غلبه بر (۵) ترس که مانع موفقیت کارآفرینان می‌شود

ترس‌ ها و بهانه‌ های زیادی وجود دارند که مانع از این می‌ شوند که ما کار آفرینان به آن‌چه می‌ خواهیم برسیم. اما موفقیت (یا شکست) یک انتخاب است.

وقتی من کسب‌ و کارم را شروع کردم، موارد زیر بزرگ‌ ترین نگرانی‌ های‌ من بودند:

  • من جوان هستم و هرگز یک شغل واقعی نداشته‌ ام، چرا کسی باید منِ بی‌ تجربه را استخدام کند؟
  • هنوز مدرک دانشگاهی‌ ام را نگرفته‌ ام بنابر این هنوز آن‌ قدر خردمند نیستم که این‌ مطالب را به کسی یاد بدهم.
  • من فقط یک فوتبالیست از پا افتاده‌ ام که حتی به درد لیگ ملی هم نمی‌ خورم، اگر نتوانم در این کار به موفقیت برسم، چه‌ طور کاری کنم که در آن کار به موفقیت برسم؟
  • من هنوز وابسته به خواهرم هستم، اگر مشتری من متوجه این موضوع بشود حتما بی‌خیال من خواهد شد.

مسئله این است که همیشه صحبت‌هایی خواهند بود که مانع تو شوند. این‌که به این صحبت‌ها گوش بدهید یا توجهی به آنها نکنید و آن اتفاق بزرگ را رقم بزنید، به خودتان بستگی دارد.

چه چیز مانع شما می‌شود؟ در این نوشتار ۵ ترس رایجی که از اغلب کارآفرینان می‌شنوم و چگونگی مهار آنها و رسیدن به موفقیت را می‌بینید.

داستان موفقیت بریتیش ایرلاین با تمرکز بر روی تجارت الکترونیک
بخوانید

ترس شماره‌ی ۱- خودتان را باور ندارید

کلید از بین بردن این ترس، ایجاد پیروزی‌ های کوچک روزانه است تا بتوانید اطمینانی را که برای بر عهده گرفتن اهداف کسب‌ و کارتان لازم دارید، کسب کنید. آن را تبدیل به یک بازی کنید تا ببینید روزانه چند پیروزی کوچک کسب می‌ کنید. این پیروزی‌ های می‌تواند به کوچکی چک نکردن ساعت به ساعت رایانامه‌ ها باشد، یا تکمیل یک کار ساده در هر روز مطابق با ضرب‌العجلی که خودتان تعیین کرده‌ اید.

راه‌ حل: اهداف کوچکی که سریعا انجام می‌ شوند، اختیار کنید.

 

ترس شماره‌ی ۲- به این فکر می‌ کنید که پیش از فروش باید یک محصول کامل داشته باشید

شما فکر می‌ کنید که باید محصول کاملی داشته باشید قبل از اینکه فروش را آغاز کنید. به جای این‌که ماه‌ ها و ماه‌ ها زمان صرف خلق چیزی کنید که کسی آن را نمی‌ خرد، می‌توانید مدل بوت‌ کمپ را استفاده کنید یا چیزی را پیش‌فروش کنید تا ببینید که چه تعداد از مردم خواهان خرید آن هستند. بله، شما می‌توانید محصول‌ تان را قبل از ساخت آن بفروشید.

راه‌ حل: ترویج علاقه کنید و قبل از فروش، تحقیقات‌ تان را انجام بدهید.

 

ترس شماره‌ی ۳- لازم است که کاملِ کامل باشم

“من به لوگوی بی نظیری برای کسب و کارم نیاز دارم! ” داستان طراحی آرم را به حدی زیاد می‌شنوم که می‌خواهم بالا بیاورم. نه آرم کسب‌ و کارتان برای کسی مهم است و نه سایز فونت وب‌گاه‌تان!

آشنایی با مهارت‌های اساسی کارآفرینی برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار
بخوانید

بله مهم است که همه چیز عالی باشد؛ شما قطعا می‌ توانید این کار را با به روز رسانی کردن در طول زمان انجام بدهید، اما خوب و سود آور بودن بهتر از کامل بودن و هرگز انجام ندادن است. کارها را انجام بدهید. آدمی باشید که کارها را تمام می‌ کند حتی اگر همه چیز تکمیل نباشد.

راه‌ حل: به خاطر کم‌ ترین و کوچک‌ ترین جزییات استرس نداشته باشید.

 

ترس شماره‌ی ۴-به دنبال دریافت پول از سرمایه‌گذاران هستید

این یکی چرند است! من کار آفرینان زیادی را می‌ شناسم که وقتی کارشان را شروع کردند، بدهی داشتند، و همه چیز را با تلاش، استفاده از روابط، ساختن مخاطبین و کار و زحمت برای بهبود کسب‌ و کار انجام دادند. زمانه، زمانه‌ ای است که باید خلاق باشید و مانند یک کار آفرین فکر کنید به جای این‌ که مانند کسی فکر کنید که در یک اتاقک کار می‌ کند. از حصار خود خارج شوید.

راه‌ حل: شبکه یابی و استفاده از خلاقیت

 

ترس شماره‌ی ۵- دانش و تجربه‌ی کافی را برای شروع ندارید

در شرایطی که همه چیز به صورت بر خط در دسترس است، به من می‌ گویید که نمی‌ توانید آن‌ چه را که لازم دارید بیاموزید؟ می‌ توانید یک معلم برای خودتان بگیرید، از منابع بر خط استفاده کنید یا فرآیند های موفقیت‌ آمیز را تقلید کنید.

نقل قول‌های شری رامانا ماهارشی معلم معنوی هند در مورد ذهن و آگاهی
بخوانید

راه‌ های زیادی وجود دارد برای این‌ که دانش و تجربه‌‌ای کسب کنید و توسط آن ثابت کنید که توانایی یک کار آفرین فوق‌العاده بودن، را دارید.

راه‌ حل: اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید خودتان را محدود نکنید.

مطالب مرتبط:

ثبت ديدگاه