کلمات مثبت ـ برنامه فکرانه – احمد محمدی

تأثیرات جملات و کلمات مثبت در زندگی

هرروز و هر لحظه ما با کمک کلمات با دیگران و حتی با خود صحبت می کنیم. کلمات از خلایق  شگفت انگیز آفریدگار هستند و مانند موجوداتی زنده از خود انرژی منعکس می کنند. این کلمات چه حقیقی باشند چه خیالی، برزندگی انسانها تأثیر شگفت آوری دارند. هرآنچه آدمی به ضمیر ناخودآگاهش بسپارد، بدان معناست که آن را پذیرفته است و در ذهن خویش به ثبت رسانده است. آن گاه همان امر، در زندگی شخصی ما تجلی پیدا می کند. به همین خاطر ، باید بدانیم که کلمات مثبت معجزه می کنند؛ در عین حال، کلمات منفی می توانند زیباترین رؤیاها را نابود کرده و حرکت ما را متوقف سازند؛ بنابراین اگر از افکار و کلمات صحیح و مثبت استفاده کنیم، نیرویی عظیم در اختیارمان قرار می گیرد و زمان رسیدن به آرزوهایمان کوتاه و کوتاه تر می شود. باید سعی کنیم از کلمات به طور هدفمند استفاده کنیم و جملات تأکیدی را با خود تکرار کنیم. با تکرار و تمرین جملات تأکیدی و کلمات مثبت می توانیم از معجزات شگرف آنان بهره ببریم.

جملات تأکیدی مثبت:  این جملات باید ساده، مثبت و انگیزشی باشند. برای اینکه ضمیر ناخودآگاه ما بتواند برای تغییرات مثبت برنامه ریزی کند باید این کلمات مثبت را با خود تکرار کنیم که درنتیجه آن افکار منفی ما از بین می روند. تکرار جملات و کلمات مثبت با خود را تلقین به خویش می گویند. با تلقین به خود در واقع به خود می گویید که شما دارای ویژگی های مثبتی هستید یا اینکه به اهداف خاص خود دست پیدا خواهید کرد. این تلقین و کلمات مثبت، باورهای مثبتی را در وجود شما شکل خواهد داد. در حقیقت این باورهای شما است که زندگی شما را می سازند.

رژیم ذهنی - فکرانه - احمد محمدی
بخوانید

در این جملات تأکیدی باید سعی شود از کلمات مثبت استفاده شود،‌ جملات را با «من» آغاز کنید و همچنین افعالی که به کار می روند بهتر است حال استمراری باشند نه به زمان آینده! علاوه بر این ها، جملات باید کوتاه، ساده، دقیق و مشخص باشند که هم تکرارشان راحت باشد و هم اینکه مسیر مشخص و دقیقی را به ضمیر ناخودآگاه جهت برنامه ریزی نشان دهد. سعی کنید در تلقین های خود ساختار جملات را تغییر ندهید تا سریعتر به هدف دلخواه خود برسید.

فایل زیر یکی از قسمت های برنامه فکرانه (پخش شده از رادیو اقتصاد) می باشد که آقای احمد محمدی به همراه مجری محترم برنامه، نکات بسیار مفیدی را در رابطه با واگویه مثبت و اثرات آن شرح می دهند.

گوش بفرمایید

بیشتر بخوانید:

1397/4/9 21:53:47 بهمن 18ام, 1396|پادکست ها|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه