استفاده از MS-DOS به مایکروسافت میداد .

 زندگینامه بیل گیتس و مراحل درخشش او

که این مسئله کم کم به پیشرفت شرکت بیل گیتس کمک زیادی کرد .
چند سال بعد مایکروسافت سیستم عامل گرافیکی با نام Windows را منتشر کرد و محصولات موفق تری تولید کرد که باعث رشد چشمگیر آن شد . طبق آمار بیش تر از 95 درصد از دارندگان کامپیوترهای شخصی در سراسر دنیا از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده میکنند. دراکنون بیل گیتس با بیش از 50 میلیارد دلار, جزوی از ثروتمندترین مردان دنیا شناخته شده .

بیل گیتس چندین سال است که این مقام را حفظ کرده. به گفته ی خود بیل گیتس یکی از دلایل موفقیت شرکت مایکروسافت استخدام افراد با هوش و خبره است. بیل گیتس فقط 19 سال داشت که مایکروسافت را مدیریت میکرد.او به حدی مشغول کاربود که حتی بعضی اوقات چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود به سختی برروی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان شرکت کار میکرد.

بیل گیتس در ژانویه ۱۹۹۴ میلادی با ملیندا فرنچ که یکی از کارمندان مایکروسافت ازدواج کرد.این زوج دارای سه فرزند به نامهای جنیفر کاترین گیتس، روری جان گیتس و فوب ادل گیتس هستند.

خانه ای که بیل گیتس در آن زندگی می کند یکی از مدرن‌ترین و گران‌ترین خانه‌های جهان به شمار میرود که در کنار تپه می‌باشد و منظره ی آن رو به دریاچه واشنگتن قرار دارد. بیل گیتس بهمراه همسر خود چندین موسسه خیره در سراسر دنیا تاسیس کرده و هم اکنون بیل گیتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه