ویژگی های افراد موفق که شما نیز باید داشته باشید

تیمو کیاندر (Timo Kiander)، یاProductive Superdad، کارآفرینان را به صورت آنلاین آموزش می‌دهد و در بهبود راندمان و بازدهی کسب و کارشان به آنها کمک می‌کند. او به همراه 18 نویسنده‌ی همکار (از جمله Pat Flynn و Corbett Bar)، کتابی در مورد چگونگی راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین و انجام کارها _ حتی با 8 ساعت کار کردن در روز_ تالیف کرده است. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید از وبسایت او بازدید کنید:

https://www.productivesuperdad.com

شما بسیار هیجان‌زده هستید، بلاخره تصمیم گرفته‌اید مانند افراد موفق برای رسیدن به رویای دیرینه‌تان اقدام کرده، و در اولین دوی ماراتون زندگی‌تان شرکت کنید؛ و در نظر دارید که خودتان به تنهایی و بدون هیچ کمکی، به این هدف دست پیدا کنید. زمانی که درحال برنامه‌ریزی تمرینات ورزشی روزانه‌تان هستید، با خودتان فکر می‌کنید:

” من در آن مسابقه عالی خواهم بود!”

به هرحال، شما کارتان را شروع می‌کنید، اما ظاهرا مشکلاتی وجود دارد و پیشرفت خاصی نمی‌کنید. درواقع، شما باید تمرینات‌ را کمتر کنید، چون به نظر می‌رسد پای راست‌تان دچار مشکل شده است. هرچقدر روز مسابقه نزدیک و نزدیکتر می‌شود، انگیزه‌ شما کمتر و کمتر می‌شود و اعتراف می‌کنید:

“من هرگز فکر نمی‌کردم رسیدن به این هدف انقدر سخت باشد”.

فکر دست کشیدن از تلاش برای رسیدن به آن هدف ، هر روز قوی‌تر می‌شود، تا جایی که نهایتا راه چاره‌ای برای حل آن مشکل بیابید:

تنها کاری که باید بکنید، این است که از شرکت در اولین مسابقه‌ی ماراتون خود انصراف بدهید!!!

 آیا شما سعی می‌کنید تمام کارها را خودتان انجام بدهید؟

احتمالا ما هم زمانی که سعی داشته‌ایم به هدفی دست پیدا کنیم، با این احساسات روبرو شده‌ایم؛ و با اینکه برنامه‌ی ما الزاما شرکت در یک مسابقه‌ی ماراتون نبوده، اما برای ما از اهمیت زیادی برخوردار بوده است. با این وجود، زمانی که مانعی بر سر راهمان قرار گرفته، این حس را داشته‌ایم که تلاش کردن فایده‌ای ندارد و باید آن هدف را رها کنیم. اما اگر شما آن مثال را بررسی کنید، شاید بتوانید یک نکته‌ی مشخص را که باعث ایجاد آن احساسات در آن شخص شده است، بیابید. درست است؛ او قصد داشت که خودش به تنهایی به هدفش دست پیدا کند. در اینجا موضوعی وجود دارد که بسیاری از مردم ممکن است آن را درک نکنند:

اگرچه ما اهداف شخصی خود را تعیین می‌کنیم، اما به ندرت می‌توانیم به تنهایی به آنها دست یابیم. در عوض، با کمک گرفتن از دیگران می‌توانیم رسیدن به آنها را محتمل بدانیم.

به عنوان مثال، افراد موفق نظیر ریچارد برانسون (Richard Branson، مدیر شرکت Virgin group)، سباستین وتل (Sebastian Vettel ، قهرمان فرمول 1 در چهار دوره) یا فلیکس باومگارتنر (Felix Baumgartner، رکورددار مرتفع‌ترین و سریع‌ترین پرش با چتر دنیا) را در نظر بگیرید، آیا فکر می‌کنید که این افراد، تمام تصمیمات را خودشان گرفته‌اند و به تنهایی به اهدافشان رسیده‌اند؟ مسلماً خیر، آنها زمانی که به کمک دیگران نیاز داشته‌اند، از آن بهره جسته‌اند، و نهایتاً به جایی که می‌خواستند رسیده‌اند. این در مورد من و شما هم صدق می‌کند، وقتی که ما به دیگران اجازه‌ی کمک بدهیم، احتمال رسیدن به اهدافمان خیلی بیشتر از زمانی است که بخواهیم خودمان به تنهایی آن را انجام بدهیم.

5 کاری که افراد موفق هر شب انجام می دهند
بخوانید

اگر شما فکر می‌کنید این یک نقطه ضعف است، کاملاً در اشتباه هستید

What Successful People Have But You Don’t . docxفرد مورد مثال ما، فکر می‌کرد که می‌تواند خودش به تنهایی به هدفش برسد و به کمک هیچ‌کس نیاز ندارد. متاسفانه، این دیدگاه به جای اینکه به او در رسیدن به مقصدش کمک کند، بیشتر به ضررش بود. دلیل عمده و اصلی این دیدگاه، می‌تواند مرتبط با ترس باشد. شاید او از اینکه در صورت درخواست کمک، دیگران او را به چشم یک فرد ضعیف ببینند می‌ترسد. یا شاید نگران این باشد که سوالات واضح و بدیهی درمورد هدفش بپرسد و مورد تمسخر دیگران قرار بگیرد. متاسفانه، آن فرد با این تفکرات محدود و تصمیمی که بابت انجام کار به تنهایی گرفت، خود را از نظرات و ایده‌های خوب و جدید دیگران محروم کرد. این افکار، همچنین او را از پیشروی به سوی هدفش و رسیدن به آن نیز باز داشت.

تیمی تشکیل دهید که شما را حمایت کنند

اگر اجازه‌ی کمک کردن به دیگران بدهید، شانستان برای رسیدن به موفقیت چند برابر می‌شود. تنها کاری که باید بکنید این است که یک تیم از کسانی که حمایت‌تان می‌کنند تشکیل بدهید، از آنجایی که این افراد منتخب خود شما هستند، مسیر رسیدن به هدف را برایتان هموارتر می‌کنند. آیا این بدان معنی است که شما برای رسیدن به موفقیت، باید افراد موفق با دستمزد بالا استخدام کنید؟ مسلما نه!

شما می‌توانید تیمتان را با افرادی که به شما نزدیک هستند (مانند خانواده و دوستان) شروع کنید و کم‌کم گروهتان را گسترش دهید؛ و به یاد داشته باشید: زمانی که از دیگران کمک بگیرید، این نقل درموردتان صدق خواهد کرد: “وقتی که دانش آموز آماده باشد، معلم ظاهر می‌شود” نیروها را متحد کنید و به این شکل رویایتان را محقق کنید:

10 عادت صبحگاهی که باعث موفقیت‌ های بزرگ می‌ شوند
بخوانید

1. زمان بررسی واقعیت است: زمانی که شما هدفتان را مشخص کردید، یک بررسی از واقعیات داشته باشید: درحال حاضر کجا هستید و به کجا می‌خواهید برسید؟ در اکثر مواقع، یک فاصله (گاهی یک فاصله‌ی بسیار زیاد) بین دو نقطه وجود دارد، و اگر می‌خواهید زودتر از نقطه‌ی آ به نقطه‌ی ب برسید، از تیم‌تان کمک بگیرید.

2. اجازه‌ی کمک بدهید: این یکی دیگر از اجزای مهم این پروسه است: اجازه‌ی کمک به دیگران دادن. ذهن‌تان را باز نگه دارید و بپذیرید که این یک کار گروهی است، حتی اگر بخواهید خودتان به سمت هدفتان قدم بردارید.

3. تیمی از متخصصین تشکیل بدهید: وقتی که شما روی پروژه‌ی بزرگ بعدی کار می‌کنید، بر روی افراد موفق که پتانسیل این را دارند که بتوانید در مسیرتان از آنها کمک بگیرید، برنامه‌ریزی کنید. برای مثال، هدف من راه‌اندازی یک کسب و کار پرسود آنلاین است، و بخش اصلی این کار راه‌اندازی و اداره‌ی یک وبلاگ است. من نمی‌توانم خودم تمام کارهای مربوط به وبلاگ را انجام بدهم، چون نمی‌توانم بر روی همه‌چیز تمرکز کنم. در عوض، افرادی را استخدام کردم که بتوانند کارها را برای من انجام بدهند، و به دلیل تخصصشان، آن کار را خیلی بهتر و سریع‌تر از من پیش می‌برند. مربی‌ام به من کمک می‌کند کلیات چیزها را ببینم، یک توسعه دهنده‌ی وب و طراح محتویات فرعی و طراحی ظاهر وبلاگ من به بر عهده دارد، یک ویراستار متونی که نوشته‌ام را قبل از انتشار چک می‌کند، و همچنین افرادی وظیفه‌ی مسائل فنی وبلاگم را بر عهده دارند و آن را به روز نگه می‌دارند.

4. به مربی‌تان جوابگو باشید:  استخدام مربیان و معلمان کافی نیست، شما باید به آنها توضیحات لازم را بدهید. در این صورت، شما روند پیشرفتتان را خواهید دید و آنها بهتر می‌توانند به شما کمک کنند، و زمانی که با مانع یا مساله‌ای مواجه می‌شوید یا درجا می‌زنید، راهنمایی‌ها و توصیه‌های بهتری در اختیارتان خواهند گذاشت. همچنین، زمانی که مجبور باشید روند کارتان را به کسی توضیح بدهید، انگیزه‌تان برای انجام آن بیشتر خواهد شد.

5 عادتی که افراد موفق در خود تثبیت نموده اند(1)
بخوانید

5. قدرشناس تیمتان باشید: از تیمتان قدردانی کنید؛ و بابت این حقیقت که افرادی وجود دارند که حاضرند به شما کمک کنند، شکرگزار باشید. زمانی که شما با این دیدگاه با افراد تیمتان برخورد می‌کنید، طی کردن این مسیر برایتان لذت‌بخش‌تر می‌شود. در واقع، شما می‌توانید یک دفتر قدردانی داشته باشید، و خصوصیات و چیزهای عالی که در کارمندان و آدمهای اطرافتان می‌بینید، در آن یادداشت کنید.انجام این کار به صورت روزانه فقط 5 تا 10 دقیقه طول می‌کشد.

 “کار تیمی، کار رویایی را بدنبال دارد” این یک اصطلاح معروف انگلیسی است که به این اشاره دارد که به حقیقت پیوستن رویاها با تشکیل یک تیم امکان پذیر است. اگر بخواهیم کمی به عقب برگردیم خواهیم دید که در مدرسه هرزمان ما را برای یک کار گروهی به تیم های کوچک تقسیم می کردند، در بیشتر مواقع تمام کار را یک یا دو نفر از اعضا انجام میدادند. در واقع عدم وجود یک آموزش مناسب باعث شده است که دید ما به کار گروه و نتایج مطلوب آن کاملا برعکس باشد. کار گروهی  قوانینی دارد که اگر به آنها توجه نشود نه تنها رویا های ما به حقیقت نمی پیوندند بلکه می توانند به یک فاجعه تبدیل شوند. در کار گروهی همه اعضا باید فعال باشند چون هرچه تعداد افرادی که یک مسئله را بررسی میکنند بیشتر باشد، احتمال خطا نیز کمتر می شود. در متن بالا در مورد کار گروهی و تشکیل دادن تیم برای رسیدن به موفقیت و بالا بردن کیفیت کار گفته شد. تشکیل یک گروه که هرکدام از اعضا یک قسمت آن را بر عهده بگیرند می تواند کمک به سزایی در کوتاه کردن مسیر موفقیت داشته باشد.اما این مورد فقط یکی از ویژگی هایی است که افراد موفق باید داشته باشند. اما چه مهارت های دیگری وجود دارند که لازم است شما کسبشان کنید؟ به چه ابزار های دیگری برای پیمودن مسیر موفقیت نیاز دارید؟ آکادمی بازار با ارائه راه حل ها و راهکار های مناسب آماده است تا به شما در این زمینه کمک کند. با یاد گیری مهارت های مورد نیازتان می توانید در مسیر رسیدن به اهدافتان گام بردارید. برای شروع کافیست روی لینک زیر کلیک کرده و در سمینار بزرگ موفقیت شرکت کنید:

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه