چگونه سبک زندگی مثبتی داشته باشیم؟

به نظر شما برای داشتن سبک زندگی مثبت، به پول زیادی نیاز است؟ آیا ثروت، دارایی‌ها، قدرت، موقعیت اجتماعی، سفرهای خارجه و یک زندگی درخشان نشانگر داشتن زندگی مثبت است؟ آیا درست است که تنها افراد ثروتمند می‎‌توانند سبک زندگی مثبت داشته باشند؟ حقیقت این است که برای داشتن زندگی مثبت و مفید لازم نیست ثروتمند یا مشهور باشید. البته پول می‌تواند به بهبود سبک زندگی‌تان کمک کند، اما پول، موقعیت اجتماعی، شهرت و قدرت برای سبک زندگی مثبت ضرورتی ندارد.

سبک زندگی مثبت چیست؟ سبک زندگی مثبت یعنی:

 • داشتن نگرش و عمل مثبت
 • توجه بر راه‌حل به جای تمرکز بر مشکلات
 • اصلاح همیشگی خود و زندگی
 • آموختن از شکست و حرکت و تلاش دوباره
 • زندگی کردن در حال و باقی نماندن در گذشته و نگران آینده نبودن
 • توجه به ویژ‌گی‌های مثبت مردم به جای تمرکز بر خصلت‌های منفی‌شان، کنارگذاشتن قضاوت و نقد دیگران، مهربان و بخشنده‌تر بودن
 • داشتن دیدگاه و چشم‌انداری مثبت، در انتظار بهترین‌ها بودن و تلاش برای انجام کارها به نحو احسن

بنابراین براساس تعاریف ارائه شده:

 برای سبک زندگی مثبت به پول، دارایی یا شهرت نیاز ندارید. اگر این سبک زندگی را انتخاب می‌کنید و پشتکار دارید، زندگی‌تان شادتر می‌شود، دوستان بیشتری خواهید داشت و حتی ممکن است شرایط مالی‌تان بهتر شود چراکه به شیوه‌ای متفاوت به آرزوها و رؤیاهای خود می‌رسید. در سمینار موفقیت یاد می گیرید که چگونه به آرزوها و رویاهای خود دست یابید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

این سبک از زندگی به شرایط، محل زندگی و کار شما بستگی ندارد. بلکه به نگرش و حالت ذهنی خاص بستگی دارد. شما می‌توانید صرف نظر از سن، شرایط مالی، کاری یا موقعیت اجتماعی این سبک زندگی را پیشه کنید. حتی اگر دچار مشکلاتی هستید و وضعیت مناسبی ندارید می‌توانید سبک زندگی مثبتی داشته باشید. تنها باید تلاش کنید تا نگرشتان را نسبت به زندگی و برخی عادات تغییر دهید.

how to have a positive lifestyle

14 راهکار ساده برای داشتن سبک زندگی مثبت

 1. هنگام مواجه با مشکلات تنها به راه‌حل فکر کنید و به ذهن خود اجازه ندهید که بر مشکلات و نتایج منفی پیشِ‌رو تمرکز کند. مُصِر باشید که مشکلات را حل کنید.
 2. مشکلات و سختی‌ها را بپذیرید و با شجاعت و همراه با نگرشی مثبت به رفع آنها اقدام کنید.
 3. هنگام معاشرت با دیگران بیشتر لبخند بزنید. لبخند شما را دوست‌داشتنی‌تر و شادتر نشان می‌دهد. لبخند شما باید صادقانه باشد. تلاش کنید که دوست داشتنی و مهربان باشید. این به شما کمک می‌کند که لبخندتان طبیعی و صادقانه باشد.
 4. به اطراف خود نگاه کنید و آنچه را که باعث لبخند شما می‌شود، بیابید. برای مدتی تمام مشکلات و دردسرهای خود را فراموش کنید و بخندید.
 5. رهایی یافتن را یاد بگیرید. وقتی که به گذشته و عادات غیرمفید فکر می‌کنید و از آن فاصله نمی‌گیرید، انرژی و وقت خود را تلف کرده‌اید. آنچه که گذشته و تمام شده را نمی‌توان عوض کرد پس چرا وقت خود را هدر می‌دهید؟ بهتر و عاقلانه نیست که به زندگی ادامه دهید؟
 6. باید یاد بگیرید از آنچه که باعث آزار و اذیتتان می‎شود، فاصله بگیرید. این امر با کناره‌گیری عاطفی امکانپذیر است.
 7. نترسید که از خود شجاعت، عزت نفس و قاطعیت نشان دهید. در عین حال مهربان و در برابر مردم صبور باشید.
 8. غذاهای سالم بخورید و غذای ناسالم و فاقد ارزش غذایی را کنار بگذارید.
 9. به طور منظم ورزش کنید. هر فعالیتی را که دوست دارید می‌توانید انجام بدهید اعم از پیاده‌روی، شنا، رفتن به باشگاه و غیره.
 10. در حد توان تلاش کنید تا مثبت‌اندیش و خوش‌بین باشید. به جای ترس و نگرانی و انتقاد دیگران، همین الان زندگی‌تان را اصلاح کنید، برای مشکلاتتان راه چاره‌ای بیابید و شادتر باشید و آن را به آینده‌ موکول نکنید.
 11. شادی را برگزینید و همیشه به شادی فکر کنید چراکه بر هرچه که تمرکز کنید، همان رشد می‌کند. غم، شکست و موانع در زندگی وجود دارند؛ آنها را بپذیرید اما در آنها باقی نمانید. آنها را درس عبرتی بدانید و تلاش کنید که بر آنها غلبه پیدا کنید.
 12. از امور ناآشنا و جدید هراسی به دل راه ندهید. از منطقه امن خود خارج شوید و کارهایی را انجام دهید که قبلاً نکرده‌اید هرچند که آن کارها کوچک باشد مثل دیدن یک دوست، خوردن غذایی جدید، رفتن به پیاده‌روی یا گوش کردن به سخنرانی که موضوعش جدید است.
 13. کارها را همین امروز انجام دهید. از موکول کردن کارها به روزهای دیگر و به تعویق انداختن آنها خودداری کنید.
 14. همیشه از خودتان بپرسید چطور می‌توانم زندگی‌ را زیباتر کنم، چگونه در کار خود بهتر باشم و در زندگی پیشرفت داشته باشم؟
آشنایی با مهارت‌های اساسی کارآفرینی برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار
بخوانید

به خاطر داشته باشید اگر سبک زندگی مثبت را می‌خواهید باید زندگی‌تان را تحت کنترل درآورید. به جای منفعل بودن و خیال‌پردازی کردن و منتظر بودن برای اتفاقات خوب باید بیش از اندازه فعال و پرانرژی باشید. خوبی‌ها را جستجو کنید و زندگی‌تان را زیبا سازید. منتظر بهترین‌ها باشید اما خودتان هم برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

آموختیم که چگونه می توانیم سبک زندگی خود را مثبت نماییم و همچنین دانستیم که با سبک زندگی مثبت، می توان به موفقیت دست یافت. کافی است مثبت بیاندیشید و در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید تا همیشه شاد و از زندگی خود رضایت داشته باشید. برای داشتن سبک زندگی مثبت و موفقیت نیازمند یادگیری مهارت هایی هستید، که استاد احمد محمدی در سمینار موفقیت در مورد آن ها بحث خواهند نمود. جهت آشنایی با نحوه ی ثبت نام در این سمینار و  محتوای آموزشی آن می توانید به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه