ویدئو ها

ارتباط ریسک پذیری با موفقیت – برگزیده ای از فیلم دست های سنگی (Hands Of Stone – 2016)

در مورد فیلم: «دست های سنگی (Hands Of Stone – 2016)»یک فیلم اکشن و زندگینامه‌ای آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی جاناتان جاکوبوویچ می باشد. در این فیلم بازیگرانی همچون رابرت دنیرو(Robert De Niro)، ادگار رامیرز (Édgar Ramírez)، آشر (Usher)، الن بارکین (Ellen Barkin) و آنا د آرماس (Ana de Armas) ایفای نقش می نمایند. فیلم «دست های سنگی (Hands Of Stone – 2016)» زندگی بوکسور افسانه ای رابرت دوران را دنبال می نماید. کسی که این حرفه را برای نخستین بار در سال 1968 در سن 16 سالگی آغاز نمود و در سال 2002 هم بازنشسته گشت.

 اهمیت ریسک پذیری در دستیابی به موفقیت

  • تا به حال از خود سؤال نموده اید چرا در یک جامعه تعدادی از  اشخاص موفق تر از بقیه می باشد؟
  • یا در بین فرزندان یک خانواده چرا یکی موفق تر از دیگر فرزندان می باشد؟
  • به نظر شما موفقیت تا چه حد با ریسک پذیری ارتباط دارد؟
  • فکر می نمایید چرا چنین اتفاقی روی می دهد؟ آیا این افراد از امکانات بیشتری نسبت به دیگران برخوردارند؟
  • آیا موفقیت یک موهبت الهی می باشد که خداوند متعال در وجود این افراد نهادینه نموده است؟

به طور مسلم چنین چیزهایی فقط زاییده تفکر افرادی می باشد، که هیچ گامی برای انجام کاری برنمی دارند. افراد موفق افرادی می باشند که از قدرت هوش و تفکری که دارند به نحو احسنت استفاده می نمایند. این افراد قدرت ریسک پذیری را درخود تقویت می نماید. استفاده از هوش و تفکر در کنار ریسک پذیری و نداشتن ترس از شکست از خصایص افراد موفق است. افرادی که به خاطر ترس از شکست دست به شروع کاری نمی زنند و همیشه برای خود دلیل تراشی می نمایند که اگر بخواهم این کار را انجام دهم آن اتفاق رخ خواهد داد. این افراد تمام عمر خود را در اگرهای خود صرف خواهند نمود و با دیدن افرادی که در کارهای خود به موفقیت دست پیدا نموده اند با حسرت نگاه نموده و عامل پیروزی افراد را شانس و امکاناتی که در اختیار داشته اند خواهند دانست.

افراد موفق برای شروع به کار به پیروزی فکر می نمایند و اگر با شکستی مواجه گردند، عوامل شکست را بررسی نموده و سعی می نمایند این عوامل را از سر راه بردارند. افراد موفق از شکست مانند اهرمی برای پیروزی استفاده می نمایند.

ریسک پذیری لازمه ی موفقیت

آیا تا به حال به ریسک پذیری کودکان زیر هشت سال دقت نموده اید؟ این کودکان قدرت ریسک پذیری فوق العاده ای دارند. شاید ساعت ها زمان خود را صرف انجام کاری نمایند و پس از هر بار عدم موفقیت دوباره آن کار را تکرار نمایند. از نظر این کودکان غیر ممکن، غیر ممکن می باشد. اگر شما هم در زندگی این نکته را مد نظر قرار دهید که غیر ممکن، غیر ممکن می باشد و پس از هر شکست دوباره کار خود را از سر بگیرید و به جای رها نمودن کار به دنبال یافتن عیب ها و رفع آن ها باشید حتماً در کار خود به موفقیت دست پیدا خواهید نمود.

برای دستیابی به موفقیت باید ذهنی پویا، تفکری خلاق، تلاش مستمر، قدرت ریسک پذیری، قدرت پذیرش شکست، توانایی ارزیابی علل شکست، مهارت استفاده از شکست برای پیروزی را داشته باشیم. در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی راهکارهایی را جهت خلاق بودن، ریسک پذیر بودن و مهارت های مقابله با شکست و استفاده از تجارب حاصل از آن جهت دستیابی به موفقیت های بعدی را تدریس خواهند نمود. پیشنهاد می کنم با شرکت در این سمینار، اولین قدم را در مسیر موفقیت و دستیابی به اهداف خود را بردارید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید با محتوای آموزشی و همچنین نحوه برگزاری و ثبت نام سمینار بزرگ موفقیت آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن