غلبه بر ترس های درونی – برگزیده ای از فیلم «بتمن آغاز می کند

درحال بارگذاری...

بر ترس های درونی خود به این شیوه غلبه نمایید

ترس های درونی در تمام آدم ها وجود دارد و در بعضی موارد مانعی برای رسیدن به موفقیت می باشد. کلیپ فوق، گزیده ای دیگر از فیلم «بتمن آغاز می کند (Batman Begins)» با موضوع غلبه بر ترس های درونی است. به منظور شفاف سازی بیشتر موضوع در ادامه مطالبی شامل ترفندها و روش هایی ساده برای غلبه بر ترس های درونی، خدمت شما عزیزان ارائه می گردد.

روش های غلبه بر ترس های درونی

اغلب مردم شکست را تهدیدی برای انگیزه‌های خود می‌بینند و به هنگام شکست چنان ناراحت و آزرده خاطر می گردند، که به طور ناخودآگاه فرصت‌های موفقیت را از  خود سلب می نمایند. آیا از شکست در کاری ترس دارید؟ درست است، هیچ شخصی دوست ندارد شکست بخورد، و تقریباً همه، از شکست ترس دارند.

افرادی که از شکست ترس دارند، معمولاً علامت های ذیل را از خود بروز می دهند:

  • نسبت به افکار سایرین در مورد خود به شدت نگران می باشند.
  • نسبت به توانایی های خویش دچار شک و تردید می گردند.
  • فکر می نمایند شکست سبب می گردد، که اطرافیان آنان دیگر به آن ها اهمیت ندهند و از آن ها ناامید گردند.
  •  نسبت به هوش خود دچار شک و تردید می گردند.
ترس - برگزیده ای از فیلم بتمن آغاز می کند (Batman Begins)
بخوانید

ولی باید بدانید شکست شما را عقب نگه نمی دارد، بلکه این احساس ترس از شکست می باشد که در مسیر شما قرار می گیرد. واقعیت این است که عدم شکست برابر با خطر نکردن می باشد و گاهی خطر نمودن موفقیت های با ارزشی را سبب می گردد.

در این قسمت روش هایی آورده شده است، که می توانید با کمک آن ها تردید و ترس از شکست را از خود دور نمایید:

خطاهای خود را قبول نمایید

روانشناس ها طرز برداشت افرادی را که خطاهای خود را با روی باز قبول می نمایند، را بررسی کرده و متوجه گشته اند که آن ها شکست را برای یادگیری و موفقیت ضروری می دانند. اگر شما بعد از هر اشتباهی خود را به شدت سرزنش نمایید، به احتمال زیاد گرفتار افکار ثابت و بسته ای خواهید گشت. برای این که ذهن و احساس خود را نسبت به شکست تغییر دهید، باید نگرش خود را نسبت به آن تغییر داده و دیگر خود را سرزنش نکنید.

از پیچیدگی ها پرهیز نمایید

گاهی وقت ها، بعضی از اشخاص برای انجام دادن کارهای خود روش های بسیار پیچیده ای به کار می برند و به جای این که در مسیر پیشرفت قرار گیرند، خود را خسته نموده و در معرض شکست و ترس های ناشی از آن قرار می دهند. به جای تجزیه و تحلیل بیش از حد، سادگی را در پیش بگیرید.

معاشرت با افراد درجه یک - احمد محمدی
بخوانید

طلب کمک نمایید

ما همیشه تصور می نماییم، اگر در موردی از کسی کمک بخواهیم، بی لیاقت به نظر خواهیم آمد و این مسأله با شکست هیچ تفاوتی ندارد. به جای ترسیدن از شکست احتمالی بهتر است از سایرین در مواقع ضروری، طلب کمک نمایید و با این کار قوی تر از همیشه گردید.

روی جنبه های کار مورد نظر خود متمرکز گردید

جنبه های کاری را که می خواهید انجام دهید را در نظر داشته باشید و روی آن ها متمرکز گردید. پیش از آغاز کار مورد نظر خود، تمام مسائل مربوط به آن را بررسی نمایید، تا اگر با شکستی مواجه گشتید، بدانید علت آن چه می توانسته باشد.

با ترس های خود مقابله نمایید

بعضی از افراد از ترس شکست خوردن، هرگز خود را در معرض فرصت های جدید قرار نمی دهند. برای نمونه برخی با وجود این که از شغل یا محل کار خود بیزار می باشند، از ترس به دست نیاوردن کاری بهتر هرگز شرایط خود را عوض نمی نمایند و از زندگی لذت نمی برند.
زمانی که می دانید باید برای تغییر وضعیتی دست به کار گردید، اما نگران هستید، با وجود ترس های خود، به آن کار بپردازید و فرصت های تازه ای برای خود به وجود آورید.

دوره فروش موفق (معرفی محصول) - احمد محمدی
بخوانید

مغز خود را مجدد تحت آموزش قرار دهید

برای نمونه با شرکت کردن در کارهایی که قبلاً انجام نمی دادید و حتی با یادگیری کارهای جدید مثل نقاشی، موسیقی، یوگا و هرچیز دیگری که شما را با فرصت های بیشتری از زندگی آشنا می نماید، منطقه آرامش خود را بیش از قبل توسعه دهید.

برای شروع هر کاری و قدم نهادن در هر مسیری ممکن است هر کدام از ما دچار شک و ترس هایی گردیم. ترس از شکست! این ترس های درونی ممکن از همان ابتدای کار ما را از برنامه ریزی و تلاش بازدارند. باید یاد بگیریم که بر ترس های درونی خود غلبه نماییم تا به بتوانیم به موفقیت دست یابیم. مطالب فوق تا حدی راه های غلبه بر این ترس ها را به ما نشان دادند. همچنین می توانید با شرکت در سمینار موفقیت، راه ها و نکات بیشتری برای غلبه بر ترس های خود و موفقیت بیشتر، را از استاد احمد محمدی بیاموزید. کافی است به آدرس زیر مراجعه نمایید تا با جزئیات این سمینار آشنا گردید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

1397/7/4 1:50:53تیر 29ام, 1397|ویدئو ها|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه