مقالاتموفقیت / انگیزشی

آیا می دانید خودباوری اولین قدم برای رسیدن به موفقیت است

کایران رول مربی موفق بین المللی،  سخنگوی انگیزشی، و نویسنده‌ی کتاب “جادوگر موفقیت” است. برنامه های او به افراد و شرکت ها در سراسر جهان کمک می‌کند تا با قدرت باور نکردنی با روح انسانی خود ارتباط برقرار کنند و از آن بهره ببرند، جایی که الهام و شجاعت واقعی در آن خفته است.

“کنترل موفقیت، در دست مذهب، رنگ، سن، یا یک جبهه‌ی خاص نیست؛ موفقیت، تبعیض یا مرزی قائل نمی‌شود، گرچه به رویاها و استقامت و خودباوری بستگی دارد. زمانی که شما اطمینان به خودتان را از دست می‌دهید، شکست در پی آن روانه می‌شود.” هرکدام از ما _صرف‌نظر از راه و روش و شرایط زندگیمان_ برای رسیدن به وجهی از بزرگی و سرافرازی تلاش می‌کنیم. هر کدام از ما، در خلقت خود نابغه هستیم؛ چیزهایی هست که من می‌توانم انجام بدهم و دیگران نمی‌توانند، کارهایی را دیگران می‌توانند و من نمی‌توانم. چیزهایی هست که ما را به سوی بزرگی هدایت می‌کند، و تمام زندگی‌مان را قدرت می‌بخشد.

متاسفانه، ما اغلب به استرس، فشار بیرونی، حواس‌پرتی، و سردرگمی، مشکلات مالی و باقی موارد، اجازه می‌دهیم در زندگی‌مان رسوخ کرده، ما را از مسیر خارج کنند. — هرکدام از ما، یک هدف حقیقی و راستین در زندگی داریم. بسیاری از ما، از گهواره تا گور زندگی را ادامه می‌دهیم، بدون اینکه بدانیم واقعیت زندگی چیست. اما دیگران، یک تصویر کامل و واقعی از آنچه می‌خواهند به دست آورند و چگونگی رسیدن به آن را در ذهن دارند.

استاد احمد محمدی

“هیچ‌وقت از چیزی که ممکن است به دست آورید نهراسید، در عوض، نگران چیزهایی باشید که به دست نمی‌آورید.”

 

در دوران کودکی، عموما افرادی پیدا می‌شدند که به ما بگویند برای خاص بودن و موفقیت در زندگی، آنقدر باهوش نیستیم، بلند قد نیستیم، خلاق و خوش‌ قیافه نیستیم. این حرف عموما از زبان یکی از والدین خیرخواه، اقوام، دوستان، همسایه ها و حتی یک غریبه شنیده می‌شد که اثرات منفی را در روح ما به جای می‌گذاشت و زندگی‌مان را به ناکجا آباد می‌کشاند. این تفکرات منفی، شاید در تمام مدت نوجوانی و جوانی همراه ما بماند و زندگی‌مان را مسموم کند، آنقدر که تفکرات منفی جدیدی برپایه‌ی آن‌ها در ذهنمان شکل بگیرد، زندگی‌مان را تحث تاثیر قرار دهد و بر تمام وجوه پیشرفتمان سایه بیاندازد.

عموما افرادی که ما را با این منفی‌بافی‌ها به باد انتقاد می‌گیرند، در تلاشند که با تحمیل ارزش‌های خودشان، از ما در برابر ناکامی و ناامیدی‌ هایی که خودشان زمانی با آن‌ها مواجه شده‎اند حفاظت کنند. آن‌ها زندگی ما را از دریچه‌ی چشم خودشان می‌بینند و همچنین تصویری که از آن دارند هم کج و نادرست است. عملی که می‌آموزیم_با سکوت، تصدیق و انجام دادن آن_ به زودی تبدیل به عادت می‌شود.

همچنین، گاهی دیگران به تمرکز و اراده‌ای که بر اهدافمان می‌گذاریم حسادت می‌کنند؛ شاید آن‌ها در خفا پتانسیل‌های ما را برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ می‌بینند، و تمام تلاششان را می‌کنند که در سیر تکاملی ما خلل ایجاد کنند تا ما هم در سطح خودشان بمانیم، سپس به ما بگویند: “من که گفتم!” من هر روز از زندگی‌ام را با امضای موفقیت مخصوص خودم امضا می‌کنم؛ دستاوردها، از تعهدات من به تفکرات مثبت و موثرم حاصل می‌شوند.
اهمیت پرداختن به روی دیگر امید در مسیر موفقیت و خوشبختی
بخوانید

مراحلی وجود دارند که می‌توانیم برای غلبه بر افکار منفی طی کنیم:

1. رویاهایتان را مکتوب کنید

با نوشتن رویاها و آرزوهایمان، دیواری از انرژی مثبت دور خودمان بسازیم و هرزمان که ممکن بود، از تفکرات منفی روی برگردانیم و مثبت اندیشی و شادکامی را جایگزین آن کنیم.

2. یک تابلوی کائنات برای خودتان بسازید

می‌توانید کلمات و عبارات مثبت و عکس‌هایی که باعث افزایش انگیزه‌تان می‌شوند را روی تابلو بچسبانید، هر روز آن را تماشا کنید و انرژی بگیرید، مخصوصا زمان‌هایی که احساسات و تفکرات منفی بر زندگی‌تان سایه می‌افکند.

3. زندگی‌تان را با تلقینات مثبت غنی کنید

می‌توانیم جملاتی به این سادگی را به صورت مکرر، به ذهن و زبان بسپاریم:

  • من فرد فوق‌العاده خلاقی هستم و موفقیتم روز به روز افزایش می‌یابد.
  • زیبایی، سلامتی، و شادی به من عطا شده‌است و موهبات زندگی روزانه‌ام، هر روز بیشتر از دیروز بر من هویدا می‌شود.
  • فرصت‌های موفقیت و ثروت، هر روز در زندگی من آشکار می‌شود و من را به سوی رویاهای موفقیت و خوشبختی هدایت می‌کند.

با قدرت بخشیدن به زندگی‌تان، شما به کائنات می‌فهمانید که قصدتان سرمایه‌گذاری بر موهبت‌های خدادادی‌تان است و از تمام موانع منفی که آینده‌تان را تهدید می‌کنند، عبور خواهید کرد.

“تفاوت میان موفقیت و شکست، فقط قابلیت رویاپردازی نیست، بلکه شجاعت دنبال کردن آن‌ها و برداشتن گام‌های لازم و موثر برای دربرگرفتن موفقیت است.”

Self Belief is the First Step to Greatness By Kieran Revell

شما باید خودباوری را در خود ایجاد کنید و بدانید که فرای تمام مشکلات، خاص و با استعداد هستید. شما باید هر روز رویاهایتان را با تلقینات مثبت مکرر تقویت کنید، و بدون توجه به رفتار و گفتار دیگران در آن باب، هرگز سکان کشتی رویاهایتان را به دست کسی ندهید. این ممکن است به یک کشمکش همیشگی تبدیل شود؛ بهرحال اگر شما افق را در دیدتان نگه دارید و اجازه دهید نور _حتی به مدت کوتاه_ بر زندگی‌تان بتابد، زمانی که از تاریکی طاقت فرسا به نور و روشنایی فرصت‌ها قدم می‌گذارید، لحظات شفاف و روشن و رنگارنگ در پی هم می‌آیند.

هرگز اجازه ندهید که میان‌مایگی دیگران، بر رشد و تعالی شما اثر بگذارد. جایی که آنها شکست می‌بینند، شما موفقیت را می‌بینید؛ در جایی که آنها انتظار تاریکی دارند، شما روشنایی را به آغوش می‌کشید؛ جایی که دیگران آینده ای نمی‌بینند، شما شفافیت و فرصت را می‌بینید. اگر باور داشته باشید، می‌توانید. اگر فکر کنید که نمی‌توانید، مسلما نخواهید توانست. شما به هرچیزی که به آن باور داشته باشید تبدیل می‌شوید. زمانی که افکار و اعمال مثبت را بپذیرید، به موفقیت دست پیدا می کنید و بالعکس.

۸ راهکار فوق العاده برای کاهش نگرانی های بی دلیل
بخوانید

خودباوری همچنین احترام به خود را به دنبال می‌آورد، و زمانی که این دو ابزار قدرتمند درکنار هم قرار بگیرند، به همراه تمرکز، عزم، حرکت و خوش بینی، می توانند تاثیرات فوق‌العاده‌ای در زندگی داشته باشند. بدون توجه به رفتار و گفتار دیگران، رویاها و اهداف خود را محکم نگه دارید، همین حالا مسئولیت سرنوشتتان را بپذیرید و هرگز اجازه ندهید تاریکی و افسردگی در خانه‌تان رخنه کند. به هرکجا که قدم می‌گذارید، باید آینده‌تان را بسازید و آن را با افکار، کلمات، و اقدامات مثبت تربیت کنید.

“حق شناسی، عشق، و خوشبینی من، اثر مثبت و طولانی مدتی بر روی زندگی روزانه‌ی دیگران دارد.”

من برای تمام شما یک زندگی فوق العاده و قدرتمند را آرزو می کنم. با شجاعت و هدفمندی زندگی کنید و بدانید که بدون شک، بزرگی و سر افرازی برای شما مقرر شده است، و همین حالا درها را به سوی فرصتهایی که در زندگی برای شما نمایان می‌شوند، بگشایید. آینده بدون توجه به اینکه شما چه می‌کنید فرا می رسد، پس از امروز تلقینات را شروع کنید تا بتوانید در آینده چیزی عظیم و باشکوه بسازید. شما قدرتش را دارید، مهارت و توانایی اش را به دست بیاورید و با عزم و اراده و آن مهارتها، یک حقیقت خارق العاده را خلق کنید.

    “رویاهایتان را محکم نگه دارید و آنها را دنبال کنید، زیرا مطمئنا آنها شما را دنبال نخواهند کرد”

خودباوری، ایمان به خود و مثبت اندیشی همگی از مواردی می باشند، که سبب تمایز افراد موفق از دیگران می شود. آنان به هنگام سختی ها و ناگواری های زندگی دست از تلاش برنمی دارند و همواره تفکر مثبت خود را حفظ می کنند. افراد موفق به خود ایمان دارند و مطمئن می باشند که حتما از عهده ی کارها بر می آیند و به موفقیت دست پیدا می کنند. آن ها با استفاده از راه های گفته شده در مقاله ی فوق افکار منفی را به ذهن خود راه نمی دهند.

استاد احمد محمدی، مدرس و سخنران انگیزشی در سمینار موفقیت، مثال های بسیاری از انسان های موفق و همچنین ویژگی های منحصر به فرد آنان خواهند آورد، که به شما کمک می کند، تا در شرایط سخت ناامید نشوید و تا لحظه ی دستیابی به اهداف خود دست از تلاش برندارید. اگر می خواهید به فردی که خستگی ناپذیر است و روحیه ی شکست پذیری و تفکر مثبتی دارد، تبدیل گردید، کافی است مراجعه به آدرس اینترنتی زیر، در این سمینار شاد و انگیزشی شرکت کنید. 

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 16 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن