ویدئو هاویدئو های استاد احمد محمدی

جادوی واگویه (self-talk) – احمد محمدی

واگویه (self-talk) چیست ؟

به عنوان یک انسان،‌ شما همواره با خودتان صحبت می کنید و یک منولوگ درونی با خود دارید، که به آن «واگویه» می گویند( این منولوگ درونی عزت نفس و اعتماد به نفس شما را تحت تأثیر قرار می دهد). نوعی از آن، واگویه مثبت است که به مکالمه ذهنی با نگرشی مثبت نسبت به خویش و زندگیتان گفته می شود و این صدای مثبت در ذهن شما، یعنی همان گفتگو با خود،‌ باعث می شود که شما جنبه روشن هر چیزی را ببینید.


برخی از فواید واگویه مثبت عبارتند از :

۱-  افزایش اعتماد به نفس؛ افراد موفق، خود و تواناییهایشان را باور دارند. واگویه های منفی موجب می شود به بدترین شکل ممکن کارهای خود را انجام دهید، درحالی که نوع مثبت آن موجب می شود افکار ثانویه ای در مورد توانایی های خود  برای انجام وظایف خود داشته باشید و به شکلی عالی و متفاوت عمل کنید.

۲- ایجاد افکار مثبت و از بین بردن افسردگی؛ افراد افسرده احساس پوچی، ناامیدی و بی ارزشی می کنند. با واگویه های مثبت می توان این احساسات منفی را از بین برد و افکار مثبتی داشت. افکار مثبت مانند «من میتوانم این کار را انجام دهم » و « دنیا مکان زیبایی است» شما را از مسیری که منجر به افسردگی می شود، دور می کند.

۳- کاهش استرس؛ حقیقتاً استرس عوارض ذهنی و جسمی مخربی دارد که واگویه مثبت باعث می شود از این عوارض به دور باشید. طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، واگویه مثبت،‌ استرس را کنترل می کند و سبب می شود شما احساس آرامش بیشتری کنید.

۴- محافظت از قلب؛ استرس از جمله عوامل بسیار مهم در بروز بیماریهای قلبی-عروقی است. از آنجایی که منولوگ درونی مثبت سبب کاهش استرس می شود،‌ بنابراین به تدریج خطر ابتلا به مشکلات قلبی را هم کاهش می دهد.

۵- بهبود عملکرد در انجام کار و وظایفتان؛ هنگامی که احساس خستگی می کنید و می بینید که راه دراز و دشواری را برای اتمام وظایف خود دارید ، تنها کافی است واگویه مثبت داشته باشید تا بتوانید به راهتان ادامه دهید و آن را به سرانجام برسانید.

با ملاحظه ویدئو فوق از زبان آقای احمد محمدی به گونه ای متفاوت و ساده تر با معجزات و حقایق مرتبط با واگویه،‌ آشنا شوید.

بنابراین با توجه به مطالب فوق و همچنین ویدئوی تدریس استاد احمد محمدی، واگویه هم به صورت منفی و هم به صورت مثبت آن، آینده و میزان موفقیت ما را تحت تأثیر قرار می دهد. پس باید به هنگام صحبت کردن با خود به مثبت بودن افکار و جملاتی که در ذهن خود یا در تنهایی خود به خود می گوییم باشد. تنها با تغییر نوع واگویه ای که با خود داریم، می توانیم آینده خود و موفقیت یا شکست خود را تعیین کنیم! در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی تمام ابزارهای موفقیت و دست یابی به موفقیت، از جمله واگویه های مثبت را به ما خواهند آموخت. بنابراین معطل نکنید و این فرصت استثنایی برای تحول طرز تفکر و زندگی خود را از دست ندهید. کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط

راز موفقیت در کسب لذت جهت امید به زندگی بهتر
4 برهان علمی که وجود قانون جذب را اثبات می کند
خوش بینی بیش از اندازه منجر به رفتار های غیر منطقی می شود
چگونه ذهن خود را به مثبت اندیشی عادت دهیم؟
چگونه با استفاده از افکارتان، زندگی‌تان را تغییر دهید؟
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن