خجالت می کشم را پاک کنید تا روش هایی طلایی برای کنترل خجالت زدگی را بیابید

خجالت زدگی
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

خجالت می کشم از جملاتی است که در موقعیتهای خاص گفته میشود. در برخی موارد این جمله را به افراد درونگرا اختصاص می دهند. تنها دلیل بروز این حرف خجالتی بودن است.

خجالت می کشم. این جمله ای است که ممکن است بارها شنیده باشید. یا حتی به زبان آورد باشید. اما این جمله از تنش و اضطراب ناشی از حس خجالت بروز می کند. بیشتر مردم دنیا روزانه با توجه به شرایط اجتماعی با این حس رو به رو می شوند. از جمله مواردی که تغییرات زیادی را در افراد به وجود می آورد، نحوه برخورد با این حس است. روش ها و راهکار های مهمی در مقالات علمی رواشناسی ارائه شده است که کمک می کند کنترل این حس با شرایط بهتری انجام بگیرد. در این مقاله در مورد بهترین روش های رفع خجالت زدگی و کمرویی صحبت می شود تا برای همیشه خجالت می کشم را فراموش کنید.

تفاوت افراد را تشخیص دهیم

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، درونگرایی افراد ارتباط چندانی با خجالتی بودن آن ها ندارد. در واقع می توان مثال های نقض زیادی وجود دارد که نشان می دهد افراد برونگرا نیز دچار این حس می شوند. اما ذهنیت افراد معمولا به صورتی است که هر چه توانایی بروز احساسات افراد بیشتر باشد، خجالت زدگی آن ها کمتر است. باید گفت که در برخی از موارد این موضوع صحت دارد که افراد با توانایی های اجتماعی بالاتر می توانند روند رو به جلو تری در این راستا داشته باشند، اما این موضوع به صورت مطلق صحیح نیست. توجه کنیم که بر روی احساس خجالت موارد مختلفی از جمله محیط اجتماعی و نحوه تربیت تاثیر زیادی دارد.

عواملی که موجب ایجاد این حس می شود یا این حس را تشدید می کند، می تواند گسترده باشد. از جمله این عوامل حس ترس و نگرانی در افراد است. این احساس گاها بر اثر عدم توانایی در بروز احساسات پیش می آید که موجب کوچکتر شدن دایره روابط اجتماعی افراد و خجالت زدگی آن ها می شود.

 

مطالعه بیشتر: اگر اعتماد به نفس ندارید این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید

مطالعه بیشتر: افزایش اعتماد به نفس و راه های تضمینی برای رسیدن به آن

خجالت می کشم را از ذهن خود پاک کنید.
خجالت می کشم را از ذهن خود پاک کنید.

دیدگاهی بلند مدت داشته باشیم

این مورد بیشتر در ارتباطات اجتماعی تاثیر گذار است و می تواند باعث رشد شخصیتی و فکری افراد شود. دیدگاه بلند مدت داشتن تفاوت زیادی با منفعت طلب بودن دارد. منفعت طلبی از جمله خصوصیات شخصیتی است که می تواند به روابط اجتماعی افراد اثر منفی بگذارد. دیدگاه بلند مدت به منظور توانایی تغییر دادن شرایط متناسب با ایده فکری شما است. آنچیزی که اهمیت دارد آن است که شما تغییر و گسترش روابط اجتماعی را در خود ببینید. شاید به جرات بتوان گفت که یکی از مشکلات اساسی که بسیاری از افراد کمرو و خجالتی با آن رو به رو هستند کمبود میزان اعتماد به نفس است که در برخی موارد باعث عدم توانایی های اجتماعی می شود. ارتباط گرفتن در موارد اول به نظر کمی دشوار می رسد اما در ادامه می تواند بسیار لذت بخش باشد. پس به اختصار می توان اشاره کرد:

  • رشد شخصیتی و فکری خود را بیشتر کنید و جمله خجالت می شکم را از ذهن و زندگیتان حذف کنید.
  • تمرکز ، اعتماد به نفس و پایبندی به عقاید را در خود افزایش دهید.
  • توانایی اجتماعی خود را افزایش دهید تا خجالت زدگی محو شود.
خجالت می کشم را از ذهن خود پاک کنید.
خجالت می کشم را از ذهن خود پاک کنید.

اطلاعات خود را گسترش دهید

گاهی پیش می آید که افراد به دلیل کم بودن اطلاعات علمی خود، دچار احساس خجالت و کمرویی می شوند. افزایش اطلاعات مرتبط و تخصصی شما باعث می شود همواره توانایی لازم برای ادامه گفتگو و حتی ایجاد یک گفتگو را داشته باشید. این قدم های کوچک باعث می شود توانایی ایجاد ارتباط شما با افراد اطراف افزایش یابد و به مرور زمان اعتماد به نفس از دست رفته شما نیز بازیابی می شود. از جمله مواردی که موجب ایجاد گفتگو و گسترش آن می شود، شناخت موضوعات مشترک طرفین است. تمرکز به این موضوعات مشترک می تواند به ایجاد یک مکالمه طولانی مدت و در نهایت ایجاد رابطه ای مناسب منتهی شود.

توجه کنید که رفع خجالت و کمرویی تنها با حضور در اجتماع قابل حل است. یادگیری بهترین مهارت ها بدون استفاده از آن ها تاثیر گذار نمی باشد. باید جرات استفاده از آن ها بدون ترس از نظرات دیگران را داشته باشید.

انتقاد و نظر دیگران نمی تواند موجب خجالت زده شدنم شود.
انتقاد و نظر دیگران نمی تواند موجب خجالت زده شدنم شود.

واقع نگر باشید تا خجالت می کشم را از ذهن خود پاک کنید

از جمله مشکلاتی که بسیاری از افراد خجالت زده دچار آن می باشند، کمال گرایی است. خواستن موارد مختلف با بالاترین استاندارد ممکن از جمله موضوعاتی است که موجب نارضایتی ذهنی و در نهایت دوری از اجتماع می شود. این رفتار ها در کنار یکدیگر می تواند احساس خجالت را در افراد ایجاد کند. واقع نگری می تواند یک راه حل اساسی برای حل مشکل خجالت زدگی افراد باشد. معمولا آنچیزی که در دنیای واقعی اتفاق می افتد تفاوت زیادی با اتفاقات فانتزی دارد. پس واقع نگر باشید تا خجالت می کشم را از ذهن خود پاک کنید

می‌توانید از محصولات متنوع آکادمی بازار و بسته آموزشی موفقیت و ثروت در ۹۰ روز (معجزه ذهن قدرتمند) برای رشد و توسعه‌ی فردی خود کمک بگیرید.

دیدگاه بگذارید

avatar