موفقیت – برنامه فکرانه – احمد محمدی

« موفقیت همراه با حیثیت طلبی به عصبیت ، ناکامی ، محرومیت و ناخشنودی می انجامد.» ماکسول مالتز

همه انسان ها برای رسیدن به موفقیت به طور خستگی ناپذیری تلاش می کنند اما به آنچه که در آرزوی دارند، نمی رسند. آیا مسیر موفقیت را اشتباه انتخاب کرده اند؟ هدف و مقصود مشخص و روشنی نداشته اند؟ به توانایی ها و امکانات خود بی توجه بوده اند؟ آیا در نیمه راه پی برده اند که هدف مورد نظر در رسیدن به موفقیت سعادتی به دنبال نخواهد داشت؟

موفقیت چیست ؟

چرا همیشه از انسانهاى خوشبخت می پرسند: راز موفقیت شما چیست؟ زیرا هیچ کس جز خود شخص  نمی داند که چقدر موفق است. زیرا موفقیت یک حس درونی می باشد، که تا خود فرد به آن باور نداشته باشد کسی نمی تواند بگوید که او فرد موفقی هست یا نه؟ پس به حرف دیگران اهمیت ندهید و تلاش نمایید که در پاسخ به انتقاد و نظر سایرین در مورد خود، تنها لبخند بزنید. کسانی که درباره شما قضاوت می کنند، را مورد بررسی قرار دهید تا دریابید خودشان چگونه افرادی هستند و در کجای مسیر قرار دارند. در مسیر موفقیت فراز و نشیب ها و مشکلات بسیار زیادی وجود دارد،  اما باید به آنها توجهی نداشته باشید تا به آنچه قصد دارید برسید. هدفمند بودن، یکی از ویژگی های موفقیت می باشد و با پیدا کردن راه های صحیح، می توان به موفقیت دست یافت .موفقیت یعنی پیشبرد تمام فاکتورهای انسانی از جمله سلامتی، معنویت، ثروت، آرامش، عشق و خدمت به دیگران.

انسان دارای ابعاد مختلفی است که برای رسیدن به موفقیت باید تمام فاکتورهای موفقیت را توسعه دهد. یک فرد تنها با پرورش یک بعد وجودی خود موفق به حساب نمی آید، بلکه باید تمام زوایای وجود خویش را پرورش دهد تا به هدف نهایی خود در زندگی دست یابد. انسان باید باورهای مثبتی داشته باشد و همیشه خود را فردی دارای رویا و آرزو ببیند. افکار منفی فرد را از رسیدن به خواسته ها و اهدافش دور می نماید. این افکار از کودکی درون ذهنمان لانه کرده و ما را به سمتی پیش می برد که نمی خواهیم.

در این برنامه فکرانه، آقای احمد محمدی به تعریف موفقیت و بیان راه های دستیابی به آن در همه ابعاد زندگی خواهند پرداخت.

گوش بفرمایید
1396/12/20 21:09:09 اسفند 11ام, 1396|پادکست ها|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

هشت + 4 =

همایش اختصاصی

زمان و تاریخ همایش

معارفه های دوره آموزشی

تاریخ و زمان دوره های معارفه