7 گام طلایی برای رسیدن به اهداف بزرگ

«اگر اولین کاری که صبح انجام می دهید، قورت دادن قورباغه باشد، بقیه روزتان را می توانید به طرز فوق العاده ای به پایان ببرید. مارک تواین» وقتی من این جمله را خواندم، نتوانستم آن را از ذهنم پاک کنم.

زندگی من مملو از قورباغه است. قورباغه هایی در ابعاد بزرگ، کوچک و متوسط که هر روز باید آنها را بخورم، آن هم نه به این دلیل که کسی به من گفته است این کار را انجام دهم، بلکه به خاطر اینکه من می دانم که باید آن را انجام دهم.

اگر هنوز هم در حال خواندن نوشته های من هستید و من توانسته ام توجه شما را جلب کنم، احتمالا شما هم قورباغه خور هستید. اجازه بدهید چند قورباغه که خوردن آنها برای من در زندگی ام حیاتی می باشند را به شما معرفی کنم.

  • خوش اندام بودن و حفظ سلامتی
  • شبکه سازی حرفه ای
  • رشد و کسب تجربه در حرفه شخصی
  • تعمیق و بهبود سطح روابط اجتماعی
  • به روز ماندن در زمنیه تکنولوژی
  • حفظ سلامتی مالی و متعهد ماندن به برنامه های دوران بازنشستگی ام
  • یاد گیری سیاست و مهارت های مذاکره در تمامی ابعاد زندگی
  • تامین خانواده و کسب رضایت و سعادت خانوادگی
  • و هزاران قورباغه دیگر…
دستیابی به اهداف و آرزو ها از نگاه لس براون سخنران انگیزشی (1)
بخوانید

زندگی می تواند گاهی مواقع بیش از حد پیچیده و گیج کننده شود؛ اما با این حال ما انسان ها باید بتوانیم با حفظ یک سری اصول، اوضاع را به نفع خودمان تغییر دهیم. ضمن این که باید یادتان بماند که اگر شما این قورباغه ها را نخورید، دیر یا زود آنها شما را خواهند خورد.

بله؛ همه این ها قورباغه اند؛ زشتند، اندازه های مختلفی دارند و من نسبت به دیگران، با آسانی بیشتری آنها را می خورم و می خواهم راه و روش مخصوص خودم را در خوردن این قورباغه ها با شما شریک شوم؛ من می خواهم بهترین و آسان ترین روش ممکن را به شما آموزش دهم.

1. در ابتدا، کوچک ترین قورباغه ها را شناسایی کنید و در یک چشم به هم زدن، آن ها را بخورید. بدون هیچ نگرانی و فکر و خیالی.

2. قورباغه های بزرگ تر را به لقمه های کوچک تر تقسیم کنید.

3. مرحله اول را مجددا تکرار کنید.

4. شما در این مرحله باید با بخش های مشکل و بزرگ ماجرا روبرو باشید.

5. من هم با مارک تواین در این زمینه هم عقیده ام؛ قورباغه ها در هر زمانی، چندش آورند و چه بهتر که در صورت امکان، بتوانید آن ها را در اول روزتان قورت دهید.

چگونه به آسانی از پس انجام هر کاری بر بیاییم؟
بخوانید

6. حال، به بقیه قسمت های بزرگ پیش رویتان نگاه کنید؛ آنهایی که تنها برخی اوقات روز و گاهی در بدترین شرایط ممکن، موجود هستند.

7. اگر می توانید، آن ها را بخورید و در غیر این صورت، اگر نمی توانید، با توجه به این که در طی روز در حال قورباغه خوردن بوده اید، می توانید دیگر بی خیال شوید.

متوجه خواهید شد که در طی زمان، قورباغه ها کوچک تر شده و خوردن آن ها هم آسان تر می شود. قورباغه ها به شما کمک خواهند کرد که از جایی در زندگی تان به مکانی دیگر بروید.

اجازه دهید یک نکته را به شما یادآوری کنم. شما با روز ها و مواقعی مواجه خواهید شد که احساس می کنید قورباغه ها به روی شما می پرند و شما را می خورند. در چنین شرایطی، ادامه راه و مسیر بسیار سخت خواهد شد و قورباغه ها هم در نظرتان بسیار بزرگ خواهند آمد. اما درست در همین نقطه است که شما می دانید که باید تصمیم بگیرید به مسیرتان ادامه دهید و با آن قورباغه ها بجنگید.

شما مریض بوده اید و در طی هفته نتوانسته اید به باشگاه بروید؛ تا این جای کار مشکلی نیست؛ سراغ قورباغه های دیگرتان بروید، کتابی که مدتی است تصمیم گرفته اید آن را بخوانید، شروع کنید.

با این چند نکته ساده هدف واقعی تان را در زندگی پیدا کنید
بخوانید

نکته ی که مهم این است که تسلیم نشوید و خودتان را گول نزنید. بی کار نمانید و سعی کنید در هر لحظه، مشغول خنثی کردن قورباغه های زندگی تان باشید. البته مسیر نسبتا دشواری در پیش دارید و شاید مجبور شوید از دیگران کمک بگیرید. هر از چند گاهی هم به خودتان جایزه دهید و پیشرفت های کوچکتان را به خودتان یادآوری کنید تا انگیزه کافی برای ادامه راه را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه