مقالاتموفقیت / انگیزشی

داشتن یک زندگی سرشار از انرژی مثبت غیرممکن نیست

اگر می‌خواهید از عهدۀ مسائل روزمرۀ خود بربیایید، داشتن زندگی مثبت الزامی است. زندگی امروزی که پر از موانع ذهنی، نگرانی و امور منفی است، باعث بیماری شما می‌شود و این درحالی است که نگران بودن و غصه خوردن هیچ چیزی را عوض نمی‌کند. گاهی تنها چیزی که شما دارید نگرشتان است و اینکه چطور به بهترین شیوه رفتار کنید. تنها کاری که فرد می‌تواند انجام دهد تمرکز بر کارهایی است که انجام می‌دهد و اینگونه می‌تواند احساس سرخوشی و سعادت خود را افزایش دهد. در ادامه تعدادی راهکار برای جاری شدن انرژی مثبت در زندگی و فواید آن ارائه می‌شود. همگی از جمله دانش‌آموزان می‌توانند از داشتن زندگی مثبت، پرانرژی و انگیزه‌بخش بهره‌مند شوند.

ساده‌زیست باشید

یکی از عوامل استرس‌ در زندگی بحث مادیات، رقابت و دستیابی به موفقیت به هر قیمتی است. یکی از نشانه‌های آن خرید کردن و انباشتن آن است. یکی از کارهای مهمی که برای مثبت شدن زندگی‌تان می‌توانید به کار گیرید این است که دور بریزید چیزهایی را که مناسب زندگی‌تان نیستند. ذخیره کردن و انباشتن چیزها را متوقف سازید یا حداقل این عادت را کم کنید. وسایل اضافه را نگه ندارید و دارایی‌هایتان در حد ممکن باشد. با این کار شادتر خواهید بود و کمتر نگران هستید. تمایل بیش از اندازه به مادیات یکی از عوامل از بین‌برندۀ شادی در زندگی است.


غذایتان سالم و ساده باشد

گاهی خوردن غذاهای اعیانی عالی است اما شکم‌پرستی هر روزه سلامت ذهن و جسم را به خطر می‌اندازد. می‌توانید شکمتان را با هرچه که می‌خواهید پر کنید، اما اگر تصور می‌کنید که این کار احساس خوشبختی را در طولانی مدت به شما می‌دهد، کاملاً‌ در اشتباهید. پرخوری سوخت و ساز بدنتان را کاهش می‌دهد، سیستم گوارشتان را به هم می‌ریزد، باعث خستگی و تنبلی شما می‌شود و درواقع سیستمتان را تقلیل می‌دهد.

به جز در برخی موارد سعی کنید غذای سنگین نخورید و در عوض غذاهای سبک و تازه را در وعدۀ غذایی خود بگنجانید. با خوردن غذاهای سبک بدنتان آسوده‌تر، ذهنتان آرام‌تر و شما هم شادتر خواهید بود.

زندگینامه علیرضا فغانی داور موفق کشور
بخوانید

ورزش کنید تا انرژی مثبت را جذب کنید

یک زندگی سرشار از انرژی مثبت مستلزم نگرش و ذهنی سرزنده است. از این بابت شما به افکار شفاف نیاز دارید. اگر مغزتان به عملکرد خوبی نیاز دارد، باید ورزش منظم انجام دهید. ورزش تنها باعث پرورش عضلاتتان نمی‌شود بلکه به شما احساس سلامتی و خوبی می‌دهد و همراه با رژیم غذایی خوب سلول‌های مغزتان می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند. ورزش برای تمام قسمت‌های بدن مفید است و همچنین آن می‌تواند افکار منفی روزانه‌تان را از بین ببرد.

همیشه آب بخورید

با این همه، نباید از یک عنصر اصلی سلامت یعنی خوردن آب که برای سلامت جسمتان ضروری است، غافل شوید. شما روزانه به ذخیره‌ای از آب بدن نیاز دارید تا آب مورد نیاز بدنتان تأمین شود. وقتی مراقب جسمتان هستید، ذهنتان در حالت سرخوشی و سرزندگی قرار دارند. این همان انرژی مثبت است.

مدیتیشن کنید

نگرشی معنوی نسبت به زندگی داشته باشید. بُعد معنوی شما هم به اندازۀ روح و جسمتان اهمیت دارد و عنصر مهمی در خوشبختی و مثبت‌اندیشی شما است. کارهایی انجام دهید که شما را از استرس دور کند و برایتان انگیزه‌بخش باشد. شما می‌توانید از مدیتیشن، دعا و تمارین مراقبه مثل یوگا استفاده کنید.

دست از تلاش برندارید

یکی از مهمترین چیزها در زندگی، داشتن روحیۀ تسلیم‌ناپذیری است. اجازه ندهید که ناکامی‌ها روحیۀ شما را خراب کنند. همانطور که بارها گفته شده ناکامی‌ها و شکست‌ها پله‌های ترقی هستند. تا زمانی‌که به موفقیت نرسیده‌اید نباید دست از کوشش بردارید. این رویه درس‌هایی را به شما می‌دهد که اگر در همان وهلۀ اول به موفقیت برسید هرگز این چیزها را یاد نمی‌گیرید. بنابراین یک شیوۀ بزرگ از زندگی مثبت این است که مثبت بودن را حفظ کنیم و نگذاریم که شکست‌ها و عدم موفقیت‌ها ما را از پای درآورد. تلاش برای رسیدن به اهدافتان را ادامه دهید و مطمئن باشید که به آنها می‌رسید.

در اتخاذ تصمیمات مهم در زندگی هدفمند عمل کنید
بخوانید

انگیزه داشته باشید

یک زندگی بی‌هدف منجر به این می‌شود که فرد احساس بدبختی و ناراحتی داشته باشد. بنابراین در زندگی اهداف جدید داشته باشید. اهدافتان را تغییر دهید. اهدافی را خلق کنید که باعث انگیزۀ بیشتر شما می‌شود و زندگی‌تان را مفرح‌تر می‌سازد. اغلب زندگی مثبت داشتن به فرانید خلق بستگی دارد.

بخندید

خنده بزرگترین قدرت را در دیدگاهتان نسبت به زندگی دارد. راه‌هایی را بیابید که بتوانید در حد توان خنده بر لب داشته باشید. بخندید و دیگران را در آغوش بگیرید و فیلم خنده‌دار ببینید. کمک کردن به دیگران هم دلتان را شاد می‌کند. فقط باید در این زمینه تمرین کنید؛ تلاش شما برای خنداندن دیگران یا شاد کردن خودتان انبوهی از انرژی مثبت را به زندگی‌تان وارد می‌کند.

مثبت گرایی و مثبت اندیشی از مهارت هایی هستند که میتوانند زندگی شمارا سرشار از شادی نشاط کرده و از افتادن اتفاق های بد در زندگیتان به حدی جلوگیری کنند. در واقع هر چه شما مثبت تر و با طراوت تر باشید، بهتر می توانید از پس چالش ها مشکلات زندگی بر آیید. در مقاله فوق تعدادی از راهکارهایی که سبب جذب انرژی مثبت به سمت شما می شوند، آورده شدند و قطعاً بسیار مفید خواهند بود.  علاوه بر آن ها، قرارگیری در محیط های مثبت، شاد و انگیزه بخش، بسیار در جذب انرژی های مثبت مؤثر است. سمینار موفقیت یکی از همین محیط هاست که می توانید با شرکت در آن و بهره گیری از سخنان مثبت و انگیزه بخش استاد احمد محمدی، حجم بزرگی از انرژی های مثبت را به سمت خود جذب نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن