زندگینامه مایک تایسون و ایجاد تحولی بزرگ در زندگیش

مایکل جرارد تایسون که به اسم مایک تایسون شهرت دارد، متولد سال 1966 نیویورک است او از مشت زنان بازنشسته ی کشور آمریکا می باشد  . در جوانی از قهرمانان سنگین وزن حرفه ای در بوکس بود و از مشهور ترین شخصیت های ورزشی دنیاست  .در سال 1985 بود که تایسون به طور جدی وارد دنیای بوکس شد . و در سال 1986 در رده ی قهرمانان دسته فوق سنگین اتحادیه جهانی مشتزنی شد و موفق شد فدراسیون بین المللی مشتزنی را به دست بگیرد و قهرمان جهان شود. تایسون از سال 1985 وارد دنیای بوکس حرفه ای شد. در 1986 قهرمان دسته فوق سنگین اتحادیه جهانی مشتزنی شد و سال بعد قهرمانی اتحادیه جهانی مشتزنی و فدراسیون بین المللی مشتزنی را هم به چنگ آورد و قهرمان بلامنازع جهان شد. در 1988 در یک مبارزه به یادماندنی در 91 ثانیه مایکل اسپینکس را ناک اوت کرد و اولین شکست او را رقم زد و 20 میلیون دلار جایزه مسابقه را برد. تایسون مدت زیادی بود که در مسابقات مشتزنی شکست نخورده بود که سرانجام در سال 1990 در برابر جیمز داگلاس شکست خورد .

در سال 1992 بود که  به شش سال حبس محکوم شد اما پس از سه سال آزاد شد . بعد از آزادی او همه معتقد بودند که تایسون متحول شده است . خود او می گفت که با مطالعه در مورد اسلام و به دلیل دوستی با ستاره مسلمان NBA به اسلام روی آورده است . او حتی در 2010 به حج عمره رفت .مایک تایسون در سال 1996 موفق شد قهرمانی شورای جهانی مشتزنی و اتحادیه جهانی مشتزنی را پس بگیرد اما در همان سال در مقابل  ایواندر هالیفیلد شکست خورد و یکی از عناوین قهرمانی خود را از دست داد. در سال 1997 در طی مسابقه ای با هالیفیلد با گاز گرفتن و کندن قسمتی  از گوش حریفش موجب سرو صدای بسیاری شد که سبب شد برای مدتی کوتاه مجددا زندانی شود . در سال 2002 مقام قهرمانی خود را پس گرفت .او قبل از مسابقه با لنوکس لوییز در نشست خبری به رقیب خود حمله کرد و بر روی رینگ در راند هشتم ناک اوت شد. مایک تایسون در سال 2006 دو باخت پی در پی به دنی ویلیامز و کوین مک براید داشت که سبب شد انگیزه اش را از دست بدهد و از ورزش حرفه ای کناره گیری کند .

چگونه در شغلی که دوست نداریم پیشرفت کنیم؟
بخوانید

زندگینامه مایک تایسون و ایجاد تحولی بزرگ در زندگیش

جنونی که  مایک تایسون در داخل و بیرون از رینگ داشت و خشم زیادش نسبت به رقیبانش حتی هوادارانش را می ترساند .
هر وقت مایک تایسون گذشته را به خاطر می آورد بخاطر کارهایش شرمنده میشود .
در حدود 10 سال پیش در طی مصاحبه ای با  روزنامه نگاران انگلیسی گفت که «خیلی زود پیر و خیلی دیر  عاقل» شده است.
برخلاف همه انتظارات با وجود آنکه خشم و پرخاشگری جزوی از وجود او بود اما با پا به سن گذاشتنش ، اکنون بسیار آرام شده .
مایک تایسون در یک شوی تک نفره که در حدود شش شب بود و«حقیقت بی چون و چرا»  نام  داشت در استودیوی MGM  بر روی آنتن رفت .
او بارها درMGM  موجب سروصدای بسیار شده است . که یکی از آن ها زمانی بود که گوش رقیبش را کند .اما او دیگر عوض شده بود با اینکه حتی در سن 45 سالگی خشونت از صدایش مشخص است اما زندگی آرامی را در پیش گرفته و حاضر نیس مانند قبل باشد . مایک تایسون  در مورد خود می گوید : ( من یک احمق پرافتخارم ، یک دیوانه واقعی ام ، دوست دارم مانند یک طاووس روی استیج بخرامم. احساس می کنم که برای سرگرمی به دنیا آمده ام ، برای همین به سراغ مبارزه کردن رفتم چون اولین راهی بود که برای سرگرم کردن پیدا کردم .اما اکنون من راه دیگری را انتخاب کرده ام آواز خواندن قصه گفتن و مبارزه، آوازخواندن و قصه گفتن توسط من مردم را به گریه می اندازد ، اما  فقط از روی دلسوزی نه به خاطر اینکه آن ها را ناراحت کنم .
او در مسیر جدیدی که در پیش گرفته بسیار خوشحال است. او اکنون هواداران مخصوص خود را دارد هوادارانی که او را به عنوان یک ستاره که در فیلم های «هنگ اور» بازی کرده است می شناسند و زمانی که او را در «سالن مشاهیر جهانی بوکس و کشتی» می بینند تشویق و تمجیدش می کنند.

شناخت انواع مختلف بازاریابی مستقیم جهت بهبود کسب وکار
بخوانید

زندگینامه مایک تایسون و ایجاد تحولی بزرگ در زندگیش

وقتی مایک تایسون به گذشته اش و کارهایی که کرده فکر می کند می گوید: «خیلی در سر عقل آمدم» ومی خندد و می گوید: (دیر بود اما بهتر از این بود که هرگز سر عقل نیایم.)
البته بهتر از بدانید که او دلایلی برای خشم و نفرست خود در 20 سالگی داشت زیرا پدرش وقتی مایک تایسون 2 ساله بود آن ها را ترک کرد .  او در 13 سالگی در حدود 38 بار بازداشت شده و حتی چندین سال را در زندان سپری کرده .
او حتی به مدت سه سال به جرم تجاوز و خشونت در زندان افتاد . با اینکه او اصلا آن ها را نپذیرفت.
اسکوپ میلانفسکی که یکی از روزنامه نگاران  سرشناس است، در مورده مایک تایسون گفته او یک حیوان است و باید به باغ وحش برود .
تایسون میگوید بعد از خداحافظی ام  از ورزش با این حال مردم مانند یک قهرمان رفتار می کردند. اما من می دانستم که هیچ چیز نیستم و این موضوع داشت مرا دیوانه می کرد. هیچوقت دلم برای بوکس تنگ نمیشود ولی اگر به  دوران 17یا 18 سالگی برگردم بازهم به همین ورزش روی می آورم.

تایسون می گوید: «اصلا قبول ندارم که امروزه بوکسورها به خوبی بوکسورهای قدیم نیستند. اگر از قهرمان سنگین وزن نسل قبل از من ، جو فریزر می پرسیدین که آیا می تواند من را وقتی در اوج بودم شکست دهد، جواب می داد (البته که می بردم). در آن زمان بوکس به این صورت بود . من هم  اینگونه فکر می کردم که می توانم نسل بعدی خودم را شکست دهم اما واقعیت این بوکسورها با گذر زمان بهتر و بهتر می شوند. بزرگ تر و بزرگ تر و قوی تر و قوی تر.

زندگینامه مایک تایسون و ایجاد تحولی بزرگ در زندگیش

مایک تایسون همیشه از خدا و همسرش  ممنون است و می گوید: ( اکنون احساس خوبی دارم و همه چیز برایم زیباست. روی خودم خیلی کنترل دارم وآن هم به خاطر وجود خدا و کمک های اوست و این زندگی  برایم شیرین است.)

زندگینامه والت دیسنی موسس دیسنی لند
بخوانید

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه