کسب وکار اینترنتیمقالات

افراد موفق – کلید کسب و کار موفق

موفقیت در کسب و کار حق شماست و انتخاب افراد موفق شانس شما.

موفقیت در کسب و کار و زندگی شما تا میزان زیادی به روابط و تعاملات اجتماعی شما بستگی دارد؛ پس بهتر است که روابط قوی ایجاد کنید، هر چه افراد بیشتری را بشناسید، فرصت‌های بیشتری برایتان پیش می‌آید.

درواقع تعاملات و روابط اجتماعی قوی وسیله‌ای برای ایجاد یک حرفه موفق است. اگر شما برای گسترش شبکه ارتباطی افرادی که شما را دوست دارند و می‌خواهند با شما کار کنند، استراتژی فعال را دنبال کنید، در آینده درهای بیشتری به رویتان باز خواهد شد. این اصل بر پایه قوانین کلیدی موفقیت است:

موفقیت در کسب و کار

  کسب و کار موفق

قوانین موفقیت در کسب و کار

قانون احتمالات

هر چه موقعیت‌های متفاوت بیشتری را امتحان کنید، شانس بیشتری وجود دارد که در زمان مناسب در جای مناسب قرار بگیرید. بنابراین، هر قدر افراد بیشتری را بشناسید، شانس بیشتری برای پیدا کردن شخصی وجود دارد که واقعاً بتواند به حرفه شما کمک کند.

قانون تلاش غیر مستقیم

بهترین راه برای جذب کمک از سوی دیگران روش‌های غیرمستقیم است؛ به عبارت دیگر، برای خود دوستانی پیدا کنید و دوست خوبی برای دیگران باشید.

قانون دادن

هر چه بیشتر به انجام امور مربوط به حوزه‌ کاری‌تان بپردازید و انتظار هیچ گونه بازگشتی نداشته باشید، شانس بیشتری وجود دارد که مزایای غیرمنتظره‌ای برایتان به همراه داشته باشد. برای به دست آوردن موفقیت بیشتر، در زندگی تلاش بیشتری کنید.

ایجاد شبکه ارتباطی، شانس موفقیت در زندگی را بیشتر می‌کند. تقریباً هر دستاورد بزرگ و قطعاً هر تغییر مهم در زندگی و کسب و کار شما، شامل افراد دیگر هم خواهد شد. برای رسیدن به موقعیتی چشمگیر، همیشه به همکاری فعال و مشارکت بسیاری از مردم نیاز خواهید داشت. با شناخت بیشتر مردم، طیف گسترده‌تری از منابع در دسترس شما قرار می‌گیرد که در ازای آن شانش موفقیت شما افزایش خواهد یافت.

چرا تعداد کمی از افراد در کار و زندگیشان موفق می‌ شوند؟
بخوانید

اکنون پرسش اساسی این است که بهترین استراتژی برای یافتن و تعامل با افراد موفق و مناسب کسب و کار شما چیست؟؟؟

استراتژی افراد موفق در کسب و کار

تهیه فهرست

فهرستی از آنچه باید ارائه دهید، تهیه کنید؛ یعنی فهرستی از مهارت‌ها، دانش، تجربه و توانایی‌هایتان. قبل از تلاش برای پیوستن به شبکه ارتباطی، فهرست واقع بینانه‌ای از آنچه می‌توانید کمک کنید در دست داشته باشید.

مشارکت همگانی و سازمانی

با نگاهی به انجمن‌ها و سازمان‌هایی که با اهداف شما هماهنگ هستند، راه‌های خلاقانه‌ای برای خروج و دیدار با افراد بیشتری پیدا کنید. به طور مخفیانه درباره هر یک از آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید و به هر کدام که امیدوار کننده‌تر است، بپیوندید.

داوطلب انجام مأموریت در آن سازمان‌ها شوید و تکالیف خود را پیشاپیش انجام دهید، به طوری که بتوانید هوشمندانه در هر بحثی که در جلسه‌ها برگزار می‌شود، شرکت کنید و کارها را پیش ببرید. در جلسه‌هایی که قرار است حرفی نزنید، شرکت نکنید و فقط در جلسه‌ای حضور داشته باشید که بتوانید ارزش آن را بالا ببرید.

روابط اجتماعی در کسب و کار

تعاملات دوستانه و اجتماعی

اصل سخاوتمندی

سخاوتمند باشید، به ویژه هنگامی که روشن نیست بازپرداخت چگونه به دست خواهد آمد. در این شرایط، نه تنها اعتمادبه‌نفستان را افزایش خواهید داد بلکه خود را در موقعیت جذب بسیاری از فرصت‌های آینده قرار داده‌اید.

سخاوت مالی در کسب و کار

بخشش پول

برنامه موفقیت

فعال باشید؛ برنامه‌ای برای چگونگی ایجاد روابط تجاری که نیاز دارید طرح‌ریزی کنید و برای رسیدن به آن هدف هر کاری که در توانتان است، انجام دهید.

موفقیت در کسب و کار

برنامه ریزی دقیق و موفق

مشارکت اجتماعی با دوستان

وقت بیشتری را با کسانی بگذرانید که دوست دارید و فرصت‌هایی برای گروه‌تان ایجاد کنید تا پروژه‌های کسب و کار بیشتری را با هم انجام دهند. اغلب فعالان اقتصادی مایل هستند فعالیت خود را بیشتر با افرادی که آشنا هستند و به آنها علاقه دارند، انجام دهند تا با غریبه‌ها. پیوسته پروژه‌هایی را که برای نزدیکترین همکاران‌ خود سودمند است، اجرا کنید.

گران قیمت ترین دفاتر کار جهان در کدام کشور ها قرار دارند؟
بخوانید

هر قدر با افراد بیشتر و کسانی که شما را به نحو مثبت می‌شناسند، آشنا شوید؛ بیشتر این احتمال وجود دارد که شما فرد مناسب را در زمان مناسب بشناسید و دلیل درستی برای استفاده از فرصت مناسب در اختیار داشته باشید.

درهای موفقیت به روی شما باز است

درهای برکت و موفقیت پیوسته به روی شما و کسب و کارتان باز خواهند شد و به شما این امکان را خواهند داد که هر حوزه‌ای از زندگی تان را توسعه بدهید و بهبود بخشید. هنگامی‌که شما با کسب احترام و اعتبار از همه مردم اطرافتان، در حوزه کاری تان ارتقاء پیدا کنید؛ به این دلیل است که شما یک نقشه و هدف داشتید، نه یک شانس.

بسیاری از ثروت‌های بزرگ خانوادگی و شانس موفقیت در دنیا با سخاوت و دوستی تشخص می‌یابند. اینطور به نظر می‌رسد که هر چه بیشتر ثروت‌تان را ببخشید، بدون اینکه کسی بداند یا انتظار بازگشت داشته باشید، بیشتر قدرت‌های جهان را برای کسب و کار در خدمت‌ اهداف‌تان فعال می‌کنید.

هر نوعی از سخاوت موجب رویدادهای شاد، سرنوشت‌ساز و موفق در زندگی شما می‌شود. بسیاری از مردان و زنان در مسیرشان به سوی موفقیت و دست یافتن به ثروت بزرگ، یک دهم از درآ‌مدشان را صرف این امور کرده‌اند؛ آنها به طور منظم ۱۰ درصد یا مبلغ بیشتری از درآمدشان را در مسائل ارزشمند به کار گرفته‌اند.

بنابراین، در حوزه کسب و کارتان سخاوتمند باشید تا دوستان بیشتری پیدا کنید و موفق تر از قبل شوید.

منبع: آینده خودتو بساز؛ برایان تریسی

برچسب ها

نرگس نظیف

من نرگس نظیف هستم ، متولد 1366 ، کارشناس ارشد زبان ادبیات فارسی و علاقه مند به موسیقی، شعر، ادبیات و هنر، شاعرکی ناقابل، نویسنده کتاب سکانس های عاشقانه - عاشق پیشرفت، یادگیری و موفقیت هستم و دوست دارم این موضوعات رو با بقیه انسانها به اشتراک بذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن