تصویر روشن و واضحی از رویایت داشته باش

ما بدون رویا، هیچ چیز نیستیم!

وقت آن است که به سراغ رویاهایمان برویم، قبل از آنکه بمیرند! ما به روی زمین آمده‌ایم تا رویاهایمان را زندگی کنیم. رویاهای ما، بخشی از روح و جوهره ما هستند که ما را به تکامل می‌رسانند؛ در واقع با تحقق هر رویایی که داریم، روح ما یک مرحله از تکامل خود را طی می‌کند.

همین حالا به سراغ رویاهایت برو، و به وضوح به دنبال آن‌ها بگرد؛ تو باید به طور واضح و دقیق بدانی که رویایت چیست، و آن را بشناسی تا بتوانی هدفگذاری کنی. رویای تو نباید مبهم باشد؛ اگر ندانی دقیقاً چه می‌خواهی، کائنات هم نمی‌تواند کمکی به تو بکند. هرچه در خصوص رویایت به وضوح بیشتری برسی، آن را سریع‌تر محقق خواهی کرد.

همین حالا هم ممکن است به چیزهایی رسیده باشی که قبلاً برایت تنها یک رویا بوده‌اند؛ درست است که اکنون برایت به امری عادی تبدیل شده و دیگر بابتشان شکرگزار نیستی، اما روزی برایت تنها یک «رویا» بوده‌اند.

تصویر روشن و واضحی از رویایت داشته باش

رویاهایتان باید کاملاً واضح باشند

همه شما در زندگی چیزهایی دارید که روزی برایتان یک رویای غیر ممکن بوده‌اند. اما حالا در زندگی آن‌ها را دارید. براستی چطور به آن‌ها دست یافته‌اید؟

ابتدا آن‌ها را در ذهن خود مجسم کرده، و سپس تمام تمرکزتان را معطوف به آن کردید. و از آنجا که تمرکز به هر کجا برود، انرژی هم به همانجا جریان می‌یابد، زمانی که رویایتان را در ذهنتان تجسم کرده‌اید، به سوی آن انرژی فرستاده‌اید.

6 استراتژی طلائی برای حفظ انگیزه در همه شرایط
بخوانید

سپس نسبت به آن هیجان‌زده شده‌اید و با خود گفته‌اید: «این همان چیزی است که می‌خواهم!» قطعاً در خواب آن را مشاهده می‌کردید، با دیگران درباره آن حرف می‌زدید و درباره آن مطلب می‌خواندید. و وقتی تمرکزتان را به طور طولانی مدت معطوف به یک چیز کنید، معجزه اتفاق می‌افتد.

اما قدم اول برای طی کردن این روند، این است که بدانید دقیقاً چه می‌خواهید! روش‌های مختلفی برای هدفگذاری وجود دارد اما اغلب قریب به اتفاق افراد، هدفگذاری را انجام نمی‌دهند زیرا برایشان کار سختی است! هدفگذاری تنها زمانی سخت به نظر می‌آید که شما ندانید دقیقاً چه می‌خواهید!

در مقالات قبلی گفتیم که نباید به ناخواسته‌ها توجه کرد زیرا به هرچه توجه کنیم، ارتعاش آن را فرستاده، و آن را به سوی خود جذب می‌کنیم. اما ناخواسته‌ها در بحث هدفگذاری می‌توانند به کمک ما بیایند. شاید برای ما سخت باشد که بدانیم چه چیزی را می‌خواهیم، اما اغلب می‌دانیم که چه چیزی را نمی‌خواهیم! بنابراین می‌توانیم از ناخواسته‌هایمان، به خواسته‌هایمان پی ببریم تا به صورت روشن و واضح بفهمیم که واقعاً چه می‌خواهیم.

تصویر روشن و واضحی از رویایت داشته باش

تکنیک استفاده از جدول T

به منظور رسیدن به وضوح در خصوص رویاهایمان، تکنیکی به نام «جدول T» وجود دارد. روش کار این تکنیک بدین صورت است که ابتدا بر روی یک کاغذ تمیز، یک حرف T بزرگ رسم می‌کنید؛ سپس در ستون سمت چپ می‌نویسید: «چیزهایی که نمی‌خواهم» و در ستون سمت راست می‌نویسید: «چیزهایی که می‌خواهم.»

با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(1)
بخوانید

حالا ابتدا به چیزهایی که نمی‌خواهید، فکر کنید؛ به آن جنبه‌هایی از زندگی فکر کنید که می‌خواهید تغییر کنند. این ناخواسته‌ها، می‌توانند در هر زمینه‌ای باشند؛ بیماری‌ای که نمی‌خواهید داشته باشید، وزنی که دوست ندارید داشته باشید، درآمد یا شغلی که از آن ناراضی هستید، روابط نامطلوبی که دارید و یا هر جنبه دیگری از زندگی‌تان!

بدین ترتیب، در یک جمله کوتاه آن‌ها را وصف کنید و در ستون سمت چپ بنویسید. وقتی کار نوشتن به پایان رسید، به سراغ ستون سمت راست رفته، و با نگاه به ناخواسته نوشته شده در سمت چپ، خواسته خود را بنویسید. این کار را با طرح یک سوال ساده برای خودتان انجام دهید: «اگر این را نمی‌خواهم، پس چه می‌خواهم؟!»

به عنوان مثال، فرض کنید در ستون سمت چپ نوشته‌اید: «من رابطه پر تنش و خالی از عشق با همسرم را نمی‌خواهم!» حالا از خود سوال کنید: «اگر این رابطه را نمی‌خواهم، پس چه می‌خواهم؟» سپس در ستون سمت راست بنویسید: «می‌خواهم رابطه‌ای آرام و عاشقانه داشته باشم.»

این لیست می‌تواند تا بی‌نهایت ادامه داشته باشد! وقتی ستون سمت راست را تکمیل کردید، حالا دیگر به وضوح می‌دانید که خواسته‌هایتان چه چیزی هستند و به شکلی هدفگذاری کردید. اکنون دیگر نیازی به ناخواسته‌هایتان ندارید؛ بنابراین، به منظور عدم توجه به ناخواسته‌ها، ستون سمت چپ را ببُرید و دور بریزید.

با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(2)
بخوانید

بهتر است روزانه این لیست را بردارید و نگاهی به آن بیاندازید و به خواسته‌هایتان فکر کنید. آن‌ها را در ذهنتان تجسم کنید. سعی کنید تجسم‌تان با احساس همراه باشد. زین پس، به هر شیوه‌ای که می‌توانید، به این خواسته‌ها توجه کنید. یادتان باشد که شما به هر چیز، به هر شکل توجه کنید، آن را به سوی خود جذب می‌کنید. ناپلئون هیل، به بیان دیگری می‌گوید: «تو به همان چیزی تبدیل می‌شوی، که اغلب اوقات بدان فکر می‌کنی!»

تصویر روشن و واضحی از رویایت داشته باش

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه