کارآفرینی / کسب و کارمقالات

رازهای موفقیت – بخوانیم تا موفق شویم

« من مطالعه می‌کنم و خودم را آماده می‌سازم و روزی شانس به من رو خواهد آورد.»                                                                                       آبرهام لینکلن

موفقیت با میزان دانش و آگاهی شما ارتباط مستقیمی دارد؛ در علم اقتصاد، هر چه دانش بیشتری در داخل محصول جاسازی شود، ارزشش بیشتر است. در کار شما هم همین امر اعمال می‌شود. هر چقدر دانش بیشتری داشته باشید و در کارتان اعمال کنید، ارزش شما بیشتر خواهد بود. برای رسیدن به موفقیت لازم نیست که یک نابغه باشید اما آینده همیشه متعلق به کسانی است که در هر حوزه لایق‌ترین هستند.

استاد احمد محمدی

بنابراین، برای موفقیت در حرفه، زندگی مالی خود و….  بیشتر بیاموزید تا بتوانید درآمد بیشتری کسب کنید و در لیست افراد موفق قرار بگیرید. این لزوماً به معنای گذراندن دوره‌های آموزشی رسمی نیست؛ ما در ادامه به شما میانبرهای تاثیرگذار و موفقیت آمیز کسب اطلاعات را می آموزیم تا با انجام آنها سطح آگاهی و دانش شخصی شما در زمینه های مختلف بالا رود.

دانستنی های موفقیت

دانستنی های موفقیت

اصول موفقیت

موفقیت در زندگی افراد چگونه به دست می آید؟ ذهنیت درست، خواندن و نوشتن و به طور کلی کسب مهارت و آگاهی های لازم فردی و اجتماعی در موفقیت افراد تاثیر بسزایی دارد. اینکه ما چگونه فکر می کنیم یا چه منابعی را مطالعه می کنیم یا اینکه درباره اهدافمان چگونه می نویسم می تواند به عنوان پایه های کلیدی موفقیت ما تلقی شود اما قبل از همه این موارد می خواهیم به طور کلی با اصول موفقیت آشنا شویم.

 • اصل انتظارات مثبت

هر چقدر با اعتماد به نفس بیشتری انتظار چیزهای مثبت را داشته باشید، شانس بیشتری برای رخ دادن آن اتفاق وجود خواهد داشت.

 • اصل کنترل

هر چه بیشتر احساس کنید که زندگی‌تان در کنترل شماست، قطعا مثبت‌تر فکر خواهید کرد.

 • اصل شدت هدف

هنگامی‌که افراد، با توانایی‌های مشابه با هم در رقابت هستند، کسی موفق خواهد شد که بیشترین نتیجه را می‌خواهد.

 • اصل افزایش حرکت

هرگز تسلیم نشوید، حتی زمانی که پیشرفت شما به سوی یک هدف، کند به نظر برسد؛ هر چه به رسیدن به هدف‌های بزرگ نزدیک تر شوید، پیشرفت شما سریع تر خواهد شد؛ بنابراین، به کار خود ادامه دهید.

 • اصل همگام سازی

رویدادهایی در زندگی شما رخ می‌دهد که با علت و معلول مرتبط نیستند؛ بلکه با کارهایی که شما برای رسیدن به اهدافتان انجام می‌دهید، مرتبط هستند؛ بنابراین مهم است که برای رسیدن به هدف، مسائل را چگونه به یکدیگر ربط می‌دهید.

معجزه ی عادت های خوب و پایبندی به آنها
بخوانید

دانستنی های موفقیت

 

مطالعه موفق

چگونه موفق باشیم؟؟؟

اکنون اصول کلی موفقیت را می دانید؛ اما از این لحظه به بعد چگونه می توانیم موفق باشیم؟ بدون شک یکی از رازهای موفقیت مطالعه و خواندن است اما از کجا و چگونه شروع کنیم؟ با ادامه مقاله همراه باشید تا موفقیت را بیشتر لمس کنید.

 • ایده پردازی

نسبت به ایده‌های جدیدی که کلیدهای آینده شما هستند، هوشیار باشید. هر ایده نویی که به ذهنتان می‌رسد، سریع یادداشت و پیگیری کنید که می‌توانند شما را به کجا هدایت کنند؟

 • برای اهداف خود وقت صرف کنید.

با سرمایه‌گذاری زمان مورد نیاز، برای به دست آوردن صلاحیت در تمام زمینه‌های مهم حرفه‌ای خود، دانش و مهارت های اجرایی‌تان را افزایش دهید؛ برای این کار می‌توانید از مربی و دوستانتان بهره ببرید.

دانستنی های موفقیت

کتاب خوانی

 • مطالعه کنید.

 1. با تمرکز بر کتاب‌های نوشته شده توسط افرادی که در حوزه خود کارشناس هستند، به صورت فراگیر مطالعه کنید. این امر به شما امکان می‌دهد که از سال‌ها دانش و تجربه دیگران استفاده کنید. برای خود کتابخانه مرجع بسازید، به کانون‌های معرفی کتاب بپیوندید، کتاب بخرید و ایده‌های کلیدی را برجسته کنید.
 2.  با خواندن مجله‌ها و نشریه‌های تجاری که به صورت تخصصی در حوزه کاری شما منتشر می‌شوند، به صورت روزآمد در جریان امور باشید.
 • استفاده از تجربه افراد موفق

 1. از سایر افراد موفق در حوزه کاری خود سؤال بپرسید و مطلع شود که آنها چه موضوعاتی را برای مطالعه انتخاب می‌کنند و شما هم همان را بخوانید.
 2. از افرادی که به آنها احترام می‌گذارید، در خصوص کتاب‌هایی که باید بخوانید، دوره‌های آموزشی که باید در آنها شرکت کنید و برنامه‌های صوتی که باید گوش دهید، بخواهید که توصیه و پیشنهادهایشان را در اختیارتان بگذارند.دانستنی های موفقیتاشتراک گذاری تجربه افراد موفق
 • شرکت در دوره های آموزشی و نمایشگاه

 1. به دوره‌های آموزشی و سمینارهایی که توسط افراد فعال در حوزه خودتان برگزار می شوند، مراجعه کنید.
 2. برای جستجوی ایده‌ها و شناخت بیشتر از محصولات جدید و شیوه‌های نوین در نمایشگاه‌های تجاری مرتبط شرکت کنید.
 • در همه جا فعال باشید.

با گوش دادن به برنامه‌های صوتی هنگام رانندگی یا در حال ورزش، ماشین یا باشگاه را به کلاس درس تبدیل کنید.

چکیده کتاب عذرخواهی یک دقیقه ای (1)
بخوانید

اکنون شما می دانید که نمی دانید.

به یاد داشته باشید که هدف شما از کسب آموزش این است که یکی از متخصصان شناخته شده در حوزه خود شوید. پس از آن به یکی از باارزش‌ترین افراد متخصص تبدیل خواهید شد که بالاترین حقوق را دریافت می‌کنند.

در این حالت شما به سرعت رشد می‌کنید و به طور پیوسته ارتقاء می‌یابید. بعد از این مرحله است که تا بیش از ۱۰ درصد درآمد پیشرفت خواهید کرد که با خود اعتبار، شناخت و احترام به همراه خواهد داشت و هنگامی که مردم از اینکه موفق و خوش‌شانس هستید شاکی می‌شوند، فقط می‌توانید به آنها بگویید:

من هر چه درآمد بیشتری کسب می‌کنم، موفق تر و خوش‌شانس‌تر می‌شوم.”

منبع: آینده خودتو بساز….. برایان تریسی

برچسب ها

نرگس نظیف

من نرگس نظیف هستم ، متولد 1366 ، کارشناس ارشد زبان ادبیات فارسی و علاقه مند به موسیقی، شعر، ادبیات و هنر، شاعرکی ناقابل، نویسنده کتاب سکانس های عاشقانه - عاشق پیشرفت، یادگیری و موفقیت هستم و دوست دارم این موضوعات رو با بقیه انسانها به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن