کتاب ” راز ثروت ” نوشته جو ویتالی

کتاب «راز ثروت» اثر مدرس، نویسنده و سخن‏ران آمریکایی، دکتر «جو ویتالی» است. این کتاب اولین بار در سال 2010 میلادی چاپ شد. کتاب راز ثروت به ما یاد می دهد که کسب ثروت، به شغل، محیط و حتی به وضعیت اقتصادی جامعه نیازی ندارد، بلکه فقط به خودمان بستگی دارد. این کتاب در هفت مرحله،شیوه ‏‌هایی را برای به دست آوردن ثروت و کسب وکار موفق بیان می کند که هدف آن‏‌ها، نه ثروت ‏اندوزی، بلکه تقویت نفس است. نویسنده‌‏ی کتاب راز ثروت، ابتدا با بازگویی خاطره‏ای تاثیرگذار از گذشته‌‏ی خود، برکت‌‏زایی بخشش را به‌‏عنوان یکی از قوانین جهان معرفی می‌‏کند. او قبلا مدتی دچار بحران مالی شده و در فقر زندگی کرده است وتمام حقایقی را که موجب بهبود اوضاع او شده‌‏اند (مانند قانون بخشش) در این کتاب با سادگی و صمیمیت تشریح می کند.

درباره‌‏ی کتاب راز ثروت

این کتاب به مخاطب خود کمک می‏‌کند تا موانع ذهنی ناخودآگاه و تصورات غلط درباره‏‌ی پول را بشناسد و برطرف کند و عقایدی که موجب جلوگیری از کسب ثروت می‏‌شوند را محدود کند. هم‏چنین، کتاب راز ثروت می‏‌آموزد:

  • چگونه در هر وضعیت اقتصادی، به وسیله فرمول پنج مرحله‌‏ای ثابت‌‏شده‌‏ی اقتصاد مقاومتی، پول را جذب کنیم.
  • ذهنیات خود را برای آغاز کسب ثروت بازنگری کنیم.
  • از دروغ‌‏ها و توطئه‌‏ی رسانه‌‏ها که تلاش می کنند حس قربانی ‏بودن و آگاهی ‏دادن از فقر را القا کنند اجتناب کنیم.
  • عوامل متقاعدکننده‌‏ای برای این‏که چرا پول می‏‌خواهیم، کشف کنیم. این‏کار قدرت و سرعت کسب ثروت را در ما افزایش می‌‏دهد.
  • در حالی‏‌که کار مورد علاقه‌‏ی خود را انجام می‌‏دهیم، با دنبال‌‏کردن یک نقشه‏‌ی گام به گام و برنامه‌ ‏ریزی‏‌ شده، کسب‌‏وکار و فرصت‏‌های کارآفرینی را خلق کنیم.
5 عامل بازدارنده از ثروتمند شدن
بخوانید

شاید عنوان این کتاب در ابتدا کمی گمراه‌‏ کننده باشد و این تصور به‏‌وجود آید که موضوع آن درباره‌‏ی راه‌‏های مادی و استراتژی‏‌های اقتصادی برای کسب درآمد باشد، اما جو ویتالی در این کتاب، شیوه ی نگرش مخاطب را نسبت به پول تغییر می‌‏دهد. او با استفاده از قوانین موجود در نظام کائنات، مثل قانون جذب و قانون بخشش، کسب پول را جزئی جدایی‌‏ناپذیر از ساطع‏‌کردن انرژی‏‌های مثبت در کائنات، با کارهایی مانند مثبت‌‏اندیشی و بخشش حتی در عین فقر، می‌‏داند و به مخاطب می آموزد که چگونه به‌‏دنبال طلب هدفی مادی، یعنی پول، به رشد و ارتقای معنوی و روحی نیز دست پیدا کند.

قسمتی از کتاب راز ثروت

جو ویتالی در کتب راز ثروت میگوید: «به نظر می‌‏رسد که هرچقدر بیشتر ببخشیم، بیشتر به‏‌دست می‌‏آوریم. شاید هم این یکی از قوانین جهانی است که می‏‌گوید: «اگر می‌‏خواهی چیزی به‌‏دست آوری، ابتدا باید ببخشی.»
اکثر مواقع تصور می‌‏کنیم که چیزی برای بخشیدن نداریم؛ با این حال، اگر توجه کنیم خواهیم دید که همان میزان کم هم می‌‏تواند با دیگران تقسیم کرد. نباید منتظر شویم که ثروت زیادی داشته باشیم و آن‏گاه تصمیم به بخشش بگیریم. با بخشیدن و تقسیم دارایی مان، درهای گنج‏‌های جهان را به روی خودمان می گشاییم و به اتفاقات خوب اجازه می‌‏دهیم که به سمت ما بیایند. فقط حرف مرا سند قرار ندهید؛ فقط با صداقت برای بخشش تلاش کنید تا از نتایج حاصل، متعجب شوید. در حالت کلی، این رویدادها از سمت افرادی که کمکشان کردیم صورت نمی‌‏گیرند. این چیزها از منابعی تامین می‏‌شوند که ما تصورش را هم نمی‌‏کنیم. پس، راهتان را به سوی ثروتمند‌‌‌ شدن ادامه دهید و شانستان را برمبنای این قاعده‌‏ی جهانی امتحان کنید. شانس خود را امتحان کنید.قواعد جهانی همیشه جواب می‏‌دهند.

بهره مندی از قانون جذب با استفاده از جملات تاکیدی
بخوانید

درباره‏ نویسنده

جو ویتالی، در سال 1953 میلادی، در اوهایو چشم به جهان گشود. او مدتی بی‌‏خانمان بود و با تفکر مثبت و فراگیری علوم متافیزیک، توانست که از قانون جذب استفاده کرده و موقعیت خود را بهبود ببخشد. جو ویتالی از سن کم به مطالعه علاقه‌‏مند شده و آن را منبع آرامش و خرد یافت.  او از کالج کنت فراغ‏‌التحصیل شد. در سال 1984، ویتالی اولین کتاب خود، «ذن و هنر نوشتن» را نوشت. از جمله دیگر کتاب‌‏های او می‌‏توان از «کتاب راهنمای گمشده‌‏ی زندگی»، «کلید» و «ایمان» یاد کرد. او هم‏چنین برنامه‌‏های صوتی مختلفی را ضبط کرده است. در سال 2005 میلادی، جو ویتالی با نوشتن کتاب «عامل جذب‌‏کننده: 5 راه آسان برای جذب ثروت (یا هرچیز دیگری) از داخل و خارج» از پرفروش‏‌ترین نویسندگان شد. او کتاب‌‏هایی نیز در حیطه بازاریابی و کسب‏‌وکار مانند «هر دقیقه یک مشتری متولد می‏‌شود» و «چگونه مشتری را با سخن‏‌گفتن قانع کنید: روان‏شناسی جدید فروش و بازاریابی» را نوشته است. او در سالهای اخیر کتاب‌‏های «معجزه: 6 مرحله تا روشنگری» (2016)، «جملات قصار قانون جذب» (2017) و «همه‌‏چیز ممکن است» (2018) را منتشر کرده است. جو ویتالی در فیلم‌‏های مستند زیادی، به عنوان کارشناس ماهر در زمینه‌‏‏ی قانون جذب حضور داشته است که از جمله می‌‏توان به فیلم‏ شناخته شده «راز»، «آن را در همه‌‏چیز امتحان کن»، «جستجو برای یک زندگی متعادل»، «قطب‏‌نما» و «کشف موهبت» اشاره نمود.
جو ویتالی با انجمن «نجات اقتصادی شما» (حمایت کننده کمک‏‌های روحی و مالی برای به اتمام رساندن بی‌‏خانمانی در آمریکا) همکاری نموده است. استراتژی این سازمان، کم کردن فقر توسط قانون جذب است. جو ویتالی تهیه‌‏کننده‌‏ی برنامه‏‌ی «مربی‌گری معجزه» است که برای ارائه‌‏ی راهنمایی دررابطه با فرآیند قانون جذب ساخته شده است. او علاوه بر  نویسندگی و معلمی، در زمینه موسیقی نیز کار می کند و تاکنون 15 آلبوم موسیقی را به ضبط رسانده است.

در هر حرفه ای به افراد کمی برمیخورید که در حرفه خود شاخص و متمایز شده اند، این افراد همواره درحال مطالعه و افزایش دانش خود درمورد حرفه ی خود هستند و تلاش می کنند به سطوح عالی برسند. این افراد در صنف خود مثل زرافه هایی که در گله ی موشها ایستاده اند، خاص و برتر به نظر میرسند. در بین هزاران پزشک در یک تخصص تنها چند پزشک هستند که متمایز و شاخص هستند،این گروه اقلیت متمایز همان افرادی هستند که دائما در حال مطالعه و به روزرسانی خودهستند و موفقیت همیشه از آن آنهاست. اگر شما هنوز در این گروه اقلیت شاخص وجود ندارید، بدانید که میتوانید از همین حالا آغاز کنید و مسیر پیشرفت را در پیش بگیرید. برای آشنایی با کتاب های برتر در زمینه موفقیت و کسب و کار می توانید از محصولات کتاب صوتی آکادمی بازار استفاده کنید. برای استفاده از محصولات بر روی لینک زیر کلیک کنید:

کتاب صوتی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه