رسیدن به آرزو با مشکلات بسیار در فیلم دانگال Dangal 2016

رسیدن به آرزو زمانی که آرزو در جایگاهی باشد که گنجایش یک نفر در جهان را داشته باشد مانند قهرمانی های ورزشی بسیار سخت و در آمار غیر ممکن است. اما حداقل یک نفر در دنیا نشان داده است که رسیدن به آرزو ممکن است. آیا رسیدن به آرزو یتان غیر ممکن است؟

 

Dangal 2016
فیلم هندی دانگال با برنده شدن در 11 جایزه و 1 نامزدی  با بودجه 10 میلیون دلاری توانست درآمد 310 میلیون دلاری داشته باشد و بهترین فیلم ورزشی دنیا و در لیست 100 فیلم برتر دنیا قرار دارد.

 

Dangal (2016)

 

Biopic Mahavir Singh Phogat، که به دخترانش Babita Kumari و Geeta Phogat آموزش می داد. گیتا فوگات نخستین کشتی گیر زن هندی بود که در بازی های المپیک 2010، موفق شد مدال طلا (55 کیلوگرم) را به دست آورد، در حالی که خواهرش بابیا کوماری (51 کیلوگرم) نقره را به دست آورد.

 

شخصیت فیلم دارای یک حرص و طمع و یک حسرت بزرگ که جلوی شادمانی او را می گیرد است. مردی که آرزویش را زمانی که در یک قدمی اش بود از دست داد. حقیقتا این خاطره ی رسیدن به آرزو تلخ و آزار دهنده است. این مرد در وجود خود شکست را قبول نکرده است و مانند گرگی گرسنه آرام در گوشه ای منتظر یک فرصت برای حمله است. او پس از زایمان همسرش انتظار یک فرزند پسر را داشت تا جایگاه او را کامل کند و رسیدن به آرزو ی طلای جهانی محقق شود اما پس از اینکه می فهمد فرزند دختر است بار دیگر یک حسرت به او اضافه می شود.

بازاریابی اخلاقی و نقش کلیدی آن در کسب و کار
بخوانید

 

Dangal (2016)

 

زمانی که دختر او مورد زورگویی قرار می گیرد و او با فن کشتی به حساب آن ها می رسد. وی حالا این فرصت را درون دختر خود می بیند. شاید در این راه دخترک اذیت شود ولی لذت رسیدن به آرزو تحمل سختی ها را آسان می کند. مربی گری و پدری در کنار هم کاری غیر ممکن است اما با مدیریت قوی ماهاویر این کار آسان شد.

 

در این بین ماهاویر دشمنانی پیدا می کند که اصولا باید دشمنانی هم باشد. فردی که برای رسیدن به آرزو یش می رود اگر دشمنی نداشته باشد پس چیزی را به دست نیاورده و نخواهد آورد. نهایتا با تمام مشکلات ماهاویر به آرزویش می رسد و دخترش نخستین مدال طلای هند در بانوان را می آورد. شیرینی رسیدن به آرزو و رسیدن به این لحظه کامل در سکانس پایانی حس می شود.

 

Dangal (2016)

 

شب قبل از فینال ماهاویر سعی می کند که این موضوع را به دخترش بفهماند که مدال طلا تنها متعلق به خودش نیست، بلکه متعلق به تمامی دختران سرزمینش است آن ها که با سختی های زیادی که در هند وجود دارد توانستند پیروز شوند از این پس راه برای آن‌ها نیز تا حد زیادی هموارتر گشته است.

کتاب" هنر خوب زیستن" نوشته رولف دوبلی (rolf dobelli)
بخوانید

 

امیرخان بازیگر نقش ماهاویر به خوبی از پس این نقش بر می آید و می توان گفت بهترین فیلم وی نیز هست. او به جز این فیلم در 3 فیلم دیگر نیز بازی کرده است که آن ها هم در 250 فیلم برتر دنیا قرار دارند.

 

Dangal (2016)

 

این درام ورزشی با صحنه‌ های مبارزه کشتی و تدوین و ریتم بالا، تجربه دلنشینی را برایتان رقم خواهد زد. فیلمی پُر از خرده‌ داستان‌ های جذاب که با ریتمی تند شما را با خود همراه خواهد کرد و لحظه‌ای در فیلم خسته نخواهید شد. فیلم دانگال براساس داستان واقعی ساخته شده و به نخستین مدال طلای هند در بخش زنان در مسابقات جهانی کشتی اشاره دارد. فیلم رویاهایی را به تصویر می کشد که شاید محال به نظر می‌‌رسند اما این رویاها و رسیدن به آرزو ها هستند که می‌توانند انگیزه زندگی را در ما ایجاد کنند و هرچند غیرممکن، ما دنبال آن می دویم تا به آن برسیم. فیلم به خوبی جو آن زمان را نشان می‌دهد.

 

این فیلم در عین حال که درباره تلاش آدمی برای رد کردن موانع مختلف و رسیدن به آرزو است یک تلاش سخت را به نمایش می‌گذارد. ما در این فیلم با زنانی سروکار داریم که می‌ خواهند خود را ثابت کنند و این موضوع اهمیت ماجرا را دو چندان می‌کند. در داستان‌ های مشابه که بسیار توسط سینما در همه جای دنیا تعریف شده، شخصیت محوری یک مرد است که تلاش اثبات حقانیتش در مبارزه‌ای مردانه است. اما شخصیت مرد که پدر خانواده است، به دنبال اثبات حقانیت دخترانش در یک دنیای مردانه است. این همان تفاوتی است که می‌توان آن را حس کرد. باوری که یک پدر به دخترانش دارد، موجب می‌شود آن‌ها بتوانند موفق شود و داستان همیشگی برتری پسران بر دختران را برهم زنند.

مواردی که برای رسیدن به موفقیت باید رعایت کنیم
بخوانید

 

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه