جادوی واگویه (self-talk) – دکتر احمد محمدی

واگویه
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

در این مقاله قصد داریم در مورد جادوی واگویه (self-talk) با توضیحات دکتر احمد محمدی مطالبی ارزشمند را به شما ارائه کنیم.

واگویه (self-talk) چیست ؟ به عنوان یک انسان،‌ شما همواره با خودتان صحبت می کنید و یک منولوگ درونی با خود دارید، که به آن «واگویه» می گویند( این منولوگ درونی عزت نفس و اعتماد به نفس شما را تحت تأثیر قرار می دهد). نوعی از آن، واگویه مثبت است که به مکالمه ذهنی با نگرشی مثبت نسبت به خویش و زندگیتان گفته می شود و این صدای مثبت در ذهن شما، یعنی همان گفتگو با خود،‌ باعث می شود که شما جنبه روشن هر چیزی را ببینید.

مطالعه بیشتر: تعریف اعتماد به نفس و بیان تفاوتش با عزت نفس و راه‌های تقویت و افزایش آن

مطالعه بیشتر: کتاب ” کنترل ذهن ” نوشته خوزه سیلوا

آکادمی بازار مرجع موفقیت ایران، مجموعه‌ای غنی از مقاله‌های مختلف در زمینه‌های بازاریابی و فروش، موفقیت، ذهن قدرتمند و … ارائه می‌دهد. به‌علاوه کاربران می‌توانند از دوره‌های آموزشی این مرکز همچون پکیج آموزشی غیرحضوری موفقیت و ثروت در ۹۰ روز ( معجزه ذهن قدرتمند)  بهره برده و آن را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

جادوی واگویه
جادوی واگویه

برخی از فواید واگویه مثبت عبارتند از :

۱-  افزایش اعتماد به نفس؛ افراد موفق، خود و تواناییهایشان را باور دارند. واگویه های منفی موجب می شود به بدترین شکل ممکن کارهای خود را انجام دهید، درحالی که نوع مثبت آن موجب می شود افکار ثانویه ای در مورد توانایی های خود  برای انجام وظایف خود داشته باشید و به شکلی عالی و متفاوت عمل کنید.

۲- ایجاد افکار مثبت و از بین بردن افسردگی؛ افراد افسرده احساس پوچی، ناامیدی و بی ارزشی می کنند. با واگویه های مثبت می توان این احساسات منفی را از بین برد و افکار مثبتی داشت. افکار مثبت مانند «من میتوانم این کار را انجام دهم » و « دنیا مکان زیبایی است» شما را از مسیری که منجر به افسردگی می شود، دور می کند.

۳- کاهش استرس؛ حقیقتاً استرس عوارض ذهنی و جسمی مخربی دارد که واگویه مثبت باعث می شود از این عوارض به دور باشید. طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، واگویه مثبت،‌ استرس را کنترل می کند و سبب می شود شما احساس آرامش بیشتری کنید.

۴- محافظت از قلب؛ استرس از جمله عوامل بسیار مهم در بروز بیماریهای قلبی-عروقی است. از آنجایی که منولوگ درونی مثبت سبب کاهش استرس می شود،‌ بنابراین به تدریج خطر ابتلا به مشکلات قلبی را هم کاهش می دهد.

۵- بهبود عملکرد در انجام کار و وظایفتان؛ هنگامی که احساس خستگی می کنید و می بینید که راه دراز و دشواری را برای اتمام وظایف خود دارید ، تنها کافی است واگویه مثبت داشته باشید تا بتوانید به راهتان ادامه دهید و آن را به سرانجام برسانید.

با ملاحظه ویدئو فوق از زبان آقای دکتر احمد محمدی به گونه ای متفاوت و ساده تر با معجزات و حقایق مرتبط با واگویه،‌ آشنا شوید. بنابراین با توجه به مطالب فوق و همچنین ویدئوی تدریس استاد احمد محمدی، واگویه هم به صورت منفی و هم به صورت مثبت آن، آینده و میزان موفقیت ما را تحت تأثیر قرار می دهد. پس باید به هنگام صحبت کردن با خود به مثبت بودن افکار و جملاتی که در ذهن خود یا در تنهایی خود به خود می گوییم باشد. تنها با تغییر نوع واگویه ای که با خود داریم، می توانیم آینده خود و موفقیت یا شکست خود را تعیین کنیم!

استاد احمد محمدی تمام ابزارهای موفقیت و دست یابی به موفقیت، از جمله واگویه های مثبت را به ما خواهند آموخت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره همایش‌ها به وب‌سایت آکادمی بازار صفحه‌ی سمینارها مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments