ذهن قدرتمندمقالاتموفقیت / انگیزشی

تمرکز ، اعتماد به نفس و پایبندی به عقاید

شما به یک گوش گیر نیاز دارید!

دوست عزیزم، شما به یک گوش گیر نیاز دارید! اگر کمی دقت کنید، متوجه می‌شوید که شما به هرکجا که می‌روید، یک سری صداهای مزاحم وجود دارد. دوستان، خانواده، اقوام و اطرافیان ما همیشه در حال صحبت کردن هستند. و در اغلب مواقع، همه آن‌ها سعی می‌کنند تا شما را نصیحت کنند!

همه در تلاش‌اند تا به شما بگویند چه کاری درست است و چه کاری غلط! در فضای مجازی هم به همین صورت است. وقتی وارد فیسبوک یا توییتر می‌شوید نیز، با این صداها مواجه هستید. حتی زمانی که در حال گوش دادن به اخبار هستید نیز، صداهای مزاحم وجود دارند. هرجایی که پا می‌گذاریم، با سر و صدا روبرو می‌شویم!

تمرکز ، اعتماد به نفس و پایبندی به عقاید

تمرکز، اعتماد به نفس، پایبندی به عقاید

این صداهای مزاحم، آزار دهنده هستند؛ شما را سرخورده می‌کنند، شما را خسته می‌کنند و وادارتان می‌کنند که تسلیم شوید! شما به یک گوش گیر نیاز دارید تا همه این صداهای مزاحم را حذف کنید. یکی از راه‌های حذف این صداهای مزاحم از دنیای پیرامون خود، داشتن تمرکز، اعتماد به نفس و پایبندی به عقاید و باورهایتان است.

این تنها راهی است که توسط آن می‌توانید همه صداهای مزاحم و آزاردهنده را حذف کنید.

شما در زندگی فراز و نشیب‌هایی دارید؛ هنگام رویارویی با هر مشکل، اطرافیان می‌خواهند راجع به شما حرف بزنند یا شما را نصیحت کنند. وقتی شکست می‌خورید، اطرافیان مدام درباره آن صحبت خواهند کرد؛ زمانی که نظر خود را درباره چیزی بیان می‌کنید، قطعاً افرادی با شما مخالفت می‌کنند و صداهای مزاحم ایجاد می‌کنند!

اما اگر تمرکز داشته باشید، اعتماد به نفس داشته باشید و به عقیده خود پایبند بمانید و به آن احترام بگذارید، هیچ صدای مزاحمی را نخواهید شنید. داشتن تمرکز، اعتماد به نفس و پایبندی به عقاید، حکم گوش گیر را برای شما دارد. زمانی که تمرکز و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید، قبل از آنکه خودتان متوجه آن شوید، همه صداهای مزاحم از بین خواهند رفت؛

تمرکز ، اعتماد به نفس و پایبندی به عقاید

قبل از آنکه متوجه شوید، دیگر آن‌ها را نخواهید شنید. زیرا در این صورت، آنچنان اعتماد به نفس دارید و به عقیده خود پایبندید، که تنها چیزی که ذهنتان را درگیر می‌کند، جایی است که می‌خواهید به آن برسید!

در بین همه این صداهای مزاحم، یک منبع بسیار قدرتمند از این صداها وجود دارد که از بین بردن آن به مراتب مهم‌تر از سایر صداهای مزاحم است. این منبع، یک منبع خارجی نیست. این منبع، صدای مزاحم درون خود شماست!

آن صداست که شب‌ها شما را تا دیر وقت بیدار نگه می‌دارد؛ آن صداست که شما را خسته و نا امید می‌کند. گاهی اوقات شب‌ها تا صبح بیدارید، نگرانی دارید و بی‌خوابی امانتان را بریده است! اما دلیل همه این‌ها، ترس است! شما از چیزی می‌ترسید و این ترس، نشان دهنده عدم تمرکز، عدم اعتماد به نفس، و عدم پایبندی به عقایدتان است.

استاد احمد محمدی

زیرا اگر این سه را داشته باشید، دیگر هیچ صدای مزاحمی وجود ندارد و همه ترس‌هایتان خفه خواهند شد! مهم نیست این صداهای مزاحم، بیرونی باشند یا درونی؛ مهم این است که از بین بردن آن‌ها، یک ابزار مشترک دارد.

ابتدا متمرکز باشید؛ سپس روی اعتماد به نفس خود کار کنید؛ و پس از آن و مهم‌تر از همه، سعی کنید همیشه به عقاید خود پایبند باشید. اصلاً شاید بهتر باشد بگوییم که این سه، باید هدف شما در زندگی باشند! اگر این سه را با هم داشته باشید، دیگر نیازی به گوش گیر نیست! زیرا شما دیگر صداهای مزاحم را نمی‌شنوید، علی‌رغم اینکه آن‌ها همچنان وجود دارند!

تمرکز ، اعتماد به نفس و پایبندی به عقاید

روشی برای بالا بردن میزان اعتماد به نفس

یک روش عالی برای بالا بردن میزان اعتماد به نفس، نوشتن 10 مورد از توانمندی‌ها، استعدادها، و ویژگی‌های خوب ظاهری و باطنی است. پس از آنکه این 10 مورد را نوشتید، کافی است هر روز صبح، نگاهی به آن‌ها بیاندازید و آن‌ها را بخوانید. با انجام این تمرین، پس از مدت بسیار کوتاهی با باز شدن دیدتان نسبت به خصوصیات مثبت خود، می‌توانید هر روز موارد جدیدی را به لیست خود بیافزایید. این تمرین را به مدت یک ماه ادامه دهید و معجزه آن را مشاهده کنید!

اگر برای انجام کارهای خود تنها به یک شتاب دهنده و در کنار آن به انگیزه نیاز دارید، برخی سمینارها و دوره‌ها هستند که برای موفقیت و بهبود روابط کاری و زندگی شما هستند، تیم آکادمی بازار با برگزاری دوره‌ها و سمینارهای موفقیت، تجربه خوبی در این خصوص داردکه می‌توانید به خوبی از آن بهره‌مند شوید.

برچسب ها

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن