زندگینامه آنتونی رابینز ، راز ثروت و موفقیت او

آنتونی رابینز ( Tony Robbins )
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
(Anthony robbins) در سال ۱۹۶۱ در خانواده ی فقیر چشم به جهان گشود آنتونی رابینز پس از اخذ مدرک  دیپلم  به کارهای مختلف روی آورد، اما نتوانست تغییری درزندگی خود ایجاد کند . آنتونی رابینز در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری فقیرانه ای، مجردی زندگی میکرد و طبق گفته ها ی خود آنتونی رابینز ، او مجبور بود ظرف هایش را در وان حمام بشوید.

زندگینامه آنتونی رابینز ، راز ثروت و موفقیت او را در این مقاله مطالعه کنید.

در این مقاله آکادمی بازار به تشریح زندگینامه آنتونی رابینز ( Tony Robbins ) و راز ثروتمند شدن او می پردازد. آنتونی رابینز  در سال ۱۹۶۱ در خانواده ی فقیر چشم به جهان گشود آنتونی رابینز پس از اخذ مدرک  دیپلم  به کارهای مختلف روی آورد، اما نتوانست تغییری درزندگی خود ایجاد کند .

آنتونی رابینز در سن ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری فقیرانه ای، مجردی زندگی میکرد و طبق گفته ها ی خود آنتونی رابینز ، او مجبور بود ظرف هایش را در وان حمام بشوید. به غیر از مشکلات مالی، به دلیل  پرخوری  های زیاد ، وزن آنتونی رابینز به ۱۲۰ کیلو گرم رسید و چون دچار اضافه وزن شده بود بسیار تنبل  و بی حال بود . اما در عین حال  آنتونی رابینز همیشه رؤیاها و آرزوهای جاه طلبانه ای در سر می پروراند .

در قسمت زندگینامه افراد موفق، مقاله‌های مختلفی همچون زندگینامه پروانه وثوق فرشته ی نجات کودکان سرطانی، ندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M، زندگینامه ایندرا نویی رئیس شرکت پپسی و قدرتمند ترین زن جهان، زندگینامه استاین اریک هاگن مردی که با راه اندازی فروشگاه میلیاردر شد، زندگینامه کارلوس اسلیم هلو ثروتمند مکزیکی و هفتمین ثروتمند جهان، زندگینامه احمد و محمود خیامی بنیانگذاران ایرانخودرو و … را می‌توانید مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: زندگینامه جف بزوس ، بنیان گذار آمازون

با ما برای مطالعه ادامه زندگینامه آنتونی رابینز همراه باشید.

آرزوهای آنتونی رابینز

آنتونی رابینز ( Tony Robbins ) در عالم خیال ، خودش را در خانه های مجلل و بزرگ و در نزدیکی دریا با طبیعته بکر تصور میکرد او حتی در رویاهایش برای خود همسرو ماشین های لوکس و امکاناتی فراتر از تصور در نظر می گرفت. ناگهان تصمیم گرفت که با چاقی خدافظی کند آنتونی رابینز در این تصمیم بسیار مصمم بود و هرگز تسلیم نشد حتی برای رسیدن به این راه کتاب های مربوط به لاغری و تناسب اندام را مطالعه می کرد.

اما در این کتاب ها مطالب ضد و نقیض زیادی پیدا کرد که تصمیم گرفت خودش راهی برای این موضوع پیدا کند . در زندگینامه آنتونی رابینز می خوانیم که او برای این کار به دنبال افرادی گشت که ورزش کارند و دارای تناسب اندام هستند. او لیستی تهیه کرد و افکار ، اعتقادات  و راز موفقیت و تناسب اندام هر شخص را یادداشت میکرد واز تجارب آن ها بهره میبرد .

و سرانجام Tony Robbins در این راه موفق شد و توانست با استفاده از تجارب دیگران  و با شیوه های روانشناختی  و کنترل ذهن در حدود ۱۵ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهد و با توجه به قدش که حدود دو متر بود موفق شد تناسب اندام پیدا کند . تجارب و موفقیتی که آنتونی رابینز در این راه به دست آورد او را به فکر فرو برد که شاید بتوان این روش را درهر مکانی و در هر زمینه ای روی افراد مختلف به کار گرفت و به نتیجه رسید. آنتونی رابینز فهمیده بود که هر فرد برای رسیدن به اندام دلخواه ، اول باید افکار و تصورات خود را از نظره رسیدن به وزن ایده آل اماده کند.

Tony Robbins
زندگینامه آنتونی رابینز

دستیابی به موفقیت

در زندگینامه آنتونب رابینز می خوانیم که او با فنون جدیدی از جمله «برنامه ریزی عصبی کلامی» و «روش های انجام بهینه ی کارها» آشنا شد و این روش ها را در زندگی خود و دیگران پیاده کرد و به نتیجه رسید و توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد . آنتونی رابینز روش های جدید علم روانشناسی را برای تعدادی از قهرمانان ورزش مورد استفاده قرار داد که سبب شد در سال ۱۹۸۴ نتیجه تلاشش راببیند بعد از آن ارتش آمریکا از او برای آموزش روش های جدید یادگیری دعوت به عمل آورد .

سپس آنتونی رابینز متوجه شد در روش های آموزش تیر اندازی ارتش نقص هایی وجود دارد ، رابیز ادعا کرد که با یک برنامه ریزی دقیق میتواند زمان برنامه های ارتش را به نصف برساند . سپس ارتش با توجه به ادعاهای رابینز با او قرار داد بست که اگر ادعاهای خود را ثابت کند مبلغ قابل توجهی را به آنتونی رابینز بدهد .

سرانجام آنتونی رابینز توانست طی مدت کمتری که ارتش تعیین کرده بود کار آموزش خود را به اتمام برساند و درصد قبولی شرکت کنندگان را از ۷۰ درصد به ۱۰۰ درصد برساند. درصورتی که آنتونی رابینز نه تیراندازی بلد بود و نه از اسلحه و جنگ سر در می آورد و تنها چیزی که باعث موفقیت آنتونی رابینز شد ، اطلاعات درست و دقیق مسایل روانشناسی ، لحن تاثیر گذار و تسلط به نحوه ی آموزش و یادگیری بود .

موفقیت های پی در پی او سبب شد پله های ترقی را به سرعت طی کند و به آرزو و رویاهای خود برسد .در عرض دو سال با همسر دلخواه خود ازدواج کرد . خانه ی مجللی در نزدیکی دریا و همچنین ماشین گران قیمت و وسایل زندگی دلخواهی را  که همیشه در آرزوهایش می دید را به دست آورد .

فعالیت های آنتونی رابینز

در زندگینامه آنتونی رابینز میبینیم که او به کمک دوستانش شرکتی به نام «بنیاد رابینز»، تاسیس کرد که هدف آن کمک به مردم در راه رسیدن به موفقیت های فردی بود ، آنتونی رابینزهم اکنون سالانه ده هزار نفر را آموزش می دهد . آنتونی رابینز برای بهبود عمل کرد کارکنان، با سازمان هایی از قبیل IBM، American express ،Mac Daglas ،AT&T  و ارتش ایالات متحده و هم چنین تیم های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک هم کاری کرد.

آنتونی رابینز حتی مشاوره خیلی از چهره های مشهور بوده و در مورد باز سازی شهر شفیلد که از چهارمین شهر های بزرگ انگلیس است با او مشورت شده . آنتونی رابینز سمینار ها و سخنرانی های زیادی در شهر های گوناگون برگزار کرده او حتی برای کودکان ، بزرگ سالان و معلولین جسمی و ذهنی برنامه ی آموزشی برگزار کرده و در سال ۱۹۹۱ بنیادی که هدفش کمک به کودکان عقب افتاده و افراد بی خانمان زندانیان و سالمندان بود تاسیس کرد .

آنتونی رابینز با روش های روان درمانی موثر خود توانست بسیاری از اشخاص را از نا امیدی ، افسردگی ، ترس از تاریکی و ارتفاع ، مرگ و … را نجات دهد.

آنتونی رابینز
Tony Robbins

او حتی به شهر ها و کشورهای مختلف سفر کرد و مشاوره رؤسای جمهوری، مدیران، صاحبان صنایع و تاجران شد . با شیوه های روان درمانی خاص خود، بسیاری از افراد را از چنگال یأس ها، افسردگی ها و ترس های بی دلیل (نظیر ترس از تاریکی، جمعیت، ارتفاع، مرگ و نظایر آن) نجات داد و به شهرها و کشورهای متعدد مسافرت کرد و مورد مشورت افرادی از طبقات مختلف نظیر رؤسای جمهوری، مدیران، صاحبان صنایع و بازرگانان واقع شد و در سمینارهای او گروه های بی شماری شرکت کردند.

آنتونی رابینز توانست از طریق برنامه های تلویزیونی و مطبوعات افکار خود را بیان کند . یکی از برنامه های او به اسم «عبور از روی آتش» بود که هدف آنتونی رابینز در این برنامه ایجاد اعتماد به نفس در شرکت کنندگان بود که این برنامه مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرد . برنامه ی  «عبور از روی آتش»  آنتونی رابیز هم اکنون ادامه دارد و بسیاری از مردم علاقه مند به برنامه های او هستند . هدف و علاقه آنتونی رابینز بر این است که رابطه ی نزدیک تری با مردم جامعه برقرار کند و به آن ها کمک کند تا خود سرنوشت خودشان را بسازند و دنبال اهداف خود بروند تا نقش پر رنگ تری در جامعه پیدا کنند.

آثار آنتونی رابینز

در زندگینامه آنتونی رابینز بیان میشود که او در سن ۲۵ سالگی کتابی به اسم «به سوی کام یابی» را منتشر کرد که در آن تمام تجربه های خود و راز های موفقیت افراد موفق را بیان کرد که این کتاب در سال ۱۹۸۷ جزو  پرفروش ترین کتاب بود . آنتونی رابینز چند سال بعد کتاب دیگری به نام به سوی کام یابی ۲ (نیروی عظیم درون را فعال کنید)منتشر کرد . که این کتاب هم جزو پرفروش ترین کتاب سال انتخاب شد. این کتاب در ایران توسط آقای مهدی مجردزاده کرمانی ترجمه شده برای کسانی که به دنبال تغییری اساسی در زندگی کنونی خود هستند.

راز ثروت و موفقیت
آنتونی رابینز

آنتونی رابینز  در پشت جلد کتاب به سوی کام یابی برای مخاطبان و علاقه مندان به کتابش چنین می نویسد : “شما نیز مانند سایر افراد موفق، می توانید به سوی کام یابی گام بردارید. می توانید به همه ی خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی برسید.  می توانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی تر، همسری شایسته، بازرگانی موفق تر، مدیری کاردان تر یا قهرمانی نیرومندتر باشید. می توانید کلامی نافذ داشته باشید و با اشخاص، فورا” صمیمی شوید. می توانید جسمی سالم و اندامی متناسب داشته باشید. می توانید به کمک پنج کلید طلایی، به ثروت و خوشبختی برسید.  می توانید ترس، نگرانی، افسردگی و یا هر نوع عادت نامطلوب را از خود دور کنید. می توانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش به سلامت عبور کنید.”

زندگی شخصی Tony Robbins

در بخش خصوصی زندگینامه آنتونی رابینز می خوانیمکه او اکنون در میان سالی قرار دارد و با همسر و فرزندانش درشهر «دلماکالیفرنیا» زندگی می کند آنتونی رابینز از روش های مختلف برای تغییرو بالا کشیدن سطح زندگی خود و افراد استفاده میکند .

اعتقاد او بر این است که فرآیند تفکر و ارزیابی چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی باشد.همه ی ما می دانیم که شیوه ی تفکر و ارزیابی های ما (که خود ارزیابی هم به عوامل مختلف و درمحیط ها و موقعیت های ارزیابی بستگی دارد) احساس ما را تشکیل می دهد و با توجه به این که یک فرد هر چه هم که عاقل و بالغ باشد بر اساس فکر خود عمل نمیکند بلکه براساس احساسات خود عمل میکند . پس نوع احساسات ما در هر لحظه و زمان ، رفتار ما را تشکیل می دهد وهمه این رفتارها و عادت ها ، نهایتا” سرنوشت ما را شکل می دهند.

نام Tony Robbins هم اکنون با کلمه ی موفقیت همراه بوده.  اگر در زندگی و شغل خود به موفقیت نرسیده اید ، اگر دربرخورد با دیگران و روابط خود مشکل دارید. اگر کسب و کار جدیدی را آغاز نموده اید، اگر در در برنامه ریزی برای زندگی با مشکل روبه رو هستید،  و اهدافتان عملی نمیشوند بهتر است همین حالا برنامه ریزی خود را با آنتونی رابینز آغاز کنید.

شما در صورت تمایل به آشنایی با سایر افراد موفق می توانید به صفحه زندگینامه افراد موفق مراجعه کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar