زندگینامه سیلوستر استالونه ورزشکار و بازیگر بسیار موفق

به علت مشکلاتی که مادرش در اثر کار از آن‌ها رنج می‌برد، در زمان زایمان پزشک مربوطه مجبور به استفاده از فورسپس بود، ولی به‌ علت یک اشتباه، سیلوستر دچار مشکلات عصبی و یک نوع معلولیت در صورتش می‌شود. قسمت پایین سمت چپ صورت، که شامل قسمتی از لب، زبان و چانه او فلج است. بر اثر این اتفاق بود که صورت سیلوستر حالت ناراحت به خود گرفته بود و نوع حرف زدنش نیز مقداری نامفهوم است. سیلوستر مسیحی کاتولیک است.

در اواخر ۱۹۵۰ پدر سیلوستر تصمیم می‌گیرد برای ادامه دادن زندگی به واشینگتن برود تا در آن جا برای خود یک آرایشگاه و برای همسرش یک باشگاه ورزشی احداث کند. این زوج وقتی که سیلوستر ۹ سال بیشتر نداشت از یکدیگر جدا شدند و سیلوستر با مادرش به زندگی ادامه داد. سیلوستر سابقه تحصیل در یک آکادمی نظامی، میامی «دد کالج» و دانشگاه میامی را دارد.

ازدواج
استالونه سه بار تا کنون ازدواج کرده است.

همسر اول سیلوستر (ساشاچاک) نام داشت . او در نگارش فیلمنامه (راکی) کمک‌های قابل ملاحظه ای به استالونه کرده است او یک عکاس نیز بود. زمانی که تست بازیگری داد برای بازی ‌کردن در نقش اول فیلم play it as it lays برگزیده شد ولی استالونه به او اجازه خروج از نیویورک را نداد و بهانه ی او این بود که برای تایپ فیلمنامه‌های خودش به او نیاز دارد.

12 کاری که باید در پایان روز و پیش از خواب انجام دهید
بخوانید

 

همسر دوم استالونه اسمش (بریجیت نیلسون) بود که در فیلم (راکی ۴) با استالونه همبازی بود. ازدواج اول بریجیت با (کاسپر ونیرنیگ) موزیسین دانمارکی بود. او بعد از جدا شدن از استالونه نیز با (مارک گاستینو) فوتبالیست آمریکایی نامزد شد و یک پسر از او دارد. بریجیت بعد از آن با (سباستین گوپلند) که کارگردان و عکاس که پسرعموی (اوراندوبلوم) بود ازدواج کرد و در سال 2005 و در ازدواج پنجم خود با (ماتیا دسی) که یک کافه‌دار 28 ساله ایتالیایی بود پیوند زناشویی بست. ولی این ازدواج هیچ وقت رسمی اعلام نشد به این علت که در آن زمان او رسما از همسر چهارمش طلاق نگرفته بود.

همسر سوم استالونه که همسر اکنون او نیز می‌باشد، نامش (جنیفر فلیون) است که در سال 1997 با او ازدواج کرد. جنیفر که خیلی کم سن تر و جوانتر از سیلوستر استالونه می‌باشد در چهارده اگوست سال 1968 در شهر شیکاگو متولد شده است .جالب است بدانید استالونه پنج فرزند دارد.

ورود به دنیای بازیگری
سیلوستر را اکثرا به دلیل نقش‌های اکشنش در فیلم‌های هالیوودی می‌شناسند و به همین عنوان شهرت دارد. و دو نقش بسیار بیادماندنی و خاطره انگیز سیلوستر، یعنی رمبو و راکی یکی از مهم‌ترین و بهترین نقش‌های او می باشند که در به شهرت رسیدن او خیلی تاثیر گذار بودند. او علاوه بر بازیگری، نویسندگی تمام قسمت‌های این فیلم‌ها را نیز بر عهده داشت. نخستین کار سینمایی او بازی در فیلم مهمانی در خانه کیتی نام داشت. سال‌ها بعد، وقتیکه استالون به محبوبیت رسید، سازندگان این فیلم آن را با نام جدید مرد ایتالیایی – اشاره به نام مستعار کاراکتر راکی بالبوآ در فیلم راکی – به بازار روانه کردند.

نقش ارتباطات مثبت و سازنده میان زوجین در ازدواج های موفق(1)
بخوانید

نقش‌های نخستین استالونه خیلی کوتاه و بسیار کم اهمیت بودند که از آن‌ها می‌توان به فیلم “موزها”ساخته وودی آلن اشاره کرد که استالون در یک پلان در نقش یک جیب بُر در صحنه ظاهر شده است. استالونه یکی از طرفداران سینمای بالیوود می باشد . و حتی او در یک فیلم هندی نیز به نام «عشق بیچاره» همراه با آکشی کومار و کرینا کاپور نیز در سال ۲۰۰۹ به ایفای نقش پرداخت.

از افتخارات سیلوستر
ستالونه پس از ایفای چند نقش کوتاه در فیلمهایی مثل “Klute” و “Bananas” آگاه شد که نمی‌تواند با این‌ مدل فیلم‌ها راه به جایی ببرد! پس تصمیم گرفت که خود فیلمنامه‌ای بنویسد. او پس از نوشتن فیلمنامه و برنامه ریزی که “راکی” نام داشت ، آن را به شرکتی برای ساختن تحویل داد ، و آن شرکت موافقت خودش را برای ساخت آن اعلام کرد اما معتقد بود که سیلوستر  هرگز نباید در نقش اصلی حضور داشته باشد اما سیلوستر بسیار مصمم بود که حتما نقش را خودش بازی کند وگرنه رضایت به هیچ وجه نمی داد که فیلم ساخته شود. بالاخره پس از زمان ها بحث بین شرکت و سیلوستر ، شرکت موافقت کرد که خود سیلوستر نقش اصلی را بازی کند. بالاخره فیلم ساخته شد و سیلوستر موفق شد برای این فیلم کاندید کسب اسکار بهترین فیلمنامه‌نویسی و بازیگری شود. افتخاری که سکوی پرتاب سیلوستر برای نقش آفرینی‌های بزرگ‌تر را فراهم کرده بود.

ذهن آگاهی و نقش آن در بهبود روابط با دیگران
بخوانید

او سومین بازیگر تاریخ بود که به دلیل یک فیلمش، نامزد دریافت این دو جایزه شد. قبل از او فقط چارلی چاپلین و اورسن ولز  موفق به دریافت این سمت شده بودند. فیلم راکی در کنار دیگر موفقیت‌هایش توانست در فهرست ملی ثبت فیلم و موزه اسمیتسونین نیز به ثبت برسد.

تجربه کارگردانی
استالونه کارگردانی را با فیلمی به نام کوچه بهشت که محصول سال ۱۹۷۸ شروع کرد در حالی که خودش فیلمنامه‌نویس و هنرپیشه آن نیز بود. بعد از آن فیلم‌های زنده ماندن (دنباله‌ای بر فیلم تب شنبه شب)، راکی ۲، راکی ۳، راکی ۴، راکی بالبوآ (راکی ۶)، جان رمبو (رمبو ۴) و یکبار مصرف‌ها را کارگردانی کرد.

جالب است بدانید سیلوستر استعداد نقاشی هم دارد.
به گفته خود استالونه مهارتش در نقاشی خیلی بهتر از بازیگری می باشد. او که خلق کننده ی صدها نقاشی می باشد، سال ۲۰۱۵ مجموعه‌ای از آثار خود را در موزه هنرهای مدرن شهر نیس در فرانسه به نمایش گذاشت. و در سال ۲۰۱۳ موزه دولتی روسیه در سن پترزبورگ برگزار کننده نمایشگاه بزرگی از نقاشی‌های سیلوستر استالونه بود.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه