کتاب ” 10 قانون موفقیت” نوشته جیم ران

کتاب 10 قانون موفقیت شامل 10 قانون مهم و اصولی دستیابی به موفقیت از زبان جیم ران است. در این کتاب متوجه اهمیت کار کردن بر روی خود به جای تمرکز بر شغلتان خواهید شد. جیم ران، یکی از موفق‌ ترین اساتید موفقیت دنیا، در این کتاب 10 قانون مهم رسیدن به موفقیت را بیان می‌کند. در کتاب 10 قانون موفقیت از جیم ران متوجه می شوید که چگونه با کار کردن بر روی خود و وقت گذاشتن برای رشد شخصی‌ خود می‌توانید در کار خود ترفیع بگیرید، ارزشتان در شرکت را افزایش بدهید، به درآمد بیشتری برسید و آینده‌ ای روشن برای خودتان بسازید. هر قانون موفقیت در این کتاب در قسمتی جداگانه توضیح داده شده است. در ادامه با آکادمی بازار همراه باشید تا با موضوعات و محتوای کتاب 10 قانون موفقیت بیشتر آشنا شوید.

درباره کتاب 10 قانون موفقیت

نام‌ های بزرگی در زمینه‌ ی آموزش موفقیت، رشد شخصی و خودیاری وجود دارند. مجموعه‌ی 10 قانون موفقیت تلاش کرده است تا 10 قانون مهم موفقیت را از زبان استادان موفقیت و بزرگان این زمینه گردآوری کند. جیم ران، نویسنده، سخنران انگیزشی و کارآفرین آمریکایی است که فعالیت هایش تأثیر بسیار زیادی بر دیگر افراد فعال در حیطه موفقیت و رشد شخصی گذاشته است. از جمله افرادی که به صورت مستقیم تحت تأثیر جیم ران بوده‌اند می‌توان از آنتونی رابینز، برایان تریسی و جک کنفیلد نام برد. جیم ران ادعایی برای تدریس حقایق ناب ندارد، بلکه او در این کتاب به آموزش اصول بنیادین موفقیت می‌پردازد. در همین زمینه جمله‌ ای از جیم ران وجود دارد که می‌گوید: «هیچ اصول بنیادین نوینی وجود ندارد. حقیقت چیز جدیدی نیست، بلکه پیر و کهنه است. شما باید به افرادی که می‌گویند: «بیایید عتیقه‌ های دست‌ ساز مرا ببینید.» شک کنید؛ چون اگر عتیقه است، تو نمی‌توانی آن را ساخته باشی.»

زندگینامه فرزاد ناظم مدیر فنی سایت یاهو
بخوانید

جیم ران

قسمتی از کتاب 10 قانون موفقیت

یاد بگیرید که روی خودتان خیلی کار کنید تا اینکه روی شغلتان سخت کار کنید. اگه روی شغلتان سخت کار کنید، حقوق خوبی می‌گیرید، ولی اگر روی خودتان خیلی سخت کار کنید به گنج بزرگی دست پیدا می کنید. اگر این قانون ساده را یاد بگیرید و همین امروز انجامش بدهید، نه اینکه به فردا واگذارش کنید، تغییر زیادی را احساس می‌کنید. پس شروع کنید روی کار کردن برای پیشرفت شخصیتی خودتان و ارزش خودتان را در جایی که کار می‌کنید بالاتر ببرید. اگر اینکار را انجام بدهید به شما قول می‌دهم که درآمدتان با سرعت تغییر بسیار زیادی می‌کند و اقتصاد تاثیر کمی روی زندگیتان خواهد داشت. بر روی مهارت‌ های خود کار کنید، روی شخصیت خود کار کنید. هرگونه مهارت و خصوصیات شخصیتی می‌تواند روی شغلتان تاثیر زیادی بگذارد. بیماری رفتاریِ بعدی این است که: «احتیاط بیش از اندازه». بعضی اعضا که بیش از اندازه محتاط هستند. اعضای دیگر هم هستند که بیش از اندازه بی‌پروا هستند. اما بعضی‌ دیگر خیلی محتاط هستند. به این روش می‌گویند روش پر از ترس در زندگی. اما من همیشه اهل ریسک کردن بودم. قبلا ریسک‌ های من موجب می‌شد  که بخورم به بن‌بست… .
شما باید دائما رویا پردازی کنید. رونالد ریگان، رئیس جمهور، در مدرسه اعلام کرده بود که جمهوری یک رویا است و ما جمهوری خواهان اگر رویاپردازی نکنیم انتخابات را می بازیم. آینده‌ی روشن یک رویا برای شما و خانواده است. کاری که شما قصد دارید انجام بدهید و جایی که می‌خواهید بروید، کسی که می‌خواهید بشوید است. چیزی که می‌خواهید ببینید را باید رویا پردازی کنید.
فلسفه‌ ی شما از چیزی که آموزش دیده اید به دست می آید. از چیزی که میدانید به دست می آید. از تجربیات دیگران به دست می آید. سه راه برای یادگیری از دیگران وجود دارد. راه اول، از چیزهایی که می‎‌بینید یاد می‌گیرید. یکی از بهترین کلمات در قرن بیست و یکم اینه: «با دقت توجه کنید. با دقت.» با خوب دقت کردن میتوانید سرنخ را بیابید. 

درباره نویسنده

جیم رانجیم ران در 25 سپتامبر 1930 در مزرعه ای واقع در ایالت آیداهو چشم به جهان گشود. او یکی از تأثیرگذارترین و الهام‌ بخش ترین متفکران جهان امروز است. او در دوران حرفه‌ ای خود مربیان رشد شخصی بسیاری از جمله «آنتونی رابینز»، «جک کنفیلد» و «برایان تریسی» را پرورش داده و معلم صدها مدیر از بزرگ ترین شرکت‌ های آمریکا بوده است.
جیم ران بیش از 40 سال بر روی جوانب رفتار انسانی و تأثیر این رفتارها بر عملکرد شخصی و تجاری تحقیق کرده است. از خصوصیات مورد توجه جیم ران، توانایی بسیار زیاد او در معنا دادن به اتفاقات عادی و روزمره، و همچنین سبک گفتاری است که در خواننده بسیار تاثیرگذار است. او فرآیند کارآفرینی خود را از سن 25 سالگی به کمک فردی به نام «جان ارل» شروع کرد و توانست با کمک او و کار بر روی رشد شخصی خود، تا سن 31 سالگی به یک میلیونر خود ساخته تبدیل شود.
جیم ران در طول زندگی خود کارگاه‌ ها و سمینارهای مختلفی را در اکثر شهرهای اصلی آمریکای شمالی و همچنین در سراسر جهان برگزار کرد. او عضو انجمن سخنرانان ملی آمریکا بود و جایزه‌ی CPAE در زمینه‌ی عملکرد فوق العاده و حرفه‌ ای در سخنرانی و همچنین جایزه‌ی استادِ تأثیرگذاری انجمن سخنرانان ملی آمریکا را در سال 2004 گرفت. از دیگر آثار او می‌توان از کتاب‌ های «12 ستون موفقیت»، «نگرانی‌های زندگی و راه‌های غلبه بر آن» و «فلسفه زندگی موفق» نام برد. جیم ران در پنجم دسامبر سال 2009 میلادی درگذشت.

با منفی ‏‌نگری و عدم باور به استعداد ها و توانایی هایمان هیچگاه به آن‏چه می‌‏خواهیم دست پیدا نمی کنیم. تنها با علاقه، ایمان و تلاش است که می‌‏توانیم قدرت کافی برای رسیدن به اهدافمان را در خود ایجاد کنیم، در مسیر اهداف‏مان حرکت کنیم و طعم رضایت را بچشیم. ما باید از تمام راهکارها و اصول پیش رو برای رسیدن به آنچه که می خوایم بهره ببریم. یکی از این راه استفاده از تجربیات و پیشنهادهای افراد مشهور و موفق جهان است. بنابراین پیشنهاد آکادمی بازار به شما بهره برداری از محصولات کتاب صوتی است. برای استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

1397/12/29 21:26:10اسفند 29ام, 1397|معرفی کتاب, مقالات|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه