مقالاتموفقیت / انگیزشی

به زندگی به عنوان سفری خوشایند بنگرید

آیا از هرکاری که انجام می‌دهید، لذت می‌برید یا اینکه از هر چیزی شکایت دارید؟ آیا تلاش می‌کنید تا از هر موقعیتی حداکثر استفاده کنید یا هنگام مواجهه با مشکلات  یا سختی‌ها عصبانی، ناراحت و غمگین می‌شوید؟ شما می‌توانید از سفر زندگی لذت ببرید. این فقط به نوع نگرش تان بستگی دارد.

وقتی عاشق کاری هستید به احتمال قوی از انجام آن لذت می‌برید. اما گاهی باید کارهایی را انجام دهید که چندان علاقه‌ای به آنها ندارید. همیشه کارها، وظایف و کارهای روزمره وجود دارند که شما نمی‌توانید از آنها طفره بروید. شما ممکن است که علاقه‌ای به شغلتان نداشته باشید یا رئیس و همسایه‌هایتان را دوست نداشته باشید. گاهی باید با افرادی معاشرت کنید که دوستشان ندارید. در این مواقع چه می‌کنید؟

  • اخم می‌کنید و عصبانی می‌شوید؟
  • غر می‌زنید؟
  • ناراحت می‌شوید؟
شما همیشه نمی‌توانید که شرایط را تغییر دهید، اما می‌توانید نگرشتان را نسبت به آن عوض کنید. زندگی یک سفر است. همیشه حرکت و تغییر وجود دارد. اگر نتوانید تغییرات را بپذیرید و هرچیزی شما را به دردسر بیندازد، از این سفر لذت نمی‌برید و برایتان سخت و ناخوشایند خواهد بود. می‌توانید در قطار بنشینید و مدام از آدم‌های دور و بر خود در قطار، سر و صدا، گرما یا هرچیز دیگری شکایت کنید. می‌توانید با هم‌قطاری‌های خود به گفتگو بپردازید، از صحبت‌های آنها درس بگیرید و دوستان جدیدی پیدا کنید که فرصت‌ها را به روی شما باز کنند. شاید هم به منظرۀ اطراف نگاه کنید و از آن لذت ببرید.

همه چیز به نوع نگرش شما بستگی دارد تا بتوانید تغییر را یاد بگیرید

چرا از سفر زندگی لذت نمی‌برید؟ حتی اگر آن سخت و ناخوشایند هم باشد، می‌توانید آن را به یک فرصت شیرین تبدیل سازید. می‌توانید بر اتفاقات خوب و خوش، جنبه‌های مثبت و چیزهایی که شخصیتتان را بهتر می‌سازد، تمرکز کنید.

هر روز می تواند شروع تازه و جدیدی برای زندگی باشد
بخوانید

سفر زندگی‌تان را چگونه بهتر می‌سازید؟

1. به ذهنتان نظم دهید و تمرکز کردن خوب و مفید را به آن یاد دهید.

2. به خود تعلیم دهید که به طرز مثبت فکر کنید.

3. جنبۀ مثبت هر چیزی را ببینید.

4. به جای اینکه اجازه دهید فکرتان به هر جایی برود، بر کاری که انجام می‌دهید، تمرکز کنید.

5. تصور کنید که پس از انجام وظیفه یا کارهای روزمره چه احساسی دارید؟ این کار باعث می‌شود که مقداری از فشار کار و غر زدن کاسته ‌شود و از کاری که می‌کنید، لذت ببرید.

6. بر ناراحتی‌ها، سختی‌ها و فشارها تمرکز نکنید. ذهن راحت‌تر هست که بر امور منفی تمرکز کند اما با مقاومت کردن و تلاش می‌توانید این کار را متوقف سازید. می‌توانید به ذهنتان آموزش دهید که در هر موقعیتی به امور مثبت و مفید نگاه کند.

7. سعی کنید که بر فواید و قدرتی که به دست می‌آورید و بر امکاناتی که برایتان فراهم می‌شود، تمرکز کنید. هرچند شاید در ابتدا این کار دشوار باشد، اگر بر این نگرش مصر باشید، ذهنتان یاد می‌گیرد که بر امور مثبت تمرکز کند و این باعث می‌شود که سفر زندگی‌تان خوشایند‌تر شود.

اگر کاری را که انجام می‌دهید دوست ندارید، دلیلی ندارد که خود را آزار دهید و دچار استرس شوید. اگر در حال حاضر نمی‌توانید آن کار را انجام ندهید، موقعیت را عوض کنید و آنگاه سعی کنید که حداکثر استفاده را ببرید، از آن لذت ببرید و با آن سرگرم شوید. دیدگاه خود را وسیع‌تر سازید، آنگاه به طور معجزه‌آسایی خواهید دید که انجام آن کار چندان کسل‌کننده و ناخوشایند نیست. وقتی زندگی را به عنوان سفری خوشایند در نظر دارید، چیزهای خوب رخ می‌دهند و درهای جدید به رویتان باز می‌شوند. وقتی به زندگی‌تان به عنوان یک سفر نگاه کنید، آنگاه در هر شرایطی شادی را می‌یابید.

افکار شما عاملی تاثیر گذار بر نحوه رفتار و اعمالتان است
بخوانید

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن