5 راه کلیدی جهت افزایش فروش و جلب اعتماد مشتری

برخی از شرکت ها و یا فروشنده ها برنامه فروش خود را به صورتی طراحی کرده اند که بدون انجام تبلیغات و یا بازاریابی خیلی زیاد فروش بسیار بالایی داشته باشند ، آنها با هوشیاری خود روش های حرفه ای را برای فروش به مشتری برگزیده اند که تعداد زیادی از فروشندگان و صاحبان کسب وکار از آن اطلاعی ندارند . فروشندگان حرفه ای کسانی هستند که خود را به قسمتی از برنامه استراتژیک خرید مشتریشان تبدیل کرده اند. در این مقاله شیوه های های بسیار حرفه ای و عملی با هدف اینکه همیشه انتخاب اول مشتریان باشید آورده شده ، بخوانید و از همین روش ها برای بهبود وضعیت کسب و کار خود بهره ببرید.

اما اگر شما هم کنجکاو هستید و می خواهید بدانید:

  • راز فروش بسیار زیاد بعضی از فروشنده ها و شرکت ها  چیست ؟
  • چگونه رفتار کنید تا بتوانید تنها انتخاب مشتری شوید ؟
  • روش های تسخیر بازار چیست و چگونه آن را یاد بگیرید؟
  • آیا می دانید همیشه برای فروش بیشتر نیاز به تبلیغات بیشتر نیست؟

۵ راه برای اینکه فروش روز به روز افزایش یابد و تنها انتخاب مشتری باشیم

۱– سعی کنید فقط فروشنده نباشید

اگر در حال اداره کسب و کاری هستید و یا تصمیم به کارآفرینی دارید و قصد دارید کسب وکاری را راه اندازی کنید ، برای بخش فروش باید با استراتژی عمل کنید تا موفق شوید ، به دلیل اینکه فروش قسمت جدایی ناپذیر کسب و کار شما خواهد بود. تلاش کنید برای مشتری ها بیشتر از یک فروشنده باشید ، به این صورت که اطلاعات زیادی از مشتری خود داشته باشید تا بتوانید بر مبنای اطلاعاتی و آگاهی هایی که دارید با توجه به شرایط مشتری او را هدایت کنید ، هر چه قدر اطلاعات شما از مشتری قوی تر و بیشتر باشد احتمال فروش شما بالاتر خواهد رفت . شما می توانید با تحقیق کردن از مشتری هایتان اطلاعاتی درمورد اینکه ، در چه صنعتی فعالیت می کند ، کسب و کارش چیست ، دلیل نیاز او به این محصول چیست و اینکه چرا باید محصول شما را خریداری کند؟

برای افزایش تمرکز بر روی اهداف چه کنیم؟
بخوانید

۲ برگ برنده فروشنده موفق، بیشتر بدانید بیشتر یاد بگیرید

فروشنده های حرفه ای می دانند در بازار چه رقیبانی دارند و اینکه محصولات یا کالای آنها چگونه عمل می کند و چه ارزش ها و اهمیتی برای مشتری دارد ، از قیمت محصولات رقبا خود اطلاع دارند و از مزایا و معایب محصولات رقبا در مقایسه با محصولات  خودشان آگاهی دارند. آنها کاملا می دانند که محصولشان برای مشتریان چه کارهایی انجام میدهد ، پس تلاش کنید همیشه اطلاعات زیادی از محصولتان, محصولات مشابه و نیازهایی که محصول شما و محصولات مشابه میتوانند برآورده کنند تهیه کنید.

۳– همیشه به فکر فروش نباشید

سعی کنید فقط به فکر فروش به مشتری نباشید و ارتباط خود را با مشتری تنها معطوف به فروش و مالی نکنید ، تلاش کنید به آنها کمک کنید واگر فهمیدید که محصول شما مناسب آنها نیست همکاران دیگری را به آنها معرفی کنید ، حتی می توانید برای آنها مشتری بفرستید. با این کار مشتری بیشتر به شما و کسب و کارتان اعتماد خواهد کرد.

۴می توانید گزینه های دیگری به مشتری بدهید

به  مشتری تان این امکان و اطمینان را بدهید که به غیر از خرید کالا یا خدمات شما راه حل های دیگری هم وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار دهد، اینکه مشتری را تحت فشار قرار دهید تا شما تنها گزینه برای انتخاب او باشید حس بدی را به او منتقل می کند و ازاعتماد او به شما کم می کند. پس به مشتری اجازه دهید انتخاب کند و گزینه هایی که مناسب اوست و می تواند انتخاب کند را با توضیح هر کدام از مزایا و معایب آن در اختیارش قرار دهید.

چرا در ایجاد عادت های جدید در خودمان اغلب با شکست مواجه می شویم؟(1)
بخوانید

۵عضوی از شرکت مشتریانتان شوید

زمانی که تمام کارهای گفته شده را به صورت حرفه ای و دقیق انجام داده باشید ، متوجه خواهید شد که شما برای مشتری هایتان دیگر یک غریبه نیستید ، آن ها شما را نه تنها به عنوان یک فروشنده ، بلکه بیشتر از شما به عنوان یک دوست ، مشاور استفاده خواهند کرد و در حقیقت اینجاست که شما تنها گزینه ی مورد انتخاب مشتری خواهید بود و بدون تبلیغات بیشتر فروش بیشتری را تجربه خواهید کرد.

فروشنده موفق با هوشیاری خود روش های حرفه ای را برای فروش به مشتری انتخاب می کند که تعداد زیادی از فروشندگان و صاحبان کسب وکار از آن اطلاعی ندارند . فروشندگان حرفه ای کسانی هستند که خود را به قسمتی از برنامه استراتژیک خرید مشتریشان تبدیل کرده اند. آشنایی با اصول فروشندگی می تواند کمک زیادی به افزایش فروش شما کند.

استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه بازاریابی و فروش در سمینار بزرگ موفقیت شما را با اصول فروشندگی و افزایش فروش آشنا می کند. بدون شک آموزه های استاد کمک بسیار زیادی به رشد کسب و کار شما خواهد کرد. برای شرکت در سمینار ها و بهره مندی از آموزه های استاد می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه