3 کاری که قبل از ترک کار فعلیتان برای کارآفرین شدن باید انجام دهید

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق و راه اندازی تجارت شخصی تان کار دشواری است. اگر می خواهید که کار فعلی تان را کنار بگذارید و یک کارآفرین شوید، باید ۳ قدم را از همین امروز در کار فعلی تان بردارید تا بعد بتوانید روی کارآفرینی متمرکز شوید.

با برداشتن قدم های کوچک در وقت آزادتان، هدفتان را در مقیاس کوچک عملیاتی کنید. قبل از اینکه حرفه تان را ترک کنید و خودتان را از خدمات بیمه و آب باریکه ی آخر ماه محروم کنید، سعی کنید با قدم های کوچک شروع کنید و به صورت پاره وقت، روی فعالیتی که قصد راه اندازیش را دارید کار کنید. سعی کنید شرایطی را فراهم کنید و راهی بیابید تا بتوانید قبل از ترک کار، حرفه مد نظرتان را به صورت آزمایشی انجام دهید. شاید این کار، نیازمند این باشد که اوقات آزاد و فراغتتان را به این کار اختصاص دهید اما در این صورت، وقتی که واقعا آماده ترک کارتان باشید، می بینید که چند مرحله جلو افتاده اید.

مواردی که قبل از ترک کار باید به آنها توجه کنید

1. یک وبسایت راه اندازی کنید تا ایده تان را در آن محک بزنید و ببینید که چه بازخوردی از آن می گیرید؛ آیا می توانید مشتری های مختص خودتان را پیدا کنید.

2. آخر هفته ها و عصر ها بعد از کارتان را صرف آماده سازی برنامه کسب و کارتان کنید و آن را با دوستان نزدیک و اساتیدتان در میان بگذارید و نظرات و پیشنهادات آنها را جویا شوید.

غلبه بر ۵ ترس که مانع موفقیت کارآفرینان می‌شود
بخوانید

3. در رویداد های شبکه سازی مربوط به ایده تان شرکت کنید؛ گروه مشتریان و حمایت گران بالقوه خودتان را بسازید.

در اختیار داشتن فرصت راه اندازی کسب و کار شخصی تان یک فرصت وسوسه کننده است؛ سعی کنید از آرامش و ثبات حاصل از کار فعلی تان بیشترین استفاده را ببرید، جوانب مختلف را ارزیابی کنید و قبل از اینکه ریسکی بپذیرید که برای آن آمادگی ندارید، خودتان را کاملا آماده کرده باشید.

3 Things to Do Before You Quit Your Job to Become an Entrepreneur

کار فعلی تان را ارزیابی کنید

قبل از اینکه کارتان را ترک کنید، از خودتان این سوال را بپرسید: آیا من می توانم ایده ها و علاقه ام را در کار یا شرکت فعلی ام پیاده کنم؟ در صورتی که بتوانید با حفظ شغل فعلیتان و در همین پست، ایده های جدیدتان را عملیاتی کنید که فوق العاده است. در این صورت، شما با متحمل شدن ریسک کمتری قادر خواهید بود تا ایده ها و محصولات جدیدتان را خلق کنید و کماکان از منابع شرکتتان هم در این راستان بهره مند بمانید.

نیازهایتان را شناسایی و ارزیابی کنید

قبل از هر چیزی، مطمئن شوید که واقعا می خواهید کارآفرین شوید. آیا به تغییر نیاز دارید؟ آیا از آمادگی و هیجان و شور کاقی برای پیش بردن ایده تان به سمت باروری برخوردارید؟ این ها همگی دلایل فوق العاده ای برای تبدیل شدن به یک کارآفرین می باشند اما شما باید خودتان را برای کنار آمدن و پذیرفتن شکست، جواب رد شنیدن و پروسه طولانی اخذ مجوز و بروکراسی اداری آماده کنید.

بهترین مشاغل برای کسب و افزایش درآمد هنگام تحصیل
بخوانید

زمانی را صرف اندیشیدن به این بکنید که چطور می توانید شور و هیجانتان را در کار حفظ کنید؛ با اساتیدی که می شناسید صحبت کنید و انگیزه های درونی تان از راه اندازی کار را شناسایی کنید و ببینید که چطور می توانید به اهدافتان نزدیک و نزدیک تر شوید.

ضمنا، شما باید ببینید که برای موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارید.  به عنوان مثال، آیا متاهل هستید و در پایان ماه، باید هزینه های ثابتی را پرداخت کنید؟ آیا به صورت تیمی بهتر کار می کنید؟و …

با دقت به سمت جلو حرکت کنید

اگر این ۳ قدم را بردارید، می توانید سطح آمادگی تان را قبل از ترک کار بالا ببرید و خودتان را از فشار و استرس زیادی برهانید. البته ممکن است با خودتان فکر کنید که برداشتن این سه قدم باعث می شود که فرآیند ترک کارتان، به تاخیر بیفتد اما در عوض، خیالتان راحت است که خودتان را به ابزار کافی جهت مدیریت شرایط مجهز کرده اید. در واقع، شما با برداشتن این سه قدم، مطمئن می شوید که انتخابتان، شما را خوشحال تر می سازد و منجر به موفقیتتان می شود و مانند بسیاری از افراد دیگر، در آینده، از اینکه عواقب و شرایط مربوط به تصمیم و انتخابتان را از همه لحاظ بررسی نکرده اید، افسوس نخواهید خورد.

یکی از برتری های انسان های موفق و کارآفرین نسبت به سایر انسان ها ریسک پذیری هوشمندانه ی آن هاست. بنابراین شجاع و ریسک پذیر بودن خوب است ولی با در نظر گرفتن یک سری شرایط! این ریسک زمانی سختتر می شود که بخواهید شغل خوب خود را ترک کنید تا با کارآفرینی به  موقعیت شغلی و درآمدی بهتری دست یابید. در این مورد باید مراحل فوق را با دقت بررسی و طی نمایید.

یکی از موضوعات مهمی که در آکادمی بازار به صورت کاملاً جدی دنبال می شود، آموزش مهارت های عمومی کسب و کار و مدیریتی است. آکادمی بازار با انتشار روزانه مطالب آموزشی و برگزاری کلاس ها، کارگاه ها و سمینارهای مختلفی در این حوزه نقش عمده ای در گسترش دانش روز در مورد کسب و کار دارد. برای نمونه در سمینار موفقیت پیش رو استاد احمد محمدی مدرس و مشاور در زمینه ی کسب و کار با سخنرانی گیرای خود مطالب و نکاتی بسیار جالب و کاربردی را در مورد ویژگی های منحصر به فرد انسان های موفق و کارآفرین و همچنین ضرورت کسب دانش و مهارت های مورد نیاز در زمینه ی کسب و کار، به شما ارائه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سمینار و ثبت نام در آن کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه