تکنیک لبخند در فروش – احمد محمدی

 


معجزه ی لبخند در افزایش مشتری و فروش

تمام  فروشندگان می دانند که زدن یک لبخند، در فروش محصولات می تواند تأثیر بسیاری داشته باشد. لبخند فروشنده می تواند معجزه ای در فروش باشد، اما باز هم بسیاری از آنان از این موضوع غافل هستند. همیشه مشتری دوست دارد از افرادی خرید کند که قیافه عبوس نداشته و لبخند به صورت داشته باشد.

مشتریانی که در هنگام پرداخت پول با یک چهره خندان مواجه می گردند، حتی حاضرند پول بیشتری هم برای آن محصول بپردازند! یک لبخند کوچک می تواند تأثیر فراوانی بر روی طرف مقابل بگذارد و باعث گردد مشتری خرید بیشتری نماید. حتی مشتری ها با این لبخند همیشه نام شرکت یا فروشگاه ما را به خاطر خواهند داشت و در مراجعات بعدی هیچ تردیدی ندارند و باز هم حاضرند از ما خرید نمایند و همین لبخند می تواند  تبلیغی موثر برای فروشگاه و یا شرکت ما باشد.

نکته دوم این که، لبخند زدن را می توان یکی از شاخص های غیرکلامی خوشحالی معرفی  و از آن به عنوان درمان استرس ها و رویدادهای پر تنش زندگی استفاده نمود.

چندی پیش یکی از فروشندگان بازارچه آمده بود و از وضعیت بد اقتصادی و شرایط سخت بازار می نالید و می گفت خیلی فروشمان پایین آمده و نمی توانیم دخل و خرج را با هم مطابق کنیم، به او حق دادم واقعاً بد وضعیتی به وجود آمده، اما یک موضوع را در وجود این فروشنده احساس کردم و آن هم اینکه ایشان قیافه شان همیشه اخمو و عصبانی و جدی است. گفتم می توانم بعدازظهر چند ساعتی به مغازه شما بیایم و برخورد شمارا با مشتریان ببینم. ایشان قبول کردند و من بعدازظهر یک ساعتی را در غرفه ایشان بودم دیدم که این فروشنده انسان فوق العاده باحوصله ای است و چیدمان اجناس خوبی دارد فقط یک مورد در ایشان اصلاً نیست و آن هم هیچ لبخندی به مشتری نمی زند و با اخم و جدی با مشتری برخورد می کند. صبر کردم تا مشتریان ایشان رفتند بعد به ایشان گفتم حسین آقا از اینکه شما غرفه دار این مجموعه هستید من بسیار خوشحالم فقط یک موضوع را می توانم به شما پیشنهاد دهم. گفتند بفرما. گفتم شما خیلی جدی و اخمو هستید مشتریان تا مرز خرید پیش می روند اما با این ظاهر شما، خرید نمی کنند. خودشان این موضوع را تایید کردند و گفتند من نمی توانم. قیافه ام اینطوریه. گفتم درسته اما شما باید این شرایط را تغییر دهید بعد نگاه کن و ببین آیا فروش شما تغییر خواهد کرد یا نه، چند پیشنهاد ساده در خصوص اینکه بتواند چهره خندانی داشته باشد یا بتواند بخندد را به ایشان دادم بعد از دو هفته رفتم سراغش گفتم حالا چطور اوضاع فروش شما؟ گفت خیلی راحت تر می توانم بفروشم خودم هم از اینکه می توانم یک لبخند ساده به مشتری بزنم راضی ام.

فروش تلفنی - برنامه فکرانه - احمد محمدی
بخوانید

پس تغییراتی جزئی در حالت فیزیکی ما می تواند به تغییرات بزرگی در کسب و کار ما منجر شود. این لبخند می تواند تفکر ما را نسبت به خودمان و دنیای اطراف خود تا حد زیادی تغییر دهد، پس به همین آسانی می توانیم هم خودمان را خوشحال و هم مشتری های خود را تشویق نماییم.

حالا که قرار است لبخند بزنید، بهتر است از فایده هایی که لبخند زدن برای کسب و کار شما به همراه دارد، آگاه باشید. فواید زیر دلایلی هستند که شما را وادار می نمایند تا لبخند خود را طی روز با مشتری های خود شریک گردید.

 • لبخند چهره شما را زیباتر می نماید.
 • لبخند زدن یک راه کم خرج برای این است که خود را زیباتر نمایید. تنها کافی است چهره خندان و اخموی یک نفر را تصور نمایید. کدام زیباتر می باشد؟ این تصمیم با شماست.
 • یک لبخند ساده همه چیز را حل می نماید.
 • لبخند بیش از کلمات حرف برای گفتن دارد. اگر در میان جمع اشتباهی کرده اید که موجب شرمندگی شما گردیده، اگر بین شما و دیگری دلخوری پیش آمده و اگر احساس تنهایی و افسردگی می نمایید، یک لبخند ساده همه چیز را به فراموشی می سپارد. لبخند شما به دیگران نشان می دهد که پذیرای آن ها می باشید و آماده هستید که به همه چیز سر و سامان بخشید.
 • لبخند، تفاهم و اعتماد را با خود به همراه دارد.
 • لبخند، یک حس متقابل را منتقل می نماید، که نشان می دهد شما خود را با آن ها هم سطح می دانید؛ چه رو در رو با فردی و چه در مقابل گروهی از مردم باشید. لبخند حس گفتن این جمله را القا می نماید: «من حس خوبی دارم و قرار است که از لحظه های با هم بودن لذت ببریم».
 • لبخند زدن «واقعاً»  باعث می گردد، شما احساس خوبی پیدا نمایید.
 • حتی اگر کمی احساس کرختی و بی حوصلگی می نمایید، کمی افکار مثبت به ذهن خود تزریق و یک لبخند هم به آن اضافه نمایید. «اندورفینی» که در بدن ترشح می گردد سبب کاهش فشارهای جسمی و تنش های احساسی شما می شود.
 • لبخند زدن باعث می شود، سایرین هم به حس خوبی دست یابند.
 • لبخند شما از فاصله دور قابل تشخیص می باشد و به سایرین این اطمینان را می دهد که شما شخص مهربان و دوست داشتنی هستید و به آن ها حس خوبی منتقل می نماید.
 • خطوط چروک شما وقتی‌که حاصل لبخند زدن باشند، شکل بهتری دارند تا زمانی که حاصل اخم های شما باشند.
 • لبخند های شما شخصیت شما را نشان می دهند.
 • لبخند بهترین تضمین برای سلامت روح و جسم شما می باشد. لبخند زدن، سلامت، شادمانی، دوستی، موفقیت و عمر طولانی را با خود به همراه دارد.
رژیم ذهنی - فکرانه - احمد محمدی
بخوانید

در ویدئوی فوق، آقای احمد محمدی مطالعاتی را که در مورد تأثیر مثبت لبخند بر روی افزایش فروش، انجام گرفته را به طور خلاصه خدمت شما عزیزان توضیح خواهند داد. همچین در این ویدئو علاوه بر تأثیر لبخند بر روی میزان فروش و مشتری، با فواید آن برای خودتان هم آشنا خواهید شد.

ثبت ديدگاه