برندسازی کسب و کارهای کوچک با 5 راهکار طلائی

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک می دانند که برندینگ برای کسب و کارشان ضروری است. اما تعداد قابل توجهی از آنها واقعا نمی دانند چرا؟ آنها ارتباط بین کسب و کارهای موفق و برندسازی قوی را تشخیص می دهند. و مشتاق اند تا برندی بسازند که موفقیت های مشابهی را برای آنها به ارمغان آورد. همچنین درک می کنند که برندسازی  فقط یک لوگو و نحوه ی دیده شدن آنها در خارج از گود نیست. اما  تعداد بسیار کمی متوجه می شوند که برندهای موفق، برندینگ را  در قلب کسب و کار قرار می دهند. بنابر این برندینگ کسب و کار کوچک نیز از این قاعده مستثنا نیست.

برندینگ روشی برای تعریف کسب و کار برای خودتان، تیم تان و مخاطبان خارجی تان است. برندینگ را می توان “هویت” کسب و کار نامید. اما تنها با فهمیدن این نکته که برند در بردارنده ی  هسته ی مرکزی کسب و کار و ارزش آن نیز هست، نه فقط ظاهر آن. امروزه مشتریان همه ی کسب و کارها بسیار باهوش هستند. به طوری که می توانند از روش های بسیاری استفاده کنند. و  تلاش های شرکت ها را برای بهتر کردن، تغییر دادن و یا جذاب کردن روش ها فروش رصد نمایند.

مزایای برندی که به صورت استراتژیک تعریف شده می تواند مشابه همان مزیت هایی باشد که افراد هنگام دوست شدن  با یکدیگر به دست می آورند. وقتی مشتریان از نظر احساسی با برند ارتباط برقرار کنند منجر به فروش بیشتر و برجسته شدن برند خواهند شد. زیرا ارزش و باورهای یک برند را به اشتراک می گذارند. این مسئله همچنین می تواند به وفاداری، حمایت منجر شود و حتی زمانی که رقبا به تخفیف های تبلیغاتی متکی هستند از قیمت های اقلام شما محافظت نماید. همچنین می تواند پلتفرم ایده آلی را به شما بدهد که با آن می توانید پیشنهادات و دامنه ی فعالیت خود را گسترش دهید.

تربیت کودک اصولی و بدون تنش را با این 10 روش بیاموزید
بخوانید

برندسازی کسب و کارهای کوچک با 5 راهکار طلائی

1. ابزارهای خود را بشناسید

مخاطبین خود را بشناسید – آیا شما به افراد ،گروه سنی ،مذهب ،جنسیت خاصی می فروشید؟ آن را مشخص کنید و به آن توجه کنید. شاید این موضوع بسیار ساده به نظر بیاید ولی شگفت انگیز است که بسیاری از کسب و کارهای کوچک از همان ابتدا مخاطبین و علایق خود را شناسایی نمیکنند .بدون این کار شما نمی توانید روی کار خود تمرکز داشته باشید.

2. آن را هدفمند کنید

از رنگها و فونتهایی استفاده کنید که برای مخاطبین شما جذاب هستند نه اینکه برای خودتان. معمولا افراد روی چیزهایی که خودشان دوست دارند توجه می کنند نه روی چیزهایی که مخاطبانشان دوست دارند یا مواردی که می تواند جواب بدهد.

3. ثبات داشته باشید

روی همه ی فعالیتهای بازاریابی خود استمرار داشته باشید که به معنای این است که از همان رنگ ،فونت،لوگو،پیام ،تصویر و غیره برای وبسایت ، شبکه های اجتماعی ،پوسترهای چاپی،بروشورها و غیره برای ایجاد آشنایی و شناساندن خود استفاده کنید.

4. تصویر حرفه ای داشته باشید

از تصاویر حرفه ای استفاده کنید. شما از این که چقدر تصاویری که حرفه ای تولید شده اند روی تصویر بازاریابی و برند شما تاثیر گذار است شگفت زده خواهید شد.این به این معنا نیست که شما برای عکسبرداری هزینه کنید (گرچه اگر بودجه ی کافی داشته باشید این کار بسیار مفید خواهد بود).اما تصاویر بسیار خوبی در فضای مجازی به طور رایگان وجود دارد که تنها زمان کوتاهی از جستجوی شما را شامل می شود. از استفاده از تصاویر دردسترس اینترنت برای برند خود نترسید فقط توجه داشته باشید که این تصاویر با برند شما مطابقت داشته باشد(والبته قانون کپی رایت آن تصویر را نیز در نظر بگیرید).

آشنایی با تکنیک های فروش و ارائه خدمات در حوزه گردشگری و جذب گردشگر
بخوانید

5. به جای تمرکز بر اهداف کوتاه مدت، بلند مدت فکر کنید

با یک طراح حرفه ای که برند شما را می شناسد حرف بزنید – بازاریابی یکی از مهمترین ابعاد یک کسب و کار است و جذب یک طراح حرفه ای و با تجربه ممکن است هزینه ای را در اوایل کار به شما وارد کند – اما به شما راههای تازه ای را برای بازاریابی کسب و کارتان نشان خواهد داد. با تلاش برای انجام کاری به طور خودسرانه در کوتاه مدت و پس انداز پول، ممکن است تصویر خودتان در نتیجه اعتماد مشتریانتان را تخریب کنید و ممکن است بعدها مجبور شوید بازگردید و دوباره آن را انجام دهید و هزینه ی بیشتری برای شما خواهد داشت.یک طراح خوب به کسب و کار شما چهره ی حرفه ای میدهد و به فروش محصولات و خدمات شما کمک میکند.

مدیریت یک کسب و کار و برندسازی برای آن در دنیای پررقابت امروزی، به روش های قدیمی دیگر فایده ندارد و باید بازاریابی و برندسازی به صورت علمی و اصولی انجام گیرد. در غیر این صورت به خصوص برای کسب و کارهای کوچک ممکن است در همان ابتدای مسیر با شکست بزرگی روبرو گردند که غیر قابل جبران باشد. 

آکادمی بازار با هدف آموزش روش ها و مهارت های مورد نیاز جهت تأسیس یک کسب و کار جدید به افراد علاقمند، علاوه بر انتشار روزانه محتوا و مقالات مفید همچون مقاله فوق در وب سایت خود و برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی، در آینده ای نزدیک اقدام به برگزاری سمیناری به نام «موفقیت» می کند. در سمینار موفقیت استاد احمد محمدی با سال ها تجربه تدریس و مشاوره در حوزه فروش، بازاریابی و کسب و کار، ابزارها و مهارت های مورد نیاز جهت داشتن یک کسب و کار پرسود و زندگی شاد و موفق، را به شما تدریس خواهند نمود. جهت کسب اطلاعات در مورد نحوه ثبت نام در این سمینار و سرفصل های آموزشی آن، کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

داستان چالش ها و موفقیت شرکت فونترا تولیدکننده محصولات لبنی (2)
بخوانید

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه