سخنرانی وارن بافت – او یک بازی شگفت انگیز به جوانان پیشنهاد میکند

وارن بافت، یکی از سرشناس ترین افراد دنیای سرمایه‌گذاری و سومین میلیاردر آمریکایی در جهان است. را و روش سرمایه‌گذاری وارن بافت، الگوی بسیاری از اقتصاد دانان جهان است. وارن بافت، یکی از اقتصاد دانان و سرمایه‌گذاران آمریکایی، و از فعالین حقوق بشر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی است. وارن بافت  از جمله ی افرادی است که همیشه از او به‌عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار جهان یاد شده .

وارن بافت از کودکی متوجه علاقه خود در زمینه فعالیت در بازار و سرمایه گذاری شد . و در همین زمینه نیز ادامه تحصیل داد . و با کمک سرمایه گذاران دیگر شرکت نساجی برکشایر هاتاوی را خریداری کرد. و از همین اسم استفاده کرد و سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی را تشکیل داد.

وارن بافت از سال ۱۹۷۰ تا کنون رئیس هیئت مدیره و جزو بزرگ‌ترین سهام‌دار برکشایر است. بافت یکی از بزرگترین و سرشناس ترین افراد عضو حقوق بشر است که در خیریه ی بیل و ملیندا گیتس عضو می باشد و ۹۹ درصد از ثروت خودش را صرف فعالیت‌های خیرخواهانه می کند .

سخنرانی وارن بافت - او یک بازی شگفت انگیز به جوانان پیشنهاد میکند

 وارن بافت یک بازی شگفت انگیز به جوانان پیشنهاد میکند

شما هر عادتی که بخواهید را میتوانید داشته باشید . میتوانید تنبل ، حرفه ای ، صادق باشید یا همیشه دیر به جایی برسید یا آدمی باشید که اهل پس انداز است .شما تمام این انتخاب ها را دارید و هیچ کس جز شما قرار نیست آن ها را انتخاب کند . و اکنون من میخواهم بازی کوچکی را به شما پیشنهاد کنم در مورد کسی که در زندگی دوست دارید شبیه اش باشید فکر کنید شاید یک شخصیت معاصر یا کسی که او را تحسین میکنید باشد . کسی را انتخاب کنید که مورد تحسین شما باشد و حتی حاضرید جای خودتان را در زندگی با او عوض کنید. و بنویسید که به چه دلیل او را تحسین میکنید ؟  و در یک سمت کاغذ دلایلتان را بنویسید . و سپس در مورد کسی که هیچ علاقه ای به آن ندارید فکر کنید . کسی که اصلا حاضر نبودید به جایش باشید کسی که شدیدا نا امیدتان میکند.

تلاش برای موفقیت در فیلم The greatest showman
بخوانید

حالا بنویسید چرا این شخص را دوست ندارید ؟ سمت دیگر کاغذ تمام دلایل عدم علاقه تان را بنویسید . حالا به این لیست هایی که نوشته اید نگاه کنید شما تمام آنچه را که در فرد تحسین شده تان میبینید را می توانید تصور کنید . ارزش هایی که آن ها وارد زندگی میکنند اعتماد به نفس ، ادب و احترام و …..

سخنرانی وارن بافت - او یک بازی شگفت انگیز به جوانان پیشنهاد میکند

خیلی راحت می توانید راه هایی را پیدا کنید تا شما هم به این صفات برسید . و عادت هایی که خیلی زود خودتان ایجاد میکنید تا به این صفات برسید . و در طرف دیگر شما صفاتی را میبینید که دوست ندارید مثل : از خود راضی بودن ، تنبلی و …

هیچکس نباید این صفات را داشته باشد و اگر در خودتان دیدید باید از شر آن هاخلاص بشوید . پیشنهاد میکنم لیستی از صفاتی که باعث تحسین شما میشود را بنویسید همچنین صفاتی که از آن ها بیزار هستید و سپس تصمیم بگیرید . صفاتی که در سمت تحسین شده ها هستند آن هایی اند که حتما باید در خودتان به وجود آورید و آن ها را پرورش دهید . مخصوصا وقتی جوان تر هستید چون تا آخر عمر همراه شما خواهند آمد . این کار وقتی شما 50 یا 60 ساله هستید موثر نخواهد بود . چون دیگر عادات در شما شکل گرفته است اما هر چقدر زودتر آن ها را در زندگی ایجاد کنید رفتار شما تبدیل به عادات خواهند شد . پس اگر این کارها را انجام دهید دو سه سال بعد که دوباره این تمرین را انجام دهید میبینید کسی که تحسینش میکردید حالا خودتان شده اید . البته در بعضی شرایط ممکن است خطر ناک باشد اما چیز بدی نیست زیرا خیلی بهتر است شبیه کسی که دوست دارید باشید و نه کسی که دوست ندارید .و این کار فقط با ایجاد عادات مخصوصا در جوانی کاملا امکان پذیر است .

چکیده کتاب 15 قانون طلائی رشد
بخوانید

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه