مقالاتموفقیت / انگیزشی

با این روش بهانه ها را کنار گذاشته و از زمانتان بیشترین بهره را ببرید

قصد دارید کارهای بیشتری انجام دهید؟ بله؟ اما فکر می کنید که وقت کافی برای این همه کار ندارید و بازدهی تان پایین است؟ شاید هم دلایلی معقول! و منطقی! برای خودتان می آورید؛ اما آنها دیگر اهمیت ندارند. من در این مقاله شما را با قانون 24 ساعت بدون بهانه آشنا می کنم؛ من این قانون را از مشاهده زندگی افراد موفق، الهام گرفته ام.

خیلی خب؛ شما هر روز 24 ساعت در اختیار دارید. فرض می کنیم که شما 8 ساعت آن را می خوابید؛ اگرچه این مقدار خواب، کمی زیاد به نظر می آید. در این صورت، 16 ساعت وقت آزاد در اختیار خواهید داشت.

شما احتمالا در یک حرفه هم مشغول به کارید که با فرض ساعت کاری 8 تا 5، 9 ساعت هم صرف کارتان می شود و شما 7 ساعت دیگر در اختیار خواهید داشت. 2 ساعت هم به رفت و آمد اختصاص می دهیم. با این تفاسیر، شما 5 ساعت آزاد در اختیار خواهد داشت. خب؛ پس استراحت چه می شود؟ قطعا در طی روز خسته هم می شوید؛ پس، 2 ساعت را هم به استراحت و یک چرت کوتاه اختصاص می دهیم. حال، شما 3 ساعت در اختیار خواهید داشت.

شما هر روز 3 ساعت وقت دارید تا هر کاری که در زندگی تان می خواهید را به انجام و سرانجام برسانید.  پس دیگر بهانه بس است. به همین سادگی؛ زندگی هم می تواند به همین نسبت ساده شود فقط کافیست که بهانه ها را حذف کنید.

سرم شلوغ است را فراموش کنید

انقدر نگویید سرم شلوغ است؛ همه سرشان شلوغ است و کارهای زیادی را هم به انجام می رسانند. اگر کسی یا چیزی به اندازه کافی برای شما اهمیت داشته باشد، قطعا می توانید زمانی را هم به آن اختصاص دهید. پس، اولویت هایتان را تعیین کنید  و بر اساس آنها دست به کار شوید. این که مدام احساس خستگی می کنید اصلا طبیعی نیست.

بازاریابی محتوا ، مراحل و مزایای مهم آن را بشناسید
بخوانید

بله؛ متوجه هستم؛ کارهای زیادی در طول روز انجام می دهید و قطعا به لحاظ بدنی و ذهنی خسته می شوید پس احساس می کنید که به استراحت بیشتر و بیشتر نیاز دارید. اما خودمانیم، آیا واقعا آن قدر خسته اید یا اینکه دلتان می خواهد گوشه ای لم بدهید و استراحت کنید؟ خستگی نباید بهانه ای باشد که زمانتان را به هدر بدهید.

سعی کنید خوب بخوابید؛ نکات مربوط به داشتن یک خواب خوب شبانه را رعایت کنید؛ در غیر این صورت، هر چقدر هم که در طول روز بخوابید، باز هم احساس خواب آلودگی از تمرکزتان خواهد کاست. قبل از خوابتان استفاده از تلفن را محدود کنید؛ سعی کنید شب ها تا دیروقت بیدار نمانید. همچنین، تلاش کنید که غذای سالم بخورید و آب بیشتری بنوشید. به صورت منظم ورزش کنید. کارهایتان را به طرز هوشمندانه تری انجام دهید و تلاش کنید که انرژی بیشتری برای خود نگهداری کنید.

خودتان را با کارهای بیهوده مشغول نکنید

آیا وقتتان پر است؟  یا اینکه بیشتر وقتتان را صرف انجام کارهای بیهوده و گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و اینترنت می کنید؟ اغلب ما به  خودمان می گوییم فقط یک ربع در اینستاگرم می چرخم اما با مراجعه به یک صفحه، به صفحات دیگر معرفی می شویم و وقتی به خودمان می آییم، متوجه می شویم که بیش از 1 ساعت را در این فضا گذرانده ایم؛ سعی کنید این فضاها بر شما مسلط نشوند.

شاید هم خیلی ساده، اصلا هیچ کاری انجام نمی دهید؟ البته در این مورد، بازبینی انگیزه هایتان از انجام کارها و تحقق اهداف می تواند شما را در مسیر درست تری قرار دهد. در هر صورت، به خاطر داشته باشید که این زندگی شماست و شما فقط یک بار زندگی خواهید کرد؛ در نتیجه، تمام تلاشتان را بکنید تا اهداف درستی تعیین کنید، برنامه بریزید، و قدم به قدم آن را اجرا کنید. با شروع برنامه، و مشاهده تدریجی نتایج کار، انگیزه بیشتری نیز برای ادامه روند به دست خواهید آورد.

مدیریت زمان - برنامه فکرانه - احمد محمدی
بخوانید

دیگر بهانه بس است

آیا قانون 24 ساعت بی بهانه خیلی سخت است؟ شاید یکی دو روز اول برایتان سخت باشد. اما کم کم خودتان را با آن تطبیق خواهید داد. در واقع، این مساله بستگی به این دارد که شما تا چه حد خواستار و خواهان رسیدن به اهدافتان هستید. مسئولیت زمانتان را به عهده بگیرید و بر زندگی تان مسلط شوید.

زمان یکی از سرمایه های با ارزش انسان به شمار می رود. همان طور که ما برای سرمایه گذاری های پولی خود برنامه ریزی می نماییم و سعی در مدیریت بهینه آن داریم، باید برای زمان خود هم برنامه ریزی و آن را به صورت هوشمندانه ای مدیریت نماییم. باید زمانی را در روز صرف مطالعه، یادگیری و انجام کارهایی که برای رسیدن به اهدافمان لازم است، صرف کنیم. تلف کردن زمان بس است، بهانه ها راکنار بگذارید و در جهت تحقق بخشیدن به رویاهایتان قدم بردارید.

در سمینار موفقیت، استاد احمد محمدی از ارزش این سرمایه ارزشمند خواهند گفت و به شما می آموزند که چگونه با مدیریت صحیح زمان، می توانید به اهداف خود و موفقیت دست یابید. می توانید جهت بهره گیری از آموزه های استاد، بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا در این سمینار شرکت نمایید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن