با کمک این 7 روش در مسیر موفقیت قدم بردارید

مسیر موفقیت
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

ما در دنیایی زندگی می کنیم که به ما یاد داده اند به کمتر از توان و لیاقتمان رضایت دهیم. و اگر شما جز آن افراد جاه طلبی باشید که اهداف بزرگی برای خودشان تدارک دیده اند، ۷ مورد زیر می تواند به شما کمک کنند:


1. گزینشی گوش دادن

دیر یا زود، افرادی سر راهتان سبز خواهند شد که می خواهند نظرشان را به شما تحمیل کنند و به شما بقبولانند که اهدافتان، بیش از حد بزرگ و بلند پروازانه است. آگاهانه، از گوش دادن به آنها خودداری کنید. داستانی از ونگوگ نقل شده است که روزی فردی از او پرسید تو با یک گوش چطور توانستی چنین اثر هنری بزرگی را خلق کنی و وی، در جواب این فرد به او گفته بود: صدایت را نمی شنوم!

2. عدم توجه به افراد منفی باف

اگر این افراد، که عمدتا از اعضای خانواده یا دوستان نزدیکمان هستند، بر حرفشان اصرار ورزیدند، با لبخندی روی لب، از آنها دور شوید؛ بدون بحث و جدل و هیچ تلاشی جهت متقاعد ساختن آنها.

3. ارتباط نزدیک با مبدا معنویت (طبق اعتقاداتتان)

در مورد خودم، باید به شما بگویم خانواده و برخی از نزدیکانم، با ازدواج من و همسرم موافق نبودند؛ من ۲۱ سال داشتم و از رفتار دیگران به شدت گیج شده بودم. اما در نهایت، ارتباطم با بعد روحانیم مرا نجات داد؛ من به صدای دلم گوش کردم. بعد ها، وقتی تصمیم به ترک وی گرفتم، باز هم به همان صدای دلم گوش دادم. تا به همین امروز، من قبل از انجام هر کاری، به آن صدا گوش کرده ام. همه ی افرادی که به معنویات اعتقاد دارند و ÷گرفته اند در بازی زندگی برنده شوند، باید شیوه و روشی معنوی برای خود انتخاب کنند تا بتوانند با منشا ارتباط برقرار کنند و برای راهنمایی و هدایت، از آن یاری بجویند.

4. داشتن ذهن قدرتمند

همه ی افرادی که در اطراف شما هستند، نظریات خاص خودشان را درباره ی موضوعات مختلف دارند؛ اما آن چه که باید برای شما از همه مهم تر باشد، باید نظریات و عقاید خودتان باشد. اگر آرزوی بزرگی دارید، طبیعیست که در درونتان، احساس تردید نسبت به خود و حتی ترس داشته باشید. شما باید ذهنتان را آموزش دهید تا همچون لیرز، روی هدف متمرکز بماند. برای موفق شدن، باید بتوانید تفکرات منفی و باورهای محدود کننده ی را از ذهنتان بزدایید.

7 Things Every Spiritual Person Seeking Purpose-Driven Success Requires
اگر حفظ ذهنیت مثبت در ارتباط با موفقیتتان برایتان دشوار است، باید هر روز ذهنتان را برای موفق شدن آموزش دهید. هدفتان را هر روز روی کاغذ بنویسید و با تمرین و تصور احساسی که پس از کسب نتیجه مطلوب، تجربه خواهید کرد، آن را ملکه ذهنتان سازید. تردید را از خودتان دور کنید؛ به محض اینکه نسبت به خودتان احساس تردید کردید، سعی کنید با بیان مثال نقض و یادآوری موفقیت های پیشینتان، بر آنها غلبه کنید.

5. استقامت و سرسختی

رک و راست بگویم؛ همیشه در مسیر پیشرفت، ممکن است در برابر بعضی دشواری ها زمین بخوریم. اما شما باید یاد بگیرید تا هر بار، از جایتان بلند شوید؛ دوباره و دوباره. تنها چیزی که شما را قادر به بلند شدن می کند، دلیلتان است؛ همان چرای بزرگ. بدون داشتن یک دلیل محکم، که زیر بنای آرزویتان را بسازد، شما نمی توانید روی هدفتان متمرکز بمانید. همه ی افراد کارشان را کم و بیش با خوش بینی شروع می کنند، اما تنها آنهایی در مسیر باقی می مانند که از سرسختی کافی برخوردارند.

6. کمی بی رحم باشید

من عاشق این واژه ام. البته ممکن است کمی سنگدلانه به نظر بیاید. در برخی موارد، ممکن است افرادی که باور های معنوی دارند، ضعیف به نظر برسند. به همین دلیل، برخی اوقات باید بتوانید آن روی دیگرتان را هم به دیگران نشان دهید. شما باید در مورد خودتان بی رحم باشید، از خودتان متوقع باشید، خودتان را به جلو هل دهید و برای رسیدن به هدف، مشتاق و حریص باشید.

7. دیدگاه متمرکز

از اهمیت تمرکز در راه رسیدن به هدف نباید غافل شویم. در این راه، مسائل زیادی سعی در دور ساختن شما از هدف خواهند داشت، حتی برخی ممکن است باعث شوند شما از ادامه ی راه منصرف شوید؛ روزهای بد و صد البته روزهای خوب در راهند. همانطور که در بالا ذکر شد، یک چرای قوی می تواند شما را در مسیر درست قرار دهد.

و در نهایت، پس از گذراندن همه ی پستی ها و بلندی ها و رسیدن به مقصد، درخواهید یافت که شما چقدر قدرتمند و توانمند بوده اید.

 

زمانی که تصمیم می گیریم برای رسیدن به هدفی بزرگ یا تحقق بخشیدن به رویایی بزرگ تلاش کنیم، در همان ابتدای راه موانع بسیاری را تجربه می کنیم که می خواهند ما را از تصمیم مان برگرانند. این موانع خیلی چیزها می توانند باشند، سختی راه، افراد منفی بافی همچون دوستان و خانواده و یا خیلی اتفاق عجیب و غریب که همه می خواهند به ما بگویند تو نمی توانی! تو باید تسلیم شوی! اما فردی که به خودش ایمان، و باور دارد که رسیدن به آن هدف ممکن است، در مقابل این مشکلات و موانع مقاومت می کند و به خود می گوید «دیگران همه اشتباه می کنند، من می توانم!» و ادامه می دهد. مقاله فوق هفت روش موفقیت را توضیح می دهد که می توانند به ما کمک کنند که در مقابل سختی ها مقاومت و به سادگی از موانع عبور نماییم.

آکادمی بازار به منظور ارائه بهترین شیوه های موفقیت، در آینده ای نزدیک سمیناری به نام موفقیت برگزار می کند، که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی ابزارها و مهارت های مورد نیاز جهت موفقیت و همچنین رازهای موفقیت افراد موفق و ثروتمند دنیا را به ما تدریس خواهند کرد. جهت بهره گیری از آموزه های ایشان، می توانید با کلیک بر روی لینک زیر در این سمینار شاد شرکت نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments