کارآفرینی / کسب و کارمقالاتموفقیت / انگیزشی

بهای خواسته ی خود را بپردازید…

رسیدن به هر خواسته ، بهایی دارد که باید پرداخت شود!

مهمترین نکته در رسیدن به موفقیت این است که باید در هر لحظه حاضر باشید تا چیزی را که اکنون هستید، برای چیزی که می‌خواهید باشید، فدا کنید! وقتی بهای یک چیز را می‌پردازید، یعنی دارید به کائنات اعلام می‌کنید که کاملاً مصمم و با اراده هستید.

هر چیزی ممکن می‌شود اگر بهای آن را بپردازید. شما در یک حیطه امن قرار دارید؛ حیطه امن شما، شرایطی است که به آن عادت کرده‌اید. وقتی برای یک مدت تقریباً طولانی، در یک شرایط خاص قرار بگیرید و یا عادتی را تکرار کنید (مثلاً دیر بیدار شدن) ذهن ناخودآگاه شما از این شرایط برایتان یک حیطه امن می‌سازد و اجازه نمی‌دهد تحت هیچ شرایطی از این حیطه امن خارج شوید.

بهای خواسته ی خود را بپردازید...

بنابراین، برای ایجاد تغییر در هر یک از جنبه‌های زندگی که از آن‌ها خرسند نیستید، ابتدا باید از این حیطه امن خارج شوید. خارج شدن از این حیطه امن، در ابتدا با کمی سختی همراه است که همان «بها» تلقی می‌شود. به عنوان مثال، اگر مدت هاست که دیر از خواب بیدار می‌شوید، برای داشتن بدنی سالم‌تر و اندامی متناسب‌تر، باید صبح‌ها کمی زودتر بیدار شده و به نرمش بپردازید.

این زود بیدار شدن، در ابتدا برای شما سخت و طاقت فرسا به نظر می آید زیرا ذهن شما اجازه نمی‌دهد که از حیطه امن خود خارج شوید. اما اگر کمی مقاومت از خود نشان دهید و از حیطه امن‌تان خارج شوید، به خواسته خود می‌رسید زیرا بهای آن را پرداخت کرده اید.

دو کاری که برای رسیدن به هر خواسته ای باید انجام داد

اریک توماس (سخنران معروف انگیزشی) در یکی از سمینارهایش از مردم خواست تا دو کار را انجام دهند و تضمین کرد که با این دو کار، قادر به انجام هرکاری خواهند بود و به هرچه بخواهند، می‌توانند برسند؛ چه از لحاظ تحصیلی، چه از لحاظ مالی، و چه از لحاظ روابط. او این دو کار را این چنین تعریف کرد:

راه های غلبه بر ترس از قضاوت شدن توسط دیگران
بخوانید

عشق به کار

نخواهید که فقط زندگی را بگذرانید؛ بلکه خواستار این باشید که تفاوتی ایجاد کنید. امروزه، اغلب افراد یک زندگی روتین و تکراری دارند و تنها می‌خواهند کار کنند تا پولی بدست آورند که فقط زندگی را بگذرانند. در حالیکه شما باید عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید.

کار شما باید طوری باشد که هر روز عاشقش باشید و به عشق آن از خواب بیدار شوید؛ حتی اگر در این کار، بارها شکست بخورید! همه می‌خواهند کار کنند تا پول در بیاورند و به استقلال مالی برسند؛ همه این‌ها بسیار خوب هستند اما نباید دلیل کاری باشند که انجام می‌دهید! یعنی مؤلفه اصلی شما برای انتخاب شغل و کاری که انجام می دهید، نباید «پول» باشد؛ بلکه باید «عشق و علاقه» باشد.

بهای خواسته ی خود را بپردازید...

زیرا شما برای جذب پول و درآمد بیشتر، باید احساس خوبی داشته باشید، پس وقتی کاری را انجام می‌دهید که عاشقش هستید، در هر لحظه از خودتان و کارتان لذت می‌برید و احساس خوبی دارید؛ در نتیجه پول بیشتری به سوی شما جذب می‌شود. ممکن است در کار مورد علاقه تان، گاهی پیروز باشید و گاهی شکست بخورید؛ هیچ اشکالی ندارد زیرا شکست، بخشی از طبیعت زندگی است!

اگر شما متمرکز بمانید، و اگر باور داشته باشید که با کاری که انجام می‌دهید، در واقع دارید به جامعه بشری خدمت می‌کنید (حالا یا با محصولاتتان، و یا با خدماتی که ارائه می‌دهید)، آنگاه جنگیدن با سختی‌ها و لحظات سخت، آسان می‌شود؛ زیرا به کاری که انجام می‌دهید باور دارید و به آن عشق می‌ورزید. در حقیقت، شما باید برای کاری که انجام می‌دهید، دلیلی داشته باشید. اما این دلیل، نباید صرفاً «پول» باشد.

 

دست کشیدن از برخی عادت ها

گل یا همان ماری جوانا باعث افزایش تمرکز و هوشیاری می گردد؟! - قسمت دوم
بخوانید

اغلب شما، خوابیدن را بیشتر از موفقیت دوست دارید! اغلب شما خوابیدن را به موفقیت ترجیح می‌دهید اما باید به شما بگویم که اگر واقعاً می‌خواهید موفق شوید، باید دست از خوابیدن بکشید! برای رسیدن به موفقیت، باید بپذیرید که گاهی اوقات ممکن است چند روز متوالی بیدار بمانید، و یا ممکن است حداکثر 2 یا 3 ساعت بتوانید بخوابید!

در واقع برای موفق شدن، باید بهایی پرداخت شود و این بها هر چیزی می‌تواند باشد. ممکن است زودتر بیدار شدن باشد، یا دست کشیدن از یک سری عادت‌ها، و یا حتی تماشا نکردن برنامه تلویزیونی دلخواهتان! به هرحال، برای رسیدن به یک خواسته، باید ابتدا بهای آن را به نحوی بپردازید.

برخی از شما لازم است دست از گوشی‌های همراهتان بردارید، و زمانی را که صرف کار کردن با آن می‌کنید، صرف موفقیت‌تان کنید. زمانی را که می‌توان برای موفقیت صرف کرد، با تماس‌های تلفنی بیهوده هدر ندهید! با تماس‌های تلفنی و استفاده بیش از حد از تلفن همراه، چیزی عایدتان نمی‌شود به جز قبض‌های پرداختی سنگین!

بهای خواسته ی خود را بپردازید...

بها بجای بهانه!

موفقیت، نیازمند بهاست، نه بهانه! بهانه‌ها برای آن دسته از افرادی هستند که مدام غبطه می‌خورند که اگر فلان شرایط مهیا بود، فلان کار را می‌کردند! چنین افرادی هرگز به چیزی که می‌خواهند دست نمی‌یابند، زیرا بهانه‌های آنها سر راهشان قرار گرفته و جلویشان را می‌گیرند تا فرصت‌های رسیدن به موفقیت را نبینند! پس اگر واقعاً خواستار تغییری در زندگی‌تان هستید، دست از بهانه‌ها بکشید و بهایش را پرداخت کنید!

راه‌های زیادی برای بهتر کردن کیفیت سطح زندگی وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را نمی‌دانیم، یا به شکلی دیگر، روش‌هایی برای بهتر زندگی کردن وجود دارد که برخی از آن‌ها را می‌دانیم، اما یا آن‌ها را بکار نمی‌گیریم، یا مشغله‌هایی که داریم، باعث کم‌رنگ‌تر شدن استفاده از آن شده است. زندگی رویایی خود را داشته باشید…

پویا دهقان

کارشناس مدیریت جهانگردی از دانشگاه علم و فرهنگ، و متقاضی شرکت در آزمون ارشد... نوشتن رو دوست دارم، در کنارش از انجام کارهای هیجان انگیز هم به شدت خوشم میاد! به عکاسی شدیداً علاقه مندم و فرصت باشه کارای کوچیکی هم میکنم... دو ژانر مورد علاقم توی موسیقی، راک و سنتیه، اما با این حال خودمو به این دو محدود نمیکنم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن