زندگینامه اسحاق داریان ، دارنده بزرگترین شرکت اسباب سازی در آمریکا

اسحاق لاریان از افراد بسیار موفق و ثروتمند ایرانی یهودی می باشد که موسس و مدیریت ارشد شرکت( ام. جی. ای انترتینمنت) را به عهده دارد. مدرک و رشته تحصیلی اسحاق لاریان مهندسی عمران از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا نیز می باشد.

دوران کودکی و نوجوانی اسحاق لاریان

اسحاق لاریان در سال 1954، در شهر کاشان و در خانواده ای یهودی (کلیمی) به دنیا آمد . اسحاق از همان دوران کودکی علاقه زیادی به کسب و کار،پیشرفت،رشد و موفقیت داشت. به طوری که او در زمان نوجوانی، با عشق و علاقه زیادی در بزازی پدرش فعالیت می کرد و اخلاق خوب و صادق بودن را به خوبی از پدرش فرا گرفته بود.

اسحاق لاریان در این مورد می گوید: (من همیشه و در هر ساعت همان احساس مسئولیت را با خودم به محل کارم می برم و سعی می کنم، بخش مهمی از زندگی شخصی ام نیز باشد.)

او در سال ها قبل، وقتی که فقط ۱۷ سال سن داشت، پس از تمام شدن تحصیلاتش و فارغ التحصیلی از دبیرستان خوارزمی در تهران تصمیم گرفت، با هدف ادامه دادن تحصیلات به کشور آمریکا برود. به همین خاطر با ۷۵۰ دلار پول به لس آنجلس رفت. اسحاق همزمان با ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، برای به دست آوردن مخارج تحصیلات و زندگی اش در آمریکا، در یک رستوران مشغول به کار شد. او با همه وجود و به سختی تلاش می کرد تا بتواند به هدفش دست پیدا کند . اسحاق لاریان اکنون شخصی است که با داشتن بیش از یک میلیارد دلار سرمایه خالص، مالک و مدیر یکی از موفق ترین کمپانی های کشور آمریکا می باشد.

به کمک این 5 روش مشتریان آنلاین بیشتری جذب خواهید کرد
بخوانید

زندگینامه اسحاق داریان ، دارنده بزرگترین شرکت اسباب سازی در آمریکا

شروع فعالیت حرفه ای

اسحاق لاریان بعد از فارغ التحصیل شدن در سال ۱۹۷۹ میلادی، به همراه برادرش شرکتی بنا کرد که در نتیجه به شرکت ام. جی. اِی منتهی شد. او کسب و کارش را با واردات و صادرات لوازم الکترونیکی در سال ۱۹۸۷ آغاز کرد و با فروش بازی های الکترونیکی بر پایه شخصیت های کارتونی و پر طرفدار تحت امتیاز شرکت( نِنتندو ) مسیر موفقیت را در پیش گرفت.

اسحاق لاریان بعد از سپری شدن۱۰ سال، این بار با تولید نخستین عروسک خود به نام «سینگینگ بانسینگ» در راه دست گرفتن صنعت اسباب بازی قدم برداشت . همچنین او در سال ٢٠٠٠ تصمیم گرفت نوع جدیدی از عروسک ها را به اسم عروسک های «برتز» بسازد. جالب است بدانید که دو نوع از این عروسک های تولید شده توسط کارخانه ی او به نام های ایرانی فرزندان او یعنی کامران و یاسمین، نام گذاری شده اند و به فروش رسیده اند. از شعارهای اسحاق لاریان «آینده به نفع جسوران» می باشد که در تمام ساختمان MGA  این شعار به چشم میخورد .

پیروزی لاریان در برابر  شرکت سازنده عروسک های باربی

یکی دیگر از موارد جالب توجهی که وجود دارد این است که «ماتل» کارخانه بسیار بزرگ اسباب بازی سازی و سازنده عروسک های «باربی» بر علیه شرکت «ام جی ای» و اسحاق لاریان که خلق کننده و سازنده عروسک های «برتز» می باشد، شکایت کرده و ادعای خسارت کرده بود. اما در این مورد شرکت «ماتل» موفق نشد مدارک لازم بر علیه اسحاق لاریان پیدا کند زیرا این شرکت حق امتیاز عروسک های باربی در دست نداشت و نتوانست به دادگاه ارائه دهد و در نتیجه این دادگاه، به نفع سازنده عروسک های «برتز»، یعنی اسحاق لاریان رای را صادر کرد و پرونده این دعوای قانونی به نفع او مختومه شد.

کتاب "100 سال خردمندی" نوشته دارن هاردی
بخوانید

خانواده اسحاق پس از شنیدن رای دادگاه به وجد آمده بودند، و به خبرنگاران گفتند که به شدت تحت تاثیر این رای دادگاه قرار گرفته اند. اسحاق لاریان در این مورد گفت: (این پیروزی متعلق به تمام مهاجرانی است که دارای هدف هستند و می خواهند دست به یک کار تازه بزنند و رای دادگاه نشان داد که رویای آمریکایی واقعا وجود دارد و دست یافتنیست).

زندگینامه اسحاق داریان ، دارنده بزرگترین شرکت اسباب سازی در آمریکا

در پایان این محاکمات طولانی که در جنوب لس آنجلس برگزار شد، رئیس هیئت منصفه دادگاه به خبرنگاران گفت : که آن ها احساس همدردی و دلسوزی خاصی را نسبت به شرکت «ام جی ای» که یک شرکت کوچک و نو پا است دارند، چون شرکت لاریان در تلاش است تا با شرکت های بزرگ تجاری مانند «ماتل» رقابت کند، و این واقعا جای تحسین دارد. به طوری که در آن زمان یکی از اعضای هیئت منصفه به اسم «نادین دون» گفت: (من تصور نمی کنم یک شرکت بسیار بزرگ با زورگویی توانایی این را داشته باشد  که دیگران را از میدان رقابت کنار بزند .)

به همین علت همه ی اعضا این هیئت منصفه با یکدیگر هم عقیده بودند و ادعای «ماتل» را در مورد برداشتن تمامی حقوق و امتیازات تولید و ساخت عروسک های «برتز» و نظر آن ها که این عروسک ها به عروسک « باربی» شباهت دارند، را کاملا رد کردند. جالب این است که در نتیجه «ماتل» ناچار شد بیش از ٨٨ میلیون دلار به عنوان غرامت به شرکت «ام جی ای» پرداخت کند.

راهکار هایی برای دستیابی به اهداف غیر ممکن
بخوانید

ویژگی های عروسک های برتز

 عروسک های «برتز» مقداری درشت تر از عروسک های «باربی» می باشند و اندام آن ها به ظرافت عروسک ها باربی نمی باشد . عروسک های برتز با رنگ پوستی شرقی و چشم های قهوه ای و مورب در مدتی کوتاه بین اهالی کشورهای آسیایی، خاورمیانه ای، آمریکای جنوبی و مکزیک نیز طرفداران بسیاری پیدا کرد و حتی این عروسک ها جایگزین عروسک های باربی نیز شد .این عروسک ها ٢٩ سانتی متر قد داشته و با مجموعه ای از لباس ها و وسایل مختلف ومتنوع در مغازه های اسباب بازی فروشی ها در دسترس و قابل خرید هستند.

جالب است بدانید که اسحاق لاریان این میلیاردر موفق و پرتلاش ایرانی ساکن  کشور آمریکا، قصد دارد با افتتاح رسمی مال بزرگ سیتی سنتر در شهر اصفهان شعبه فروشگاه اسباب بازی خود را در آن افتتاح نماید.

زندگینامه اسحاق داریان ، دارنده بزرگترین شرکت اسباب سازی در آمریکا

زندگی خصوصی اسحاق لاریان

اسحاق لاریان در  کشور آمریکا با یک زن یهود ایرانی آشنا شد وسپس ازدواج کرد و صاحب سه فرزند به نام های یاسمین، کامران و جیسون می باشد.

نمونه ای از افتخارات و عناوین اسحاق لاریان

او در سال ۲۰۰۴ در فهرست محصولات مصرفی از سوی ارنست اند یانگ، «کارآفرین سال» لقب گرفت.

او در 3 سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۷ مجددا توسط ارنست اند یانگ عنوان «کارآفرین سال» ملی را دریافت کرد.

این میلیاردر موفق ایرانی، اکنون بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی MEGA  Entertainment یکی از بزرگ ترین کارخانه عروسک سازی در جهان است. وی همچنین طراح عروسک های برتز که بیش از ١١۴ مدل است، می باشد.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه