زندگینامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت در شرکت گوگل

پریسا تبریز درسال 1983 متولد  شد . پریسا تبریز دختر یک پزشک ایرانی ویک پرستار لهستانی می باشد او به همراه خانواده اش در حومه شهر شیکاگو زندگی میکند و در همان جا بزرگ شده است.

 پریسا تبریز کیست؟

در سال ۲۰۰۷  پریسا تبریز در شرکت گوگل  استخدام شد او مدیریت  و متخصص امنیت در شرکت گوگل را برعهده گرفت . که بعدها بیشتر گسترش یافت و اکنون در این شرکت بیش از ۲۵۰ متخصص امنیت مشغول به کار هستند. پریسا تبریز یکی از بزرگ ترین و مهمترین سلاح های گوگل و یکی از اعضای با ارزش ترین برندهای فن آوری جهان است. کار پریسا تبریز هک کردن سیستم‌ ها و سرویس های گوگل به عنوان یک هکر «کلاه سفید» است و در خط مقدم جبهه گوگل ‌علیه هکر‌های مجرم یا «کلاه سیاه» مشغول مبارزه سایبری است.

مسئولیت اوبه عنوان یک هکر «کلاه سفید»، هک کردن سیستم‌ ها و کارمندان گوگل است قبل از آنکه به دست هکرهای «کلاه سیاه» یا مجرمان سایبری گوگل دچار اختلال امنیتی بشود، آن‌ ها را برطرف میسازد. مسئولیت پریسا تبریز و تیم او، کمک و نجات تقریباً بیش از یک میلیارد کاربر در سایت گوگل کروم است که جزو یکی از پر‌مخاطب‌ ترین و محبوب‌ ترین مرورگر‌های امروزی است.

خانم تبریز اکنون 33 سال دارد ،او ‌پدیده غیر عادی در دنیای فن‌ آوری است، اول آن که پریسا تبریز یک زن می باشد، ‌و در دنیای فن‌ آوری زنان چندان حضور پر‌‌رنگی ندارند‌ و اوسرپرست و فرمانده تیمی 30 نفره  است وجزوی از بزرگ‌ ترین متخصصان امنیتی در اروپا و آمریکاست.

پنج قدم برای جلوگیری از سکون و باز کردن قفل ذهنی
بخوانید

زندگینامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت در شرکت گوگل

با پریسا تبریز، «شاهزاده امنیت» گوگل بیشتر آشنا شویم

پریسا تبریز یکی از مهمترین و با ارزش‌ ترین مهره‌ های شرکت گوگل است. این جوان ایرانی متخصص در امنیت سایبری گوگل است ، که گوگل لقب وی را «شاهزاده امنیت» گذاشته است.  به همین مناسبت  پریسا تبریز قادر به انتخاب لقب خود میباشد ، نامش به عنوان«شاهزاده امنیت» ‌روی کارت ویزیت او حک شده است. پریسا تبریز در این باره می‌ گوید: می‌ دانم که عنوان مهندس امنیت برای خیلی ها خسته‌ کننده و تکراری است. به همین دلیل لقب «شاهزاده امنیت» را انتخاب کردم تا جدید و جالب توجه است.

پریسا تبریز درمورد حضور زنان در عرصه فن‌ آوری می‌ گوید: در پنجاه سال پیش، تعداد زنان شاغل در عرصه پزشکی و حقوق تقریباً  با هم برابری میکرد ، اما خوشبختانه امروزه این موضوع به دنیای فن‌ آوری نیز به تدریج سرایت می‌ کند.
پریسا تبریز در سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از 30 زن بر‌تر در سال از سوی مجله فوربس معرفی شد،  او در حومه شهر شیکاگو بزرگ شد و به عنوان خواهر بزرگ‌ تر، همواره دو برادر کوچک خود را زیر پر و بال دارد. پریسا تبریز در مورد برادران خود می‌ گوید: چون از آنها بزرگ‌ تر بودم در همه بازی‌ ها آنها را شکست می‌ دادم! ولی وقتی بزرگ‌ تر شدند میدانستم دیگر زورم به آنها نمی‌ رسد، و به این نتیجه رسیدم که باید به روش دیگری از برادرانم  جلو بزنم.

بهترین بودن به معنای واقعی را تمرین کنید
بخوانید

زندگینامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت در شرکت گوگل
پریسا تبریز ادامه می‌دهد: اوایل نمی‌ دانستم باید به چه کاری روی بیاورم. بنابراین تعدادی آزمون در مدرسه انجام دادم که نتیجه آنها نشان داد که باید افسر پلیس شوم. آن وقت ها این موضوع باعث خنده وتمسخر من میشد، اما اکنون می‌ بینم ‌چندان هم دور از واقعیت نبود. امروز من به گونه‌ ای مسئول حفاظت از افراد هستم.

پریسا تبریز تا قبل از آنکه در رشته مهندسی کامپیو‌تر وارد دانشگاه ایلی نویز شود، حتی با کامپیوتر نیز کار نکرده بود ، اما «جان دراپر» معروف به «کاپتان کرانچ» که یکی از معروف‌ ترین هکر‌های قدیمی است سبب الهام بخشیدن به او در این مسیر شد .
پریسا تبریز همه چیز را زیر نظر خود دارد. از فعالیت هکرهای مجرم برای دزدی اطلاعات بانکی افراد گرفته ، تا فعالیت‌ های گروه‌هایی مانند Anonymous و حتی تمام کسانی که در تلاش هک کردن ، اختلال و از کار انداختن سیستم Gmail هستند. توانایی خارق‌ العاده اوبرای نفوذ به فکر و ذهن هکرهای ماهر و مجرم، سبب آن شده ‌که او مجوز حضور دیگر مهندسان در بخش امنیت گوگل را صادر کند. پریسا تبریزدر سمینارهایی که برگزار می‌ کند از مخاطبان خود در خواست می‌ کند یک ‌راه برای هک کردن دستگاه شکلات فروشی را بدون استفاده از ابزار تکنولوژی شرح دهند.

7 حقیقتی که باید را در مورد خودتان بدانید
بخوانید

زندگینامه پریسا تبریز شاهزاده امنیت در شرکت گوگل

جواب آنها به سوال پریسا تبریز مشخص می‌ کند که کدام یک از آن ها استعداد ذاتی برای ورود به عرصه امنیت سایبری را دارد.
شرکت گوگل مجبور است هزینه‌ های بسیار زیادی ‌برای نزدیک نگه داشتن دشمنان خود و شناخت نقاط ضعف امنیتی خود پرداخت کند. اکنون  شرکت گوگل به هر فردی که موفق شود خطا‌ها یا اختلالات گوگل کروم را نشان دهد، پاداشی معادل با ۳۰ هزار دلار پرداخت می‌ کند و تا امروز مجموع این پاداش‌ ها به ۱.‌۲۵ میلیارد دلار رسیده است و سبب ترمیم ۷۰۰ خطا و نقطه ضعف در کروم شده است.

پریسا تبریز براین باور است که این اقدام گوگل کاملاً منطقی ، درست و حساب شده است، چون قصد داریم که این هکر‌ها در کنار ما باشند و نه ‌علیه ما. به همین دلیل است که پریسا تبریز معمولاً ساعت های زیادی ‌در شبانه روز را مشغول تلاش برای امنیت و حفاظت ازاطلاعات و داده‌ های یک هفتم جمعیت جهان است.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه