ترس های زندگی – احمد محمدی

 


 

با ترس های زندگی خود روبرو گردید!

همه ما از مواجه گشتن با ترس های زندگی خود هراس داریم، ولی چاره دیگری وجود ندارد، ما باید به میدان برویم و با ترس نبرد نماییم. برخورداری از آرامش و آسایش برای اشخاص امری ضروری محسوب می گردد و همه انسان‌ها حق یک زندگی توأم با آرامش و آسایش را دارند. اشخاص می توانند در سایه یک زندگی آرام به کمالات انسانی دست بیابند. یکی از مهمترین موضوعاتی که باعث سلب آرامش افراد می گردد، ترس می باشد. در واقع همان‌طور که جسم ما ممکن است به وسیله بیماری‌ها تحلیل گردد، سموم روحی از جمله ترس نیز می‌تواند به مرور، سبب ضعف و سستی انسان گردد و نتیجه آن چیزی جز عدم تصمیم‌گیری قاطع یا منفی نگری نمی باشد.

ترس چیست؟

ترس یک عامل بازدارنده بزرگ است و مانع این می گردد که افراد به کاری که قادرند از عهده‌ آن برآیند اقدام نمایند. با وجود ترس، شجاعت و قوه ابتکاری وجود نخواهد داشت. ترس، یک چیز خود به خودی نیست، بلکه حاصل یک فکر معیوب می باشد. در واقع باید گفت ترس یک تفکر باطل می باشد که فقط با اجازه خود شخص بر او مسلط می گردد. معمولاً احساسات و هیجانات ترسناک با جمله هایی همچون: من شکست خورده‌ام، فردی احمق به نظر می‌آیم، یقین ندارم که…، همه چیز را از دست خواهم داد و… آشکار می گردند.

عادت ها- احمد محمدی
بخوانید

آثار سوء ترس

برخی مواقع مشکلات پیش روی انسان، او را از روبرو گشتن با ترس‌ های او جلوگیری می نماید و ترس و دلهره حاکم بر وجود او مانع از مقابله انسان با مشکلات می گردد، هر چند که می داند با غلبه بر ترس می تواند به نتایج دلخواه خود دست یابد.  در صورتی که این ترس می تواند عواقب بدتری برای وی به دنبال داشته باشد.

در حقیقت باید گفت که این قبیل از افکار بر نظام دفاعی بدن غلبه می نماید و نوعی شخصیت متکی به ترس را در انسان تقویت می نماید. در مورد اشخاصی که گرفتار ترس گشته اند، نمونه های بسیاری وجود دارد. برای نمونه کسانی وجود دارند، که از دوران کودکی از نوعی ترس رنج می‌برده‌اند. حتی در مدرسه همیشه از شرکت در امتحان های شفاهی ترس داشتند و شب قبل از امتحان به تب و استفراغ شدیدی دچار می گشتند.

راه حل غلبه بر ترس

برای اینکه احساس شکست و ترس و تردید را از خود دور نموده و به آرامش دست یابید ، باید بر واکنش‌های عاطفی و هیجانات خود مسلط گشته و اجازه ندهید که ناراحتی‌ها و کمبودهای دوران کودکی همچنان سبب رنج شما گردد. همچنین باید بدانید که چگونگی اتفاقات آینده به خود شما بستگی دارد و ارتباطی به تجربه های تلخ گذشته شما ندارد. اگر به ترس و افکار ترسناک مبتلا می باشید، همین الان سعی نمایید که با شجاعت با ترس‌های خود مقابله نمایید. شما می‌توانید به مرور زمان و با تمرین که هر دفعه موقعیت ترس آلود را به دنبال دارد، از ترس‌ هایی که بر وجود شما تسلط یافته رهایی یابید.

زندگی - برگزیده ای از فیلم جایی که امید رشد می کند (Where Hope Grows-2014)
بخوانید

بنابراین تلاش برای غلبه بر این ترس های بی مورد در زندگی از واجبات رسیدن به موفقیت و کمال در زندگی است. آقای احمد محمدی برخی از این ترس ها را در ویدئوی فوق نام می برند و همچنین راه حل هایی را برای غلبه بر آن ها ارائه می نمایند.

بیشتر بخوانید:

1397/5/23 9:04:08 مرداد 16ام, 1397|ویدئو ها|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه