زندگینامه لورنس لری پیج مخترع جستجوگر گوگل

لورنس لری پیج  متولد سال 1973 میباشد  او یکی از کارآفرینان و مبتکران کشور آمریکا است که موفق شد با سرگئی برین موتور جستجوی اینترنتی گوگل و شرکت گوگل را تاسیس کند . در سال 2011 بود که با استعفای اریک اشمیت لری مدیر عامل اجرایی گوگل شد .  لری نیز مخترع رتبه صفحه (پیج رنک) بود که اساس الگوریتم جستجوی گوگل است. لری و سرگئی برین باهم تقریباً ۱۶ درصد از سهام گوگل را در اختیار خود دارند .

 لری پیج پسر دکتر کارل ویکتور پیج است، یکی از اولین دانش‌آموختگان دکترای علوم رایانه‌ای از دانشگاه میشیگان و استاد علوم رایانه و هوش مصنوعی در دانشگاه ایالتی میشیگان و گلوریا پیج،و نیز مربی برنامه‌نویسی رایانه در دانشگاه ایالتی میشیگان است. و همچنین برادر او کارل ویکتور پیج، مؤسس ای‌گروپ می باشد که اکنون به شرکت یاهو فروخته شد .

لری پیج در مدرسه مونتزوری در لنسینگ، میشیگان درس خواند و در دوران دبیرستان از مدرسه ی لنسینگ غربی فارغ‌التحصیل شد. او مدرک کارشناسیش را در رشته ی مهندسی رایانه و مدرک ارشد خود را از دانشگاه استنفورد به دست آورد . و هم‌اکنون تحصیل را در مقطع پی‌اچ‌دی را نصفه رها کرده است .

سرگئی برین یک مهاجر است اما لری پیج آمریکایی اصیل می باشد . لری پیج مانند همکار و شریک خود دین یهودیت را ارث برده . پدر لری برعکس مادرش که شدیدا به دین یهودی اعتقاد داشت سره خود را با علم و تکنولوژی گرم کرده بود .پدر لری در لنسینگ در حالی که غرق در کسب دانش ریاضیات، علم و کامپیوتر بود بزرگ شد.

زندگینامه لورنس لری پیج مخترع جستجوگر گوگل

 پدر لری پیج پروفسوری بسیار ارزشمند در میشیگان بود و مادر لری نیز در آنجا به تدریس برنامه نویسی کامپیوتر مشغول بود .اما زمانی که لری هشت سال بیشتر نداشت پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند و پیج در هر روز یکی از آن ها را ملاقات میکرد .

حس کنجکاوی و نقش آن در رسیدن به موفقیت
بخوانید

به گفته ی خود لری پیج که میگوید : چون پدرم یک پروفسور در زمینه ی سیستم های کامپیوتری بود خیلی زود ما در خانه کامپیوتر خانگی خریدیم .و از اولین سیستم خانگیمان را به اسم Exidy Sorcerer در سال ۱۹۷۸  که من فقط 5 سال داشتم خریداری کردیم.کامپیوتری که خریدیم در آن زمان در اروپا محبوبیت بسیاری داشت اما در آمریکا طرفداران کمی داشت و چون حافظه ی این کامپیوتر 32 کیلو بایت بود برادرم تصمیم گرفت برایش سیستم عامل بنویسد .

یکی از خصوصیات خوبی که لری از پدره خود به ارث برده صحبت و بحث در مورده مسائل پیرامونش است . جرج استکهلم  در مورد پدر لری میگوید : خیلی سخت در مورده همه چیز با من کنار می آمد زیرا عادت داشت که در مورده هر موضوعی مشاجره کند و این ویژگی را لری پیج از پدرش به ارث برده است و هر دو در مورد موضوعات مختلف بحث و گفتگو میکردند .

زندگینامه لورنس لری پیج مخترع جستجوگر گوگل

لری پیج که در سن 12 سالگی یک مخترع بود شروع به مطالعه ی زندگینامه ی نیکولا تسلا کرد که سبب شد در ذهنش تفکر کند لری به دلیل اینکه تسلا اختراعات بسیاری را در عین حال که زندگی فقیرانه ای داشت به وجود آورده بود و بدون آنکه برای رسیدن به شهرت تلاش کند و دست وپا بزند از دنیا رفت بسیار متعجب و شگفت زده شده بود  . و میدانست کمتر دانش آموزی زندگینامه ی تسلا را میخواند .

 جالب است بدانید تسلا لقب پدر علم فیزیک و مهندسی الکتریک توان AC  را دارد و او نیز یک موتور AC اختراع نمود. او یکی از پیشگامان در علوم رباتیک ، کنترل راه دور، رادار و کامپیوتر بود. از جمله دیگر اختراعات تسلا اختراع رادیو بود اما با وجود این همه پیشرفت به او لقب دانشمند دیوانه را داده بودند به دلیل عقاید و رفتار های دیوانه وارش . از مشکلاتی که تسلا داشت نداشتن توانایی در تبلیغ و یافتن روشی عملی برای پیاده کردن ایده هایش بود و به همین خاطر موفق نشد به جایگاهی که به آن متعلق بود برسد . بنابراین لری تصمیم گرفت مانند تسلا خلاق باشد و بتواند دنیا را دستخوش تغییرات قرار دهد و از همان سن دوازده سالگی تصمیم گرفت شهرت یابد تا تمام دنیا او را بشناسند و از نظر مال و ثروت به درجه ی بالایی دست یابد .

احساسات منفی دشمن درجه یک موفقیت و کمال هستند
بخوانید

 لری پیج لیسانس خود را در دانشگاه میشیگان در رشته ی مهندسی کامپیوتر و در دانشگاه استنفورد مدرک فوق لیسانسش در رشته ی علوم کامپیوتر و مکانی که در آن با  سرگئی برین آشنا شد و شرکت گوگل را پایه‌گذاری کرد، اخذ کرده است .  او بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس خود برای رشته ی دکترای علوم کامپیوتر در همان دانشگاه استنفورد ثبت نام کرد. موضوع پایان نامه لری پیج کشف خواص ریاضی شبکه جهانی بود .

زندگینامه لورنس لری پیج مخترع جستجوگر گوگل

   در دوره دکترا که قبل از آن لری در سال 1995 باسرگئی برین آشنا شده بود به او در مطالعات و تحقیقاتش کمک کرد سپس آن دو موفق شدند مقاله ی خود را عملی کرده و آن را به یک موتور جستجوی اینترنتی تبدیل کنند. اسم اولیه ی موتور جستجو گر آن ها  BackRub  بود که در سال 1996 آن را بر روی سرور وب‌ سایت دانشگاه استنفورد راه ‌اندازی کردند. آن دو بعد از جست‌ وجوهای موفق BachRub با بررسی و ویرایش مجدد به اسم گوگل رسیدند. اسمی که از GooGol به معنی عدد ۱ با صد صفر جلوی آن گرفته شده است. این به معنی بود که موتور جستجوگر ساخته شده آنها دارای منابعی بی نهایت است.

و در سال 1998 پیچ و برین به صورت رسمی شرکت گوگل را راه اندازی کردند .بنابراین گوگل وارد دنیای اینترنت شد  . گوگل یک شرکت سهامی عام است که در زمینه‌ جست ‌وجوهای اینترنتی، محاسبات گسترده ای و تبلیغات سرمایه ‌گذاری می‌کند. سرگئی برین و لری پیج به نام مردان گوگل مشهورند، و از سهامداران اصلی این شرکت محسوب می‌شوند. شرکت گوگل در ایالت کالیفرنیا، آمریکا واقع شده است.

بازاریابی داخلی و ابعاد آن را بشناسید
بخوانید

لری پیج در سال 2008 با لوسیندا ساوتورث ازدواج کرد . مراسم ازدواج لری و لوسیندا در Necker Island مکانی که در آن پرنسس دیانا مدت ها قبل زندگی میکرده است برگذار شد .و همسره لری یکی از فارغ التحصیلان در رشته ی پزشکی است و مدت زمانی را در جنوب آفریقا مشغول به طبابت بوده است .

در حقیقت هر انسانى ناخداى کشتى زندگى خود می باشد و زمانى موفق میشود که به خوبی فکر کند، تعیین هدف کند،به خوبی حرکت کند و با تغییرات سازگاری پیدا کند، خوب برنامه ریزى و عمل کند . و باید بدانید بیشتر مردم به همان اندازه خوشبخت هستند که خود می خواهند. برای درک و پی بردن به رمز و راز موفقیت شرکت درسمینار های دکتر احمد محمدی را  پیشنهاد میکنیم .

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه