آشنایی با مهارت های فروش اینترنتی برای کسب سود بیشتر

فروش اینترنتی - سود بیشتر
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin

آکادمی بازار قصد دارد در این مقاله شما را با مهارت های فروش اینترنتی آشنا کند. طراحی فروشگاه اینترنتی هر چقدر هم که پیچیده و زمان بر باشد در مقایسه با پیچیدگی و سختی بازاریابی بسیار ساده به نظر می‌ رسد.

یک فروشگاه اینترنتی برای اینکه بتواند به موفقیت دست یابد نیاز است تا با استفاده از مهارت های فروش اینترنتی و روش‌ های علمی و تجربی برای معرفی خود به مشتریان جدید و نگهداری مشتریان قدیمی استفاده کند.

ارائه یک تصویر بهتر از سازمان، دلیل بسیار مهمی است که می‌تواند برای طراحی سایت فروشگاهی و شروع فروش اینترنتی کافی باشد. با داشتن وب‌ سایت یا هر نوع حضور اینترنتی، مخاطبین درک می کنند کار شما جدی است.

امروزه، حضور در اینترنت امر بسیار مهمی است که همه شرکت‌های کوچک و بزرگ در هر صنعتی را وادار به این کار می کند. در ادامه مهارت های فروش اینترنتی  که می‌تواند به موفقیت شما در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش و بازدید آن  یاری برساند معرفی نموده ایم.

دادن پیشنهادات ویژه به مشتریان از مهارت های فروش اینترنتی

مشتریان به کدهای تخفیف و فروش‌های ویژه علاقه فراوانی دارند. با ارائه کدهای تخفیف و کاهش قیمت برخی از محصولات به صورت منظم و دوره‌ای، به نیاز مشتریان خود پاسخ دهید.

مشتریان علاقه مند، در این شرایط به رایگان برای شما تبلیغات خواهند کرد و به دوستانشان خواهند گفت که فروشگاه شما پیشنهادهای بسیار خوبی ارائه داده است.

 خبرنامه ایمیلی بفرستید

یکی دیگر از مارت های فرش اینترنتی ان است که سعی کنید به شکل منظم پیشنهادهایی جذاب را در قالب خبرنامه برای مشتریان قدیمی و جدید خود بفرستید و به یاد آن ها بیاورید که شما هنوز حضور دارید.

می‌ توانید کدهای تخفیف را به صورت شخصی و برای مشتریان قدیمی خود ارسال کنید تا دوباره به خرید از شما ترغیب شوند.

یک وبلاگ راه اندازی کنید

در وبلاگ خود شیوه استفاده و مزایای محصولات خود را بیان کنید. در این نوشته‌ ها تلاش کنید راه حل‌ هایی برای مشکلات واقعی مردم ارائه نمایید و در کنار آن با لینک دادن به محصولات فروشگاه، مشتریان بالقوه را به خریدار محصول خود تبدیل نمایید.

از وبلاگ نویسان استفاده کنید

با جستجو در اینترنت کسانی که مطالب مرتبط با محصولات شما می‌نویسند را پیدا کنید. هدایایی به آن‌ها بدهید و از آن‌ها درخواست کنید تا درباره محصولات و فروشگاه شما مطلب بنویسند.

از توان عامه مردم در تولید محتوا بهره ببرید

مشتریان و مراجعه کنندگان به سایت را ترغیب کنید تا درباره محصولات و فروشگاه شما مطلب بنویسند. مطالب فرستاده شده کاربران می‌تواند در قالب نقد و بررسی یا نظرات کوتاه درباره محصولات باشد. به نویسندگان برتر هدیه یا کدهای تخفیف یا بن خرید بدهید.

بازاریابی ویدئویی یکی از مهارت های فروش اینترنتی

ویدئو توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. با تولید و انتشار ویدئوهای جذاب و آموزشی و مرتبط با محصولات خود، مشتریان بیشتری را به سمت فروشگاه خود جذب کنید.

تکنیک فروش
مهارت های فروش اینترنتی

از شبکه‌های اجتماعی به صورت علمی و با برنامه کمک بگیرید

محل‌هایی که مشتریان بالقوه شما حضور دارند را مشخص کنید و مطابق با سلیقه آن‌ ها برایشان محتوا تولید کنید. کدهای تخفیف در معرض دیدشان قرار دهید و با مهارت های فروش اینترنتی مختلف برند و نام خود را به آنان معرفی کنید.

برای محصولات خود به صورت تکی در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید

با تمرکز روی یک کالای مخصوص و ارائه شرح و توضیح و تصویر، مخاطبان آن کالا را به فروشگاه خود هدایت کنید.

برای تبلیغات خود هزینه کنید

از مهارت های فروش اینترنتی هزینه کرن برای تبلیغات است. تبلیغات رایگان همیشه اثرگذاری زیادی را ندارند. محل‌هایی که مخاطبان بیشتری دارند را شناسایی کنید و برای تبلیغات در آن محل‌ ها هزینه کنید.

در امضای ایمیل خود، نشانی سایت و تبلیغات خود را درج کنید

هر ایمیل ارسالی از سمت شما، می‌تواند یک پوستر تبلیغاتی باشد. ایمیل‌ها امکان دارد چندین بار Forward شوند و توسط ده‌ها نفر دیده شوند.

نشانی سایت خود را در اسناد و برگه‌های چاپی درج کنید

هر برگه تبلیغاتی یا چاپی ابزاری خوب از هارت های فروش اینترنتی برای شناساندن سایت فروشگاهی شما به مخاطبان مختلف است.

تبلیغات خود را روی بسته‌ها و ساک‌های کالاهای ارسالی چاپ کنید

مشتریان شما که کالایی از شما می خرند، بسته و ساک خرید خود را در شهر حمل می‌کنند و برای شما تبلیغ می‌کنند. یک مزیت دیگر این کار، جلب اعتماد  کسانی است که تا کنون از شما خرید نکرده اند.

با دیدن بسته در دست مشتری قدیمی، حس اعتماد از رسیدن محصول به دستشان افزایش خواهد یافت و این یکی از تاثیرگذارترین روش تبلیغات در مهارت های فروش اینترنتی است.

هدایای تبلیغاتی را در بسته‌های ارسالی قرار دهید

هر هدیه تبلیغاتی می‌تواند مدت‌ها در دست مشتری باشد و توسط ده‌ها و صدها نفر دیده شود. این فرصت بسیار مهم را از دست ندهید.

به خریداران کالا، کدهای تخفیف یا کوپن‌های خرید مدت‌دار ارائه کنید

این تکنیک از سری مهارت های فروش اینترنتی باعث می‌شود مشتری شما را از یاد نبرد و تلاش کند تا نیازهای بعدی خود یا اطرافیان خود را دوباره از شما بخرد.

این کار می‌تواند به شکل آنلاین انجام شود یا در حالت بهتر، کدهای تخفیف به صورت چاپ شده و قابل لمس در بسته‌ی ارسالی برای خریداران ارسال شود.

فروش محصولات
فروشگاه اینترنتی

با کسب و کارهای مرتبط با خود همکاری کنید

کسب و کارهایی که ممکن است مشتریانی شبیه به شما داشته باشند را پیدا کنید و در زمان ارائه خدمات و کالاها، همکار خود را به آنان معرفی کنید. با این کارتوان تبلیغاتی و بازاریابی شما چند برابر می شود.

نام کالاهای خود را با دقت انتخاب کنید

از مهارت های فروش اینترنتی عیین اسم است. اسمی که برای محصولات خود انتخاب می‌کنید باید گویا و قابل جستجو باشد. بیننده باید بتواند بدون دیدن تصویر، ذهنیتی متناسب با محصول شما پیدا کند.

به عنوان مثال انتخاب نام «شلوار» برای یک محصول، انتخابی نامناسب است. قرار دادن کلمات کلیدی که مشتریان به آن علاقه دارند، همچنین می‌تواند مشتریان زیادتری را از طریق موتورهای جستجو به سایت شما هدایت کند.

برای انتخاب نام‌های خوب و مناسب به فروشگاه‌های همکار و موفق خود مراجعه کنید و از آن‌ها الگو بگیرید.

در انتخاب عنوان مناسب برای تصاویر خود زمان صرف کنید

دقت در انتخاب نام تصاویر و توضیحات آن‌ها یکی از شیوه های موثر در جذب ورودی از طریق جستجوی تصویر در موتورهای جستجو می باشد. بسیاری از مشتریان ممکن است برای انتخاب محصول به این بخش از موتور جستجو مراجعه کنند.

اگر تصاویر شما در این بخش دیده شوند، به موفقیت بیشتری خواهید رسید.

از رویدادهای محلی یا بزرگتر حمایت مالی کنید

از دیگر مهارت های فروش اینترنتی این است که رویدادهایی که ممکن است مشتریان شما در آن حضور داشته باشند را مشخص کنید و با حمایت مالی و معنوی از این رویدادها برای خود تبلیغ کنید.

مشتریان قبلی را ترغیب کنید تا برای شما بازاریابی کنند

در مقابل هر خریدار جدید که به وسیله مشتریان قدیمی به شما معرفی می‌شود، مبلغی از سود را به آنان بدهید تا با هزینه‌ای اندک و کاملا موثر، برای شما تبلیغ شود.

در تالارهای گفتگو فعال باشید

مشتریانی هستند که نمی‌دانند نیاز خود را چطور برطرف کنند و برای این کار به تالارهای گفتگو مراجعه می‌کنند تا پاسخ به پرسش خود را پیدا کنند. در این محل‌ها حضور فعال داشته باشید و اگر محصولات شما می‌تواند نیاز آنان را برآورده سازد، این موضوع را به آنان اطلاع دهید.

به سایت رقبا و وبلاگ‌های مرتبط سر بزنید

از مهارت های فروش اینترنتی، اطلاع داشتن از رویداد های علمی است. اگر از رویدادهای علمی و نیازها و مشکلات موجود اطلاع نداشته باشید، نمی‌توانید بهترین راه‌حل‌ها و بهترین کالاها را ارائه کنید. همیشه خود را به روز نگه دارید.

فروش اینترنتی یکی از راه ارتباطی بین شما و مشتریانتان است، در فروش اینترنتی یک بازه زمانی وجود دارد و یکی از مزایای این نوع فروش این است که برای اینکه موجودی کالای خود را تضمین کنید نیازی نیست تعداد زیادی از کالاها را تهیه و در انبار نگهداری کنید.

همچنین شما می توانید از نرم افزارهای انبارداری برای نگهداری اطلاعات، آمار موجودی و آنالیز کالاها استفاده کنید. در این موضوع که فروش آنلاین سود آور است شکی نیست و فروشندگان باید با کسب مهارت های فروش اینترنتی در این زمینه، از مزایای مختلف آن استفاده کنند.

بنابراین پیشنهاد آکادمی بازار به شما استفاده از مقالات، آموزه ها و اصول کاربردی است که توسط استاد احمد محمدی جهت بهبود کسب و کار تدریس می شود. برای بهره گیری از آموزه های استاد بر روی لینک زیر کلیک کند:

استاد احمد محمدی

7
دیدگاه بگذارید

avatar
6 دیدگاه نویسنده
تینا پورشاهیدبهارآکادمی بازارشهریمعراج اخرین دیدگاه های نویسنده
مستانه
مهمان
مستانه

من دوست دارم برای فروش مجازی دوره ببینم میتونی کمکم کنید؟

آکادمی بازار
مهمان
آکادمی بازار

سلام جهت کسب اطلاعات لازم با کارشناسان ما تماس بگیرید:
پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

معراج
مهمان
معراج

سلام لطفا آیا به تازگی سمینار و کلاس آموزشی برای فروش اینترنتی برگزار می کنید؟

آکادمی بازار
مهمان
آکادمی بازار

سلام دوست عزیز برای اطلاع از آخرین سمینار و دوره های آموزشی با کارشناسان ما تماس بگیرید:
پاسخگوی شما هستیم: 88993288، 66978520، 66418084-021

شهری
مهمان
شهری

ممنون از مقاله مفید و جذابتون، لطفا از این دست مطالب بازم بذارید

بهار
مهمان
بهار

سلام.من یه مغازه آرایشی بهداشتی دارم که فقط محصول اصل کار میکنم.تمایل دارم کارم رو توی فضای مجازی توسعه بدم و نیاز به یه مشاور دارم.میتونید کمکی بهم بونبد؟متخصص در این زمینه دارید؟

تینا پورشاهید
مهمان
تینا پورشاهید

بله با شماره تماس دفتر آکادمی بازار تماس بگیرید.