10 راهکار تضمینی برای افزایش اعتماد به نفس

داستان موفقیت های بزرگ مملو از اقداماتی است که باعث شده افراد موفقی نظیر بیل گیتس، وین دایر، محمد علی کلی، استیو جابز و …پیش از سایر افراد جامعه حرکت کنند. داشتن اعتماد به نفس تقریبا در هر جنبه ای از زندگی ما بسیار ضروری است و یکی از نکات مهم در توسعه فردی است. اما بسیاری از مردم هنوز برای دستیابی به آن در تلاش اند. متأسفانه این مسئله می تواند مانند افتادن در یک لوپ بی نهایت و بی نتیجه باشد: افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند به سختی به موفقیت دست می یابند.

خبر خوب اینجاست که داشتن اعتماد به نفس قابل یادگیری و اکتسابی است. اینکه شما بر روی ارتقا اعتماد به نفس خود کار می کنید و یا دیگران را برای رسیدن به آن یاری می کنید، هردو ارزشمند است. در زیر به نکاتی اشاره می کنیم که می تواند برای افزایش اعتماد به نفس در افراد مثمر ثمر  باشد.

1. وجود منحصر به فرد خود را دریابید

به خود ایمان داشته باشید و بدانید که کسی همانند شما در زمین وجود ندارد. هیچ کس شبیه به شما نیست که دارای استعداد، تجربیات و یا نحوه نگرش شما باشد. شما منحصر به فرد هستید و برای این به اینجا آمده اید تا اثر منحصر به فرد خود را در جهان باقی گذارید. اگر تک تک ما به این مسئله بیاندیشیم که به چه منظور به دنیا آمده ایم، هیچگونه مقایسه ای اتفاق نخواهد افتاد و یا حسرت و حسادتی وجود نخواهد داشت.

2. بهترین عملکرد خود را ارائه دهید

زمانی که بهترین عملکرد خود را ارائه می دهید، احساس بهتری نسبت به خود دارید. در نتیجه در هر کاری که می کنید احساس اعتماد به نفس بیشتری دارید.

بهترین خود بودن باعث می شود تا از ریسک کردن نترسید و از حوزه امن خود خارج شوید. از استاد احمد محمدی ضرورت و مزایای خروج از حوزه امن را خواهید آموخت.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

3. پشتکار داشته باشید

همه ما در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و موانع موجود در زندگی هستیم. اجازه ندهید که این موانع اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. آنها را مانند یک فرصت بدانید تا بتوانید بهتر از پس حل کردن آن ها برآیید.

چگونه معمار و قهرمان زندگی خود باشیم(2)
بخوانید

4. بر ناسازگاری ها غلبه کنید

غلبه بر ناسازگاری ها قدرتی به شما می دهد تا اعتماد به  نفس خود را افزایش دهید. بهترین آثار موسیقی، هنری و متون ادبی توسط کسانی خلق شده که عمق ناامیدی، از دست دادن و احساس خالی بودن را تجربه کرده و بر آنها غلبه کرده اند. تجربه غم و از دست دادن و سپس غلبه بر آنها منجر به امید و  پیروزی می شود. این امر شما را به موجودی منعطف تبدیل کرده و تبدیل به چیزی بیش از آنچه بودید می شوید.

5. کاری انجام دهید

اهدافی برای خود تعیین کنید و سپس خود را مجبور کنید تا به آنها دست یابید. اعتماد به نفس شما زمانی افزایش می یابد که بدانید به هر چیزی که فکر می کنید می توانید به آن دست یابید. این مسئله باعث می گردد تا احساس شکست ناپذیری کنید. به همین ترتیب بر امور مسلط می شوید. این تسلط بر امور در واقع بدین معنی است که شما مطمئن هستید که به موفقیت دست می یابید زیرا به سختی کار کرده اید و  تلاش های زیادی را برای رسیدن به آن انجام داده اید.

6. خودتان انتخاب کنید که چه کسی باشید

شما آن چیزی نیستید که دیگران درباره شما فکر می کنند و یا اتفاقاتی که برای شما رخ می دهند. شما آن کسی هستید که خودتان انتخاب می کنید. فردی با شخصیت مستقل با عزت نفس و اعتماد به نفس بالا.

5 ویژگی مشترک در افراد موفق که آنها را از سایرین متمایز می کند
بخوانید

7. با ترس های خود مواجه شوید

هیچ چیزی به اندازه تسلیم شدن در برابر ترس اعتماد به نفس را از بین نمی برد. همه افراد در زمان های مختلف ترس را تجربه می کنند. ما همه انسان هستیم، با این حال در هنگام مواجه با موقعیت های مختلف با  جسارت و قدرت عمل کنید تا اعتماد به نفستان افزایش یابد. از پوسته خود خارج شوید وبیرون بروید. اگر از ملاقات افراد جدید واهمه دارید در رویدادهای اجتماعی و… شرکت کنید. با بی حوصلگی در خانه نمانید . فعل انجام دادن، اعتماد به نفس را افزایش می دهد. کم کم این موضوع را به عینه حس می کنید و هرچه بیشتر ادامه می دهید احساس بهتری نسبت به خود پیدا می کنید.

8. داشتن ظاهر خوب به معنای اعتماد به نفس بالا نیست

داشتن ظاهر خوب می تواند باعث شود که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید. ولی این حس پایدار نبوده و به هیچ وجه کافی نیست.

9. از خود به خوبی مراقبت کنید

زمانی که تناسب اندام دارید و در سلامت کامل به سر می برید، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید. البته این موضوع با مقایسه ظاهر خود با دیگران بسیار متفاوت است. موضوع این است که نسبت به خود احساس خوب و راحتی داشته باشید. همه افراد هنگامی که در بهترین حالت فیزیکی و سلامت خود هستند خوب به نظر می رسند.

10. یاد بگیرید که چگونه به خود مشاوره و تسلی دهید

همه ما تجربه لحظه های سخت را داشته ایم. لحظه هایی که شک و تردید، سردرگمی و .. بر ما چیره شده است. زمانی که این اتفاق می افتد باید بیاموزیم که چگونه اعتماد به نفس از دست رفته را بازیابیم. یک راه این است که بدانیم این موضوع برای همه اتفاق می افتد. راه دیگر این است که موفقیت های گذشته خود را بیاد آوریم، از نتایج بدست آمده تصویرسازی سازی کنیم و بر روی آنها تمرکز کنیم. با تمرین بیشتر می توانیم به این مهم دست یابیم.

از تفاوت های انسان های موفق با دیگران، اعتماد به نفس بالای آنان به هنگام مواجه با شکست ها و نه شنیدن ها و همچنین به خاطر اعتماد به نفس بالایشان اهداف بزرگ و بسیار ارزشمندی را برای خود بر می گزینند و هیچ گاه مغلوب گذشته و تجربه ی تلخ خود نمی گردند. بنابراین بسیار مهم است که با استفاده از تکنیک های فوق، اعتماد به نفس خود را تقویت نمایم، زیرا هنگامی که اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم، تلاش و انگیزه ما هم بیشتر می گردد و در مقابل موانع و شکست ها ناامید و افسرده نمی گردیم.

یک از اهداف مهم آکادمی بازار آموزش مهارت های اجتماعی و مورد نیاز برای موفقیت و دستیابی به اهداف است، از این رو در «سمینار موفقیت» استاد احمد محمدی مدرس و سخنران انگیزشی، ما را با خصوصیات منحصر به فرد انسان های موفق از جمله اعتماد به نفس و همچنین سایر مهارت ها و ابزارهای مورد نیاز برای تحقق بخشیدن به رویاهایتان، آشنا می نمایند. می توانید برای شرکت در این سمینار و آشنایی با محتوای آموزشی آن می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

آشنایی با 10 اصلی که شما را به موفقیت می رساند
بخوانید

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

يك ديدگاه

  1. ستار خرداد 14, 1397 در 6:34 ق.ظ - پاسخ دادن

    با سلام.
    بسیار ممنونم از مطالب مفید و علمی شما در جهت آگاهی بخشی جامعه.برایتان بهترینها را آرزومندم.

ثبت ديدگاه