زندگینامه لاکشمی میتال ششمین فرد ثروتمند دنیا

لاکشمی میتال ، متولد سال ۱۹۵۰ یکی از مهاجرین هندی در شهر راجستان است.  او رییس بزرگترین شرکت فولاد جهان است و با ثروتی معادل ۱۶٫۵ میلیارد دلار جزو ششمین فرد ثروتمند دنیا است.  لاکشمی میتال از مدیران ارشد اجرایی و مؤسس شرکت آرسلور میتال از ابتدا بوده است و میتال در سال2010  به عنوان یکی از پولدارترین افراد در اروپا شناخته شده و تا کنون یکی از ثروتمند ترین افراد آسیایی به شمار میرود . در سال 2006 بود که مجله ی ساندی تایمز میتال را به عنوان تاجر سال معرفی کرد و در همان سال بود که مجله ی تایم وی او را به عنوان خبر ساز ترین فرد معرفی کرد . و از دیگر مجلات مانند فایننشیال تایمز، میتال را به عنوان مرد سال انتخاب کرد. در سال  2007 بود که میتال به عنوان یکی از 100 افراد تاثیر گذار در دنیا از سوی مجله تایم معرفی شد .

میتال اکنون یکی از مدیران غیراجرایی گلدمن ساکس در شرکت ای‌ای‌دی‌اس بانک  و آی‌سی‌آی‌سی‌آی که از بزرگترین بانک های خصوصی هند است و به عنوان نایب رئیس در مجمع جهانی فولاد نیز مشغول به کار است.

زندگینامه لاکشمی میتال ششمین فرد ثروتمند دنیا

همچنین میتال عضویت شورای سرمایه‌گذاری خارجی در قزاقستان ، شورای بین‌المللی سرمایه‌گذاری در آفریقای جنوبی و شورای بین‌المللی تجارت مجمع جهانی اقتصاد و کمیته اجرایی مؤسسه فولاد را نیز عهده دار است. او حتی عضو هیئت علمی دانشگاه مدیریت کلاگ دانشگاه نورت‌وسترن و کلینیک کلیولند می‌باشد.

میتال در یک خانواده ی هندی اهل کسب و کار به دنیا آمد و بزرگ شد و در رشته ی تجارت در کالج سنت خاویر کلکته فارغ التحصیل شد. او فعالیت‌های تجاری‌اش را در زمینه ی کار در کسب و کار فولادسازی خانوادگی‌اش در هندوستان آغاز کرد.

کتاب " بهترین زمان برای سرمایه گذاری" نوشته رابرت کیوساکی
بخوانید

در سال ۱۹۷۶ وقتی که خانواده‌اش تجارت در زمینه فولاد را راه‌اندازی کردند،میتال تصمیم بخشی بین‌المللی در شرکت برای خود تاسیس کند. و میتال تصمیم خود  را با خرید کارخانه‌ای کهنه و فرسوده در اندونزی عملی کرد . مدتی بعد از تاسیس بخش بین المللی ، او با دختر یک وام‌دهنده که بسیار ثروتمند بود ازدواج کرد.

و در سال ۱۹۹۴ میتال از شرکت خانوادگیشان جدا شد زیرا میخواست متمایز باشد و کسب و کار بین المللی خود را با اسمه خودش آغاز کند . محل زندگی میتال در کاخ کنزینگتون است که واقع در شهر لندن می‌باشد، او در سال ۲۰۰۴ کاخ را با مبلغ ۱۲۸ میلیون دلار، از رئیس مسابقات فرمول یک، برنی اکلستون خریداری کرد.

این کاخ در زمان خود ، یکی از گران‌ترین خانه های مسکونی جهان، محسوب می‌شد. این کاخ ۱۲ اتاق دارد و مجهز به استخر سرپوشیده، حمام ترکی و پارکینگی با ظرفیت ۲۰ خودرو می‌باشد.

میتال صاحب یک پسر و یک دختر است. پسر او آدیتیا میتال در سال ۱۹۹۷ به گروه آرسلور میتال ملحق شد و مدیریت بخش های مختلفی را برعهده گرفت . او هم اکنون مدیر مالی ارشد مجموعه و بخش ادغام و مالکیت‌ها نیز زیر نظر او اداره می‌شود. استراتژی آدیتیا در تعیین مالکیت‌های شرکت سبب بزرگتر شدن شرکت میتال در اروپای مرکزی، آفریقا و قاره آمریکا شده است.

آرسلور میتال یک شرکت خانوادگی است. لاکشمی مدیرعامل و رییس هیئت مدیره و آدیتیا عضو هیئت مدیره و مدیر امور مالی است. لاکشمی اعتقاد دارد  دوسوم کسب‌وکارهای موفق جهان ، تحت کنترل خانوادگی اداره می‌شوند.

پذیرش نقاط ضعف خود در فیلم the imitation game
بخوانید

جالب است بدانید تجربه ی میتال در صنعت فولاد به 30 سال میرسد . او کمپانی فولاد میتال را، در سال ۱۹۷۶ میلادی  تاسیس کرد و از آن زمان تا به اکنون مسئول گسترش کسب و کارش بوده است. شرکت فولاد میتال، یک تولیدکننده فولاد در سطح جهانی است، که در حدود ۱۴ کشور دنیا، با ۱۵۰٫۰۰۰ کارمند، در حال فعالیت است . شرکت میتال بزرگترین شرکت تولید فولاد، با حمل ۴۲٫۱ تن فولاد و سود بیش از ۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۴ بوده است .

زندگینامه لاکشمی میتال ششمین فرد ثروتمند دنیا

این شرکت در سال ۲۰۰۶ موفق شد بزرگترین رقیبش در بازار جهانی فولاد یعنی شرکت آرسلور را بخرد ، و با ادغام دو شرکت، گروه آرسلور میتال تاسیس شد.

اکنون شرکت آرسلورمیتال، از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان می‌باشد، که تولید فولاد خام آن، در سال ۲۰۱۱ معادل ۹۷،۲ میلیون تن تخمین زده شده است. در سال ۲۰۱۲ شرکت آرسلور میتال، در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ در رتبه ۷۰ از بزرگترین شرکت‌های جهان، قرار گرفت.

شرکت آرسلور میتال با بیش از ۲۸۱ هزار کارمند در بیش از ۶۰ کشور، یکی از بزرگترین شرکت های فولاد جهان به‌شمار می‌رود. این شرکت از ادغام شرکت آرسلور و شرکت فولاد میتال در سال ۲۰۰۶ به وجود آمد و در سال ۲۰۰۹ در رتبه ی بیست و هشتم در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ قرار گرفت . و شرکت آرسلور میتال در تهیه فولاد برای اکثر بازارهای جهانی، مانند صنایع خودروسازی، ساختمان‌سازی، لوازم خانه و بسته‌بندی، در رده ی اول قرار دارد.

به‌رغم تمام موفقیت‌های لاکشمی میتال، کارکنان شرکت او را پبعد از کشته شدن چند نفر از کارکنان در معدن، او را متهم به برده‌داری کردند. در سال ۲۰۰۴، به دلیل انفجار معادن میتال، در قزاقستان، که به خاطر اشتباهِ دستگاه ردیاب، صورت گرفت ،  ۲۳  تن از کارگران معدن، کشته شدند.

7 روش تضمینی برای دستیابی به موفقیت(1)
بخوانید

لاکشمی میتال پس از اینکه هندوستان در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۰، تنها یک مدال برنز و در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۴ یک مدال نقره دریافت کرد، تصمیم گرفت، شرکت میتال چامپیون تراست را، با سرمایه ۹ میلیون دلار برای  حمایت از ۱۰ ورزشکار هندی با استعداد راه‌اندازی کند.

زندگینامه لاکشمی میتال ششمین فرد ثروتمند دنیا

او در سال ۲۰۰۸ به دلیل اینکه هندوستان اولین مدال طلای خود را در المپیک کسب کرد ، جایزه آبیندا بیندرا را دریافت کرد.

او همچنین مالک باشگاه فوتبال ویگان اتلتیک و سپس باشگاه فوتبال اورتون در لیگ برتر بریتانیا بوده است ، که هر دو باشگاه را پس از مدتی کوتاه، به‌فروش گذاشت. وی در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۰۸ میلادی ۲۰٪ درصد از سهام باشگاه فوتبال کویینز پارک رنجرز را خریداری نمود.

شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.

و باید بدانید موفقیت در این نیست که چه چیزی در پیش رو داریم، موفقیت در این است که چه چیزی در پشت سر به جا می گذاریم. برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت پیشنهاد میکنیم در سمینار های جذاب و شنیدنی دکتر احمد محمدی شرکت کنید.

                                                     سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه