زمان مناسب برای رسیدن به رویاهایتان چه موقع است؟

آیا باید از سن خاصی برای رسیدن به رویاها اقدام کرد؟ آیا احساس می‌کنید که بسیار بچه یا خیلی پیر هستید تا برای رسیدن به رویاهایتان دست به کار شوید؟ آیا تصورتان این است که در ابتدا باید پول زیادی برای این کار داشته باشید؟ اکثر افراد در سنین جوانی دارای رویاهایی هستند؛ بعضی از این رویاها کوچک و بعضی بزرگند. بعضی از آنها منطقی و قابل دسترس و برخی غیرمنطقی هستند. اکثر افراد زمان را از دست می‌دهند و برای رسیدن به رویاهایشان اقدامی نمی‌کنند. برخی هم به خودشان قول می‌دهند که بالاخره روزی به رویاهایشان خواهند رسید. آیا این حالت‌ها برای شما آشنا نیستند؟

در سنین جوانی اغلب اهداف و رویاها تغییر می‌‌کنند. مادامی که شما دست به کار نشوید و تنها رویاپردازی کنید، هزینه کردن و اشتیاق داشتن پشیزی نمی‌ارزد. آنچه که چند ماه پیش اشتیاقش را داشتید، ممکن است در چند هفته یا ماه بعد علاقه‌ای به آن نداشته باشید. با گذشت زمان اکثر مردم وقت کمتری برای خود و رویاهایشان دارند. خلاصه آنها دارای شغل و خانواده هستند و باید به آنها برسند و هزینۀ خانوادۀ خود را تأمین کنند. هرچه که سنشان بالاتر می‌رود، اشتیاقشان را از دست می‌دهند و حتی به رویاهایشان فکر نمی‌کنند. شاید اینگونه فکر کنند که برای شروع کاری جدید دیگر دیر شده است و پیر شده‌اند. آنها منتظر زمان مناسب برای مطالعه، یادگیری مهارت یا زبانی جدید، خرید یک خانه، رفتن به سفر خارجه یا پیدا کردن شغلی بهتر هستند. اغلب زمان مناسبی که آنها دنبالش هستند هرگز فرا نمی‌رسد. آنها همیشه پرمشغله هستند و استرس دارند و وقتی هم برای شروع کاری جدید ندارند. نباید اینچنین باشد.

مراحلی که برای تحقق رویاهایتان باید پشت سر بگذارید
بخوانید

آیا برای رسیدن به رویاهایتان منتظر اتفاق خارق‌العاده‌ای در زندگی‌تان هستید؟ چیزهای خارق‌العاده همینطوری رخ نمی‌دهند. باید کاری انجام داد. منتظر چیزی نباشید، باید یاد بگیرید که افکاری بزرگ در سر داشته باشید.

whats the exact time of reaching your goals

اکنون زمان مناسبی برای رسیدن به رویاهایتان است

هر روز و هر لحظه زمان مناسبی برای رسیدن به رویاهای کوچک یا بزرگ است. برای شروع کردن نباید تغییر بزرگی در زندگی‌تان به وجود آورید. می‌توانید با رویاهای کوچک شروع کنید. بعضی از رویاها دست‌یافتنی‌اند. من درمورد رویاهای بزرگ مثل صاحب یک شرکت تجاری یا میلیاردر شدن صحبت نمی‌کنم. رسیدن به این رویاها نیز ممکن است اما به زمان نیاز دارد.

 آیا رویاهای شما این هستند که صبح زود از خواب برخیزید، هفته‌ای چند بار به باشگاه ورزش بروید یا یک زبان خارجه را یاد بگیرید؟ شما از امروز و از همین الان می‌توانید شروع کنید. آیا می‌خواهید حرفۀ جدیدی یاد بگیرید یا در دانشگاه قبول شوید؟ اگر واقعاً‌ شما اینها را می‌خواهید از همین الان دست به کار شوید. آیا می‌خواهید نقاش شوید، دکوراسیون خانه‌تان را عوض کنید یا حتی نویسنده شوید؟ چرا فقط رویاپردازی می‌کنید؟ چرا احساس ناامیدی می‌کنید و از رویاهایتان غافل می‌شوید؟ اگر واقعاً خواهان رسیدن به رویاهایتان هستید و می‌دانید که آنها به بهتر کردن زندگی‌تان کمک می‌کنند و آسیبی به دیگران نمی‌رسانند، همین الان می‌توانید شروع کنید. به جای غر زدن و سردرگم بودن که چرا زندگی‌تان آنگونه که دلتان می‌خواهد، نیست همین الان دست به کار شوید و آن را به فردا، هفته و ماه و سال بعد موکول نکنید.

6 راهی که به شما کمک می کنند تا بر تردید خود غلبه نموده و فردی عملگرا شوید(2)
بخوانید

آیا با خواندن این مطالب به این نتیجه رسیدید که زمان مناسب برای دست یافتن به رویاها همین الان است نه آینده؟ هرچقدر هم که زندگی سخت و دشوار باشد و موانع و محدودیت‌ها وجود داشته باشند از همین الان و از چیزهای کوچک شروع کنید، کم کم می‌توانید کارهای بزرگتر را انجام دهید. ابزارهایی هم هستند که شما را در رسیدن به رویاهایتان کمک می‌کنند آنها عبارتند از:

تجسم‌سازی، عبارات تأکیدی، اراده و افکار مثبت

اینکه در یک جا بنشینید و دست روی دست بگذارید شمارا به جایی نمی رساند. باید بلند شوید و برای رسیدن به رویاهایتان تلاش کنید؛ شکست بخورید ؛ اشتباهات زیادی مرتکب شوید این ها اشکالی ندارند آنچه بزرگ ترین ضرر را به شما می رساند این است که بدون هیچ تلاشی ناامید شوید. پس همانطور که گفته شد اکنون زمان مناسبی برای رسیدن به رویاهایتان است. در سمینار بزرگ موفقیت استاد محمدی نیز مطالب بسیار کاربردی و مفیدی در مورد چگونگی رسیدن به موفقیت و اهداف به شما ارائه می دهند که می توانید با بهره گیری از آن ها با اطمینان بیشتری در راه رسیدن به رویاهایتان قدم بردارید. برای اطلاعات بیشتر از جزئیات سمینار روی لینک زیر کلیک کنید:

 سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی 

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه