بهترین بودن به معنای واقعی را تمرین کنید

بهترین بودن
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

کریس وایدنر سخنران، نویسنده‌ای محبوب و همچنین مدیر Made for Success است، شرکتی که به افراد و سازمان‌ها کمک می‌کند تا پتانسیل‌های خود را به عملکرد مبدل کنند، و در هر مرحله از زندگی موفق شوند و به رویاهایشان برسند.

مدتی پیش، من با گروهی از فروشندگان در زمان تشکیل تیم جدیدشان در کانزاس سیتی صحبتی داشتم. دیدن شور و هیجان آنها برای ایجاد یک تغییر در روند کاری‌شان، بسیار جالب و هیجان انگیز بود. موضوعی که آنها به من واگذار کرده بودند، بهترین بودن به معنای واقعی” بود . زمانی که من در حال آماده شدن بودم، از خودم پرسیدم: “وجود چه خصوصیاتی در یک فرد باعث می شود که او در امتحان “بهترین بودن” پذیرفته شود؟ یا خصوصیات افرادی که در کاری که می کنند بهترین هستند چیست؟ این ایده‌هایی بود که من با آنها به اشتراک گذاشتم.

 ◊ بهترین‌ها، خوش‌بین هستند

اگر شما فکر می‌کنید که نمی‌توانید به مدارج بالا برسید یا مثلا فکر می کنید که مراحل بالایی وجود ندارد، هرگز نمی‌توانید به آن دست پیدا کنید. یکی از خصوصیات افرادی که به قله می‌رسند، در این است که آنها به بهتر شدن چیزها یا بهتر انجام شدن آنها باور دارند. همین تفکر، آنها را به خودِ بهترینشان نزدیک می‌کند.

 ◊ بهترین‌ها، بصیرت دارند

آنها می‌توانند آینده را متصور شوند و چند قدم جلوتر را ببینند، و صرفا به تحلیل شرایط و اتفاقات حال حاضر بسنده نمی‌کنند. آنها آینده‌ی روشن را می‌بینند، و اینکه چیزها و اتفاقات و حتی خودشان در آینده چطور هستند. آنها در زمان حال تلاش می کنند اما برای آینده زندگی می‌کنند. این چیزی است که استیفن کاوی (Stephen Covey) “در نظر گرفتن آخر چیزها” می‌نامد.

 ◊ بهترین‌ها، بی‌وقفه و بدون خستگی، به دنبال اهداف عالی هستند

شرایط موجود، روی آنها تاثیری ندارد. آنها می‌خواهند بهترین باشند و بهترین را تجربه کنند، و این بدان معنی است که در کارهایی که انجام می‌دهند، چیزهایی که می‌گویند و فکر می‌کنند، برای برتری تلاش می‌کنند.

The “Best” Test by Chris Widener

 ◊ بهترین‌ها، عادات طولانی‌مدت برای رشد شخصیتی دارند

آنها نمی‌خواهند در سطحی که هستند بمانند، آنها می‌خواهند در کار، تعقل، معنویت، روابط، و هر وجه دیگری از زندگیشان رشد کنند؛ و به خودشان و زندگی‌شان نظم می‌بخشند و آن را جوری هدایت می‌کنند که در موقعیت‌های رشد قرار بگیرند. رشد شخصیتی، به طور ناگهانی رخ نمی‌دهد، شما رشد کردن را انتخاب می‌کنید. من همیشه کاری که زیگ زیگلر انجام می‌دهد و در “دانشگاه خودرو” هم به آن اشاره کرده، پیشنهاد می‌دهم. هر زمان که در حال رانندگی هستید، به یک سی‌دی یا نوار با موضوع رشد شخصیتی گوش بدهید. شما در طولانی مدت رشد می‌کنید؛ و همچنین، بیشتر مطالعه داشته باشید. مثلی قدیمی وجود دارد: رهبران، رهبرند. و همچنین کسانی که آزمون بهترین را پشت سر می گذارند.

 ◊ بهترین‌ها، می دانند که رقابت، باعث پیشرفت آنها می‌شود و از آن استقبال می‌کنند

مثل کسی که در ردیف اول یک مسابقه می‌دود، بهترین‌ها می‌دانند که باقی رقبا درست پشت سرشان هستند. با این وجود، آنها لذت می‌برند چون می دانند که رقابت، آنها را از تنبلی و درجا زدن باز می‌دارد و در عوض، به پیشروی و جلو رفتنشان سرعت می‌بخشد و باعث می‌شود دستاورد‌های بیشتری کسب کنند.

 ◊ بهترین‌ها، در جستجوی رهبری هستند

کسی باید رهبری را بپذیرد، و شاید بهترین هم باشد. اشخاصی که آن مقام را به دست می‌آورند، به آنجا می‌رسند چون خودشان اینطور می‌خواهند. آنها می‌خواهند رهبری کنند و تغییری ایجاد کنند؛ و می‌خواهند به مهارت‌های لازم مجهز باشند تا بتوانند دیگران را به سمت جایگاه و موقعیات بهتری هدایت کنند.

 ◊ بهترین‌ها، یادبودی از خود به جای می‌گذارند.

آنها فقط به فکر خودشان نیستند، مسلما آنها در جایگاه بهترین، دستاوردها را درو می‌کنند؛ اما مهمتر از آن، چیزهایی می‌سازند که ماندگارتر از وجود خودشان باشد، چیزهایی که دیگران هم بتوانند از آنها لذت ببرند.

 ◊ بهترین‌ها، در مدیریت زمان و مدیریت شخصی مهارت بالایی دارند

درست مانند کاهش وزن که از تغذیه‌ی درست و ورزش حاصل می‌شود، مدیریت شخصی برای تعیین اولویت و اجرای آن ضروری است. ابتدا، فعالیت‌هایتان را اولویت‌بندی کنید. موارد مهمتر، در صدر لیست قرار می‌گیرند. سپس اجرا کنید: آنها را انجام دهید. بهترین‌ها، عادات و نظمی دارند که آنها را به موفقیت می‌رساند، آنها بهترین کارها را اول انجام می‌دهند.

 ◊ بهترین‌ها، بر ساختن ارتباطات تمرکز می‌کنند

موفقیت، به تنهایی به دست نمی آید. افرادی که دستاوردهای زیادی دارند، از کمک و همراهی و مشاوره‌ی دیگران استفاده کرده‌اند. بهترین‌ها چطور دیگران را به یاری خواسته‌اند؟ با رفتار صحیح و مناسب با آنها، و اینکه اگر روزی کمکی از دستشان بر‌می‌آمده دریغ نکرده‌اند.

افرادی که به دیگران کمک می‌کنند، همیشه محبوب هستند. استاد احمد محمدی به شما خواهند گفت که افراد موفق و محبوب دیگر چه ویژگی های جالبی دارند!

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 ◊ بهترین‌ها بهانه نمی‌آورند

وقتی که آنها در چیزی شکست می‌خورند، آن را می‌پذیرند و می‌گذرند؛ اشتباهاتشان را پیدا می‌کنند و دفعه‌ی بعد، آن کار را درست انجام می‌دهند. آنها اعتقاد دارند که صدای عملشان باید بلندتر از صدای کلماتشان باشد، پس تمام قد می‌ایستند و مسئولیت آن را می‌پذیرند و در صدد جبران آن بر می‌آیند. بهانه‌ای وجود ندارد، تنها چیزی که مهم است نتیجه است.

 ◊ بهترین‌ها می‌دانند که بزرگترین دشمن “بهترین بودن”، “خوب بودن” است

بله آنها می‌توانند بگویند: “این خوب است”، اما این بدان معنی است که آنها کمتر از عالی می‌خواهند. بسیاری از افراد، فکر می‌کنند که “خوب”، کافی است. “خوب” یک دشمن است زیرا ما را از رسیدن به “عالی” باز می‌دارد. جبهه‌تان را انتخاب کنید: خوب یا عالی. بهترین‌ها همیشه موضع‌شان مشخص است.

 ◊ بهترین‌ها، جرات رویاپردازی دارند

زمانی که دیگران درگیر مادیات هستند و با یک زندگی که هرگز نخواسته بودند و یا یک زندگی یکنواخت دسته و پنجه نرم می‌کنند، بهترین‌ها رویای زندگی بهتر را می‌بینند و بعد، ریسک‌های لازم برای رسیدن به رویایشان را می‌پذیرند. آنها همان‌طور که تئودور روزولت می‌گوید زندگی می‌کنند:

“بهتر است که جرات انجام کارهای بزرگ را داشته باشیم، تا پیروزی‌های شگفت‌انگیز به دست آریم حتی اگر در راه رسیدن به آنها با ناکامی روبرو شویم، تا این‌که هم ردیف افراد بیچاره‌ای قرار بگیریم که نه لذت می‌برند و نه رنج می‌کشند، زیرا در برزخی خنثی زندگی می‌کنند که پیروزی یا شکست در آن معنایی ندارد.”

می‌خواهید در کاری که انجام می‌دهید بهترین باشید؟ نگاهی به ویژگی‌های فوق داشته باشید و سپس شروع به حرکت کنید، تا زندگی خود را با ویژگی های «بهترین‌ها» پیوند بزنید. سپس زمانی که به مراحل بالا رسیدید خواهید دانست که آزمون “بهترین” را با موفقیت گذرانده‌اید.

بنابر مقاله فوق افراد موفق تلاش می کنند که بهترین باشند. این افراد تفکر و اعتقادات خاصی دارند که در بالا به آن ها اشاره شد. آن ها مهارت هایی چون مدیریت زمان، مدیریت شخصی، اعتماد به نفس، رویاپردازی و تصویر سازی ذهنی، تمرکز، رهبر بودن به جای کارمند بودن و … دارند. مهارت هایی که کاملاً اکتسابی هستند و می توان آن ها را یاد گرفت.

پیشنهاد می کنم در سمینار شاد و انگیزشی موفقیت شرکت نمایید. زیرا که استاد احمد محمدی در آن، مهارت ها و ابزارهای مورد نیاز موفقیت را به شما خواهند آموخت. زمانی که بدانید تنها با کمی تلاش و صرف مقداری زمان می توانید به این مهارت ها دست یابید، مطمئناً با انگیزه و پشتکار بسیار بالاتری برای دستیابی به اهداف خود در مسیر موفقیت قدم برخواهید داشت. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments