زندگینامه حسین فتاحی مدیر شرکت امرسان

مهندس سلطان حسین فتاحی ،در سال 1336 در روستای کسلان میانه متولد شد حسین فتاحی فرزند دوم خانواده بود و او در 4 سالگی پدر خود را از دست داد . و عمویش سرپرستی او و برادرش را به عهده گرفت . عمویش یک نظامی بود و به دلیل ماموریت هایی که داشت به شهر قائم رفت حسین فتاحی کلاس اول را در نایین وکلاس دوم دبستان را در مراغه به اتمام رساند و بعد از آن تا 12 سالگی در میانه به تحصیل ادامه داد . 12 سال بیشتر نداشت که با امتحان ورودی در هنرستان کارخانه آزمایش هم زمان مشغول به تحصیل و کار شد.

او میگوید به علت علاقه شدید به مطالعه مجله و روزنامه ناگهان آگهی پذیرش هنرجو را در کارخانه ی آزمایش را دیدم و بعد از دادن آزمون و گرفتن رتبه ی سوم در سال 1348 موفق شدم به شرکت آزمایش ورود کنم و از صبح تا ظهر در کارخانه مشغول به کار میشدم و بعد از ظهرها درس میخواندم . حسین فتاحی وقتی سیکلش را گرفت در کارخانه آزمایش مشغول به کار بود اما بعد از آن به کارخانه الکترولوکس رفت.

زیرا دیگر حس میکرد از لحاظ فنی در کارخانه ی آزمایش چیزی نمانده که یاد نگرفته باشد و از آن پس در روزنامه به دنبال آگهی برای استخدام طراح لوازم خانگی بود تا بتواند خود را محک بزند . در نتیجه با آگهی روزنامه در شرکت الکترولوکس بعنوان طراح استخدام شد و طولی نکشید که یک محصول جدید از بخاری نفتی را طراحی و وارد بازار کرد .

زندگینامه حسین فتاحی مدیر شرکت امرسان

سپس پس از یک سال کار در شرکت الکترولوکس وارد کارخانه ارج شد اما به علت نداشتن کارت پایان خدمت پس از 3 ماه اخراج شد . حسین فتاحی میگوید : من عاشق کارم بودم و بسیار بلند پرواز و جاه طلب . علاقه داشتم در همه موارد اول باشم.و حتی در اغلب رشته های ورزشی رتبه اول را کسب کرده بودم. و چون سربازی نرفته بودم مدت زیادی نتوانستم در شرکت ارج فعالیت کنم. او در زمانی که سرباز شد مجبور شد برای گذراندن زندگی ، تحصیل را کنار بگذارد و  فقط کار کند.

بهره گیری از بازاریابی مخاطره آمیز جهت موفقیت در کسب و کار
بخوانید

دوران سختی را از لحاظ اقتصادی داشت .و در سال 1355 در دانشگاه علم و صنعت در رشته برق قبول شد اما برای ورودش به دانشگاه نیاز بود که کسی با مبلغ 150000 هزار تومان تضمینش کند و چون کسی را نداشت نتوانست به این دانشگاه برود. و در دوشان تپه واحد زبان نیروی هوایی، سربازی اش را گذراند .و در آنجا مسئول ساختمان بخش آموزش شده بود و حسین فتاحی از این موقعیت استفاده کرد و زبان انگلیسی را فرا گرفت . وقتی سرباز بود از صبح تا ساعت 12 ظهر ساعتی کار میکرد و از ساعت 1 بعد از ظهر تا 6 عصر در سربازی بود که زبان را نیز فرا میگرفت و در روز یک ساعت را به ورزش اختصاص میداد .

 سربازی اش که اتمام یافت به شرکت ساراول برگشت . و مشغول شدن در این شرکت سبب شد تبحر و تجربه اش ارتقا پیدا کند که سبب شد حسین فتاحی موفق به طراحی کولر آبی و آبگرمکن نفتی شود.

در آن زمان مدیر عامل ساراول به علت پشتکار و مهارتش خواست که حقوقش را افزایش دهد اما حسین فتاحی نپذیرفت و در عوض از او خواست که هنگام سر زدن به خط تولید همراه او باشد تا شیوه های بخورد با کارگران و رفع اشکال ها در حوزه مسائل فنی و همچنین حل تضاد ها و تعارض ها را از نزدیک ببیند و لمس کند. او نیز قبول کرد و به او جرات و فرصت اشتباه کردن را داد پس از انقلاب حسین فتاحی دبیر، سخنگو و مسئول کمیته فنی شورای کارگری ساراول شد . و در آن زمان بود که تصمیم به طراحی و تولید کولر آبی و آبگرم کن نفتی گرفت و با گروهی که تشکیل داده بود ، در مدت 3 ماه به طراحی و قالب سازی پرداختند و در طی 6 ماه  آن ها را به تولید رساندند .

زندگینامه عبدالله موحد قهرمان تاریخی کشتی ایران
بخوانید

 بعد از سال 1363 ،حسین تصمیم گرفت کسب و کار مستقلی برای خود راه اندازی کند و استعفاء داد و به سمت کار آزاد رفت . در ابتدا در تعمیر گاه های مختلف ، یخچال فریزرهای ساید بای ساید و نوفراست را تعمیر می کرد و به ازای تعمیرات آن ها ، درصد می گرفت. و نیز مدیریت یک کارگاه کلمن سازی را برعهده گرفت. مدتی بعد از کسب تجربه ، در مغازه کوچکی که توانسته بود اجاره کند یخچال های دست دوم را تعمیر می کرد و بعد از تعمیر آن ها را به مغازه ها می فروخت. بعد از این مرحله ، به فکر طراحی فریزر و ساخت آن ها با امکانات کابینت سازی افتاد.

زندگینامه حسین فتاحی مدیر شرکت امرسان

 او این کار را در یک پارکینگ 50 متری در خیابان کوکا کولا آغاز کرد ، در ابتدا برای این کار فرآیند تولید کابینت را از طریق تماشا از پشت شیشه یک مغازه شروع کرد .و در روز 3 یا 4 بار و به مدت 5 الی 6 ساعت به آنجا میرفت .  ساعت های بسیاری را به فعالیت کابینت سازی نگاه میکرد و سبب شد رئیس کارگاه به بودن او در آنجا معترض شود .و از او خواست که دیگر پشت مغازه اش نایستد . وحسین فتاحی دلیل کارش را به او گفت حتی اینکه می خواهد خودش یخچال تولید کند سپس به صاحب مغازه  پیشنهاد داد که مغازه را به مدت یک هفته به او اجاره دهد. و توافق کردند ، که او کارگاه خود را با کارگرانش در عرض یک هفته در ازای 4000 تومان به حسین فتاحی اجاره دهد. و در آن زمان ها همه کارها از جمله برش ، با کمک قیچی دستی انجام می شد. و خم ها نیز با دست انجام می شد و خیلی سخت بود . آن یک هفته با یک تیم 4 نفره شب و روز کار می کردند. حسین فتاحی همه ی سختی ها را به جان خرید و در آن هفته 10 بدنه ساختند که 8 تای آن سالم بود. بدنه داخل با آلومینیوم ساخته شد و همچنین پشم شیشه که در آن زمان فقط یخچال های آمریکایی پشم شیشه داشتند و در نتیجه به یک فریزر کامل رسیدند سپس با تولید 8 فریزر با گذراندن سختی و تلاش بسیار در دو ماه به هدفی که سالیان دراز به دنبال آن بود ، رسید.

سخنرانی جان کانفیلد - شش عادت شکرگزاری برای جذب کردن فراوانی
بخوانید

اما حسین فتاحی همیشه به دنبال بهترین شدن بود و به این موضوع راضی نشد و میخواست تولید بیشتری داشته باشد و این شروعی بود برای رسیدن به هدفی برتر یعنی احداث کارخانه تولیدی لوازم خانگی امرسان . و اکنون مهندس سلطان حسین فتاحی ، دارای مدرک دکترای مدیریت کسب و کار است و صاحب بزرگترین کارخانه تولید یخچال فریزر ایران، کارخانه امرسان می باشد .

مهمترین شرکت های احداث شده توسط حسین فتاحی عبارتند از:

  •  شرکت امرسان تولید کننده یخچال خانگی سفید
  •  شرکت یاس بنفش وارد کننده مواد اولیه
  • شرکت امرسان خدمات
  • شرکت گردریک صادرات
  • شرکت دانفوتک واردات محصول

زندگینامه حسین فتاحی مدیر شرکت امرسان

شرکت امرسان در سال 1364 توسط آقای حسین فتاحی تاسیس شد و تا سال 1366 تولیدفریزرهای خانگی میکرد .خط تولید اولین یخچال فریزر 16 فوت با طراحی جدید در سال 1366 به مرحله تولید و توزیع رسید. و از ویژگی های منحصر به فرد این یخچال ، طراحی بدنه و سیستم تبرید بود که آن را به یکی از پر فروش ترین یخچال فریزرهای داخلی تبدیل کرد.

 سپس با توجه به نیازهای بازار، یخچال فریزرهای 18 فوت و 20 فوت امرسان طراحی شد و به مرحله تولید رسید و جالب است بدانید یخچال فریزرهای 18 فوت سالها یکی از پرفروش ترین محصول در کشور بود و یخچال فریزرهای 20 فوت همچنان رتبه اول را در این زمینه داراست .

شرکت  امرسان هم اکنون محصولات خود را با نیاز روز مشتریان طراحی و تولید میکند و با هدف پیشتاز بودن در صنعت لوازم خانگی موفق به تولیدات یخچال فریز ساید بای ساید،یخچال فریزرهای عریض ، اجاق گازهای رومیزی و همچنین ماشین لباس شویی شده است.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه