زندگینامه وارن بافت میلیاردر آمریکایی

وارن بافت، یکی از سرشناس ترین افراد دنیای سرمایه‌گذاری و سومین میلیاردر آمریکایی در جهان است. را و روش سرمایه‌گذاری وارن بافت، الگوی بسیاری از اقتصاد دانان جهان است. وارن بافت، یکی از اقتصاد دانان و سرمایه‌گذاران آمریکایی، و از فعالین حقوق بشر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی است. وارن بافت  از جمله ی افرادی است که همیشه از او به‌عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار جهان یاد شده .

وارن بافت از کودکی متوجه علاقه خود در زمینه فعالیت در بازار و سرمایه گذاری شد . و در همین زمینه نیز ادامه تحصیل داد . و با کمک سرمایه گذاران دیگر شرکت نساجی برکشایر هاتاوی را خریداری کرد. و از همین اسم استفاده کرد و سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی را تشکیل داد.

وارن بافت از سال  تا کنون ۱۹۷۰ رئیس هیئت مدیره و جزو بزرگ‌ترین سهام‌دار برکشایر است. بافت یکی از بزرگترین و سرشناس ترین افراد عضو حقوق بشر است که در خیریه ی بیل و ملیندا گیتس عضو می باشد و ۹۹ درصد از ثروت خودش را صرف فعالیت‌های خیرخواهانه می کند .

زندگینامه وارن بافت میلیاردر آمریکایی

وارن بافت  در زمینه سیاست هم فعالیت می کند او در آخرین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از( هیلاری کلینتون (نامزد حزب دموکرات حمایت کرد و تاکنون یکی از منتقدان اصلی دونالد ترامپ بوده است.

وارن بافت در (۳۰ آگوست ۱۹۳۰) در شهر اوماهای نبراسکا در یک خانواده ی پنج نفره متولد شد . پدره وارن عضو کنگره‌ی ایالات متحده‌ی آمریکا بود ، وقتی پدرش برای نمایندگی کنگره‌ی آمریکا انتخاب شد آن ها به  واشنگتن رفتن. وارن بافت در همان دوران دبیرستان فعالیت های اولیه خود را در زمینه سرمایه گذاری و بازاریابی  آغاز کرد .وارن نمیخواست ادامه تحصیل بدهد و تمایل داشت وارد بازار کار شود که پدرش با تصمیم او مخالفت کرد . اولین جرقه در ذهن وارن با مطالعه یک کتاب شروع شد کتابی با نام «هزار راه برای کسب درآمد هزار دلاری»، که سبب شد برای او دریچه ای رو به دنیای سرمایه گذاری باز شود .

از کار های اولیع وجالب در زمینه کارآفرینی وارن بافت فروش آدامس ، مجله نوشابه کوکاکولا بود او در کنار تحصیل به عنوان شغل پاره وقت در فروشگاه پدر بزرگش فروشندگی میکرد .یکی از نخستین فعالیت های جدی او در کسب و کار خرید یک دستگاه بازی به کمک دوستانش بود  ، آن ها دستگاه خود را در یک آرایشگاه نصب کردند و پس از مدتی، سه آرایشگاه دیگر به مشتریان آن ها اضافه شدند. در نهایت،پس از گذشت  یک سال بعد این کسب و کار را به قیمت ۱۲۰۰ دلار به یک بازنشسته‌ی جنگی  فروختند .

خلاصه کتاب انجام کارها، هنر بهره وری به دور از استرس (2)
بخوانید

وارن بافت بر خلاف میل خود و به خاطر اصرار های پدرش به  مدرسه‌ی بازرگانی وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا رفت. و سپس بعد از دو سال تحصیل، به دانشگاه نبراسکا رفت و موفق شد در ۱۹ سالگی مدرک کارشناسی در رشته‌ی مدیریت کسب و کار را از این دانشگاه دریافت کند .

وارن بافت که از دانشجویان باهوش و متفکری در زمینه مدیریت بود  دانشگاه هاروارد را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کرد؛اما این دانشگاه او را نپذیرفت. سپس وارن بافت متوجه حضور بنجامین گراهام در دانشگاه کلمبیا شد او از استادان معروف در زمینه اقتصاد بود شد و انتخاب بعدی او برای ادامه‌ی تحصیل این دانشگاه بود. او توانست مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی اقتصاد از دانشگاه کلمبیا دریافت کند.جالب است بدانید که بافت جزو دانشجویان انگشت شماری بود که توانست از بن گراهام، نمره‌ی ممتاز دریافت کند. وارن بافت در مورد دوران تحصیلش در این دانشگاه می‌گوید:

مبنای اصلی سرمایه‌گذاری و فعالیت در بورس بر پایه‌ی این حقیقت است که به سهام به دید کسب و کار نگاه کنید، از نوسانات بازار به نفع خودتان استفاده کنید و به دنبال حاشیه‌ی امنی برای خرید و فروش باشید. اینها مباحث دروسی هستند که بنجامین گراهام به ما آموزش داد و قطعا تا صدها سال آینده به‌عنوان مفاهیم طلایی بازار سرمایه قابل اتکا هستند.

پدر استادش گراهام، به وان اصرار کردن که به کار کردن در وال استریت فکر نکند . اما وارن بافت که به این سبک از کار علاقه داشت به استادش گراهام پیشنهاد کرد که برایگان برای شرکتش کار کند؛ اما او نپذیرفت. و وارن که از این پاسخ بسیار ناراحت شد و تصمیم گرفت به زادگاهش برگردد وهمراه پدرش در مؤسسه‌ی کارگزاری مشغول به کار شود. در همین دوران بود که در کلاس های دیل کارنگی شرکت کرد تا مهارت های او در زمینه پیشرفت شخصی را به معلوماتش اضافه کند. سپس بعد از گذشت چند ماه وارن بافت دوره ای به نام «اصول سرمایه‌گذاری» را در دانشگاه نبراسکا-اوکاها برگزار کرد.دانشجویان شرکت کننده در این دوره سنشان دو برابر وارن بود .

3 گام آسان و موثر برای رسیدن به خودباوری
بخوانید

زندگینامه وارن بافت میلیاردر آمریکایی

بعد از چند سال استادش گراهام عقیده اش  تغییر کرد و پس از دریافت ایده‌های سرمایه‌گذاری متنوع از بافت، به او پیشنهاد کار داد. وارن پیشنهاد گراهام را سریعا قبول کرد و به نیویورک رفت .استادش برای او مانند یک معلم و مربی بود که راه و روش سرمایه گذاری را به او آموزش میداد. استادش دو سال پس از جذب بافت، در ۶۱ سالگی تصمیم گرفت بازنشسته شود و شرکتش را تعطیل کند.

با تعطیلی کسب و کار استادش وارن بافت تصمیم گرفت شرکت خودش را با نام Buffet Partnership تأسیس کند. او شرکتش را (۱۹۶۰ میلادی) توانست به هفت عدد برساند. سیاست خرید سهام در شرکتش، بر پایه‌ی آموزش‌های گراهام بود و با خرید سهام شرکت‌هایی که قیمتی کمتر از قیمت واقعی داشتند اجرا می‌شد. بافت در اجرای این سیاست موفق بود و علاوه بر آن از سیاست آربیتراژ نیز برای خرید و فروش سهام استفاده می‌کرد. شرکت سرمایه‌گذاری نوپای بافت از ابتدای تأسیس تا سال  (۱۹۶۱ میلادی) توانست سود ۲۵۱ درصدی کسب کند و این رقم تا پنج سال بعدی به ۱۱۵۶ درصد رسید و بافت در سن ۳۲ سالگی میلیونر شد.

وارن تصمیم گرفت کسب و کار کارگزاری و جذب سرمایه‌ را جمع کند و مسیر سرمایه‌گذاریش را تغییر بدهد . وارن تمام سهام  شرکت نساجی برکشایر را خرید و همکارش کن چیس را به مدیریت منصوب کرد. در سال (۱۹۶۶ میلادی) وارن بافت تصمیم گرفت دریافت سرمایه و فروش سهام شرکت را به‌طور کامل قطع کند.

اما وارن پس از گذشت چند ماه زمینه‌ی کاری شرکت برکشایر را کامل تغییر داد و وارد بازارهای مالی بیمه شد. از جمله خریدهای مهم شرکتش ، سهام شرکت واشنگتن پست بود. همچنین خرید سهام رسانه‌ی ABC که در سال  (۱۹۷۹ میلادی) صورت گرفت. هدف بعدی او شرکت کوکاکولا بود که در سال (۱۹۸۸ میلادی)، ۷ درصد از سهام کوکاکولا را به مبلغ ۱.۰۲ میلیارد دلار خریداری کرد. فروش سهام‌هایی که پیش از این خریداری شده بود، بافت را در ۵۶ سالگی وارد باشگاه میلیاردرها کرد.

5 راهکار ساده برای داشتن یک زندگی شاد
بخوانید

وارن بافت اعلام کرد قصد دارد ۸۵ درصد از سهام خود در شرکت برکشایر را به مؤسسات خیریه واگذار کند. که در صدر این مؤسسات، بنیاد بیل و ملیندا گیتس قرار داشت.

زندگینامه وارن بافت میلیاردر آمریکایی

وارن بافت در دوران نوجوانی به نواختن ساز علاقه ی بسیار داشت که باعث شد بخاطره این علاقه یک ساز خریداری کند و هنوز هم او بعضی اوقات ساز می نوازد . در سال ۱۹۵۲ میلادی با سوزان تامپسون ازدواج کرد. وارن دارای سه فرزند است. وارن درسال سال ۱۹۷۷ از همسرش جدا شد و همرش در سال 2004 در گذشت و او مجددا در سال 2006 در سن ۷۶ سالگی با آسترید منکس به‌صورت رسمی ازدواج کرد.

جالب است بدانید وارن بافت تا کنون در خانه‌ای زندگی می‌کند که در دهه‌ی ۱۹۶۰ میلادی در اوماها خرید. او همیشه به صرفه جویی مشهور بوده ؛ اما در سال ۱۹۸۹ میلادی یک جت شخصی ۶.۷ میلیون دلاری خریداری کرد. که این اقدامش برخلاف عقاید او بود .

گفته شده که او هنوز تلفن همراهی ندارد و از کامپیوتر هم استفاده نمی‌کند. او یک اتومبیل کادیلاک DTS دارد. گفته می‌شود وارن بافت در عمرش تنها یک ایمیل ارسال کرده است. او علاقه به خواندن روزنامه دارد و روز خود را با خواندن روزنامه‌ی اوماها ورلد هرالد شروع می‌کند که از سال ۲۰۱۱ در مالکیت شرکت خودش قرار دارد. وارن بافت در سال ۲۰۱۲ به سرطان مرحله‌ی یک پروستات مبتلا شد و با گذراندن دوره‌ی ۴۴ روزه شیمی‌درمانی آن را درمان کرد. این میلیاردر آمریکایی تا به امروز ثروتی معادل ۸۷.۵ میلیارد دلار دارد.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه