با کمک این 11 روش رویایتان را به واقعیت تبدیل کنید(4)

در ادامه سری مقالات گذشته، به معرفی اقدامات باقی مانده از ۱۱ گام به سوی تبدیل رویا به واقعیت می پردازیم.

۶. با افراد موفق نشست و برخاست کنید

واقعا نمی دانم چطور می توانم به اندازه کافی روی این مورد تاکید کنم؛ همنشینان ما بسیار مهم هستند. درست است که ما می توانیم از کتاب و نوارهای آموزشی نکات بسیاری بیاموزیم، اما میزان یادگیری ما از این ابزار، محدود است. اما حشر و نشر با افراد موفق تغییرات فوق العاده ای در سیستم باور های شما ایجاد می کند و متعاقبا، نتایج خارق العاده ای را هم در زندگی شما رقم خواهد زد. در واقع، وقتی به زندگی افراد موفق نگاه می کنید، تجربه ای دست اول در اختیار خودتان قرار می دهید و می توانید با قدم گذاشتن در جا پای آن ها ، رویاهای خودتان را نیز محقق سازید. شما با معاشرت با افراد موفق، فقط می توانید به سمت بهتر و بهتر شدن قدم بردارید و لا غیر.

خب؛ حال از کجا باید این افراد موفق را پیدا کنیم؟

برای پاسخ به این سوال، از خودتان بپرسید که چه کسانی در آن حیطه ای که شما قصد موفقیت در آن را دارید، در اوج قرار دارند. قهرمانان این رشته در دنیا چه کسانی هستند؟ امروزه، پیدا کردن قهرمان، درست همانند انجام یک سرچ ساده در گوگل، آسان است.

وقتی که این افراد را یافتید، از آنها درخواست مصاحبه کنید و به آنها نشان دهید که تشنه یادگیری و موفق شدن درست همانند خودشان هستید و برای موفق شدن مصممید. البته این را هم در نظر داشته باشید که اکثر این افراد، بسیار پرمشغله هستند و ممکن است همان بار اول به درخواست مصاحبه شما جواب رد بدهند. اما اجازه ندهید این مساله، مانع کار شما شود.

5 دشمن رویاهایتان را بشناسید
بخوانید

سراغ قهرمانان دیگر بروید. تنها چیزی که نیاز دارید یافتن یک نفر است که به شما پاسخ مثبت بدهد و شما بتوانید با آنها صحبت کنید، از آن ها بیاموزید و دلیل موفقیتشان را شناسایی کنید. به عنوان مثال، اگر فرد مد نظر شما یک سخنران حرفه ایست، سعی کنید در سمینار بعدی اش حضور پیدا کنید و وی را حضورا ملاقات کنید. و اگر دفعه اول، جواب مطلوبتان را نگرفتید، مجددا این کار را انجام دهید تا به نتیجه برسید. به این ترتیب، به وی ثابت خواهید کرد که در این مسیر فردی مصمم و جدی هستید.

اگر بتوانید مدت زمان کافی با این افراد معاشرت داشته باشید، می توانید ذهنیت برنده آنها را در خودتان پیاده کنید و شاهد نتایج فوق العاده در زندگی تان باشید. مطمئن باشید که این کار ارزش تمام زحمات و سختی های شما را دارد. در تلاش و جستجویتان برای یافتن فرد موفق مورد نظر، سریع تسلیم نشوید. به تلاشتان ادامه دهید. اکثر این افراد، در گذشته، همانند شما بوده اند و دوست دارند میزان تعهد و سماجت شما را، قبل از سرمایه گذاری وقت و انرژی شان بر روی شما، بسنجند. مجدد تاکید می کنم؛ در جستجو و تلاشتان برای یافتن افراد موفق زود تسلیم نشوید.

مراحلی که برای تحقق رویاهایتان باید پشت سر بگذارید
بخوانید

۷. یک همراه مناسب انتخاب کنید و به وی پاسخگو باشید

خیلی خوب است که از یک سیستم یا گروه حمایتی جهت اطمینان یافتن و تضمین میزان تعهدتان در پیگیری اهداف و انجام اقدامات لازم در این راستا بهره مند شوید. یافتن یک همراه جهت پاسخگویی بسیار مفید است زیرا آنها شما را مسئول دانسته و خروجتان از مسیر اصلی را به شما یادآوری خواهند کرد. شما باید اختیار لازم را به این فرد بدهید تا زمانی که شما به تعهداتتان عمل نکردید، این مساله را به شما تذکر دهند؛ ضمنا، شماره تلفن همراهتان را نیز به آنها می دهید تا بتوانند در هر لحظه که احساس کنند، با شما تماس بگیرند و شرایط را بررسی کنند.

وقتی که شما می دانید فردی که بسیار مورد تایید و احترام شماست، کارهای شما را زیر نظر دارد و قرار است علت رفتارهایتان را به وی به صورت مفصل توضیح دهید، مطمئن هستم که تمام تلاشتان را به کار خواهید برد تا شرمنده وی نشده و از این بررسی ها سربلند بیرون بیایید؛ شما نمی خواهید که در نظر وی ضعیف و بی اراده جلوه کنید. اما وقتی که به کسی پاسخگو نباشید، سرپیچی کردن از قولی که به خودتان داده اید و در واقع دور زدن خوددتان، هیچ عاقبت بدی (دست کم در ظاهر) برایتان نخواهد داشت. از همین امروز، فرد مناسب را پیدا کنید و از وی درخواست کنید تا اقدامات شما را زیر نظر بگیرد.

چرا می پنداریم شادی و خوشی دست نیافتنی هستند؟
بخوانید

ادامه دارد…

همه افراد در ذهن خود آرزوها و اهدافی دارند که فقط تعداد اندکی هستند که به آن ها دست می یابند. دلیل آن مشخص است تنها آرزو کردن کافی نیست بلکه برای تبدیل آن رویاها به واقعیت نیازمند برنامه ریزی و مهارت هایی هستیم که افراد موفق آن ها را داشته اند. می توانیم به مطالعه و شناخت زندگی افراد موفق بپردازیم و با مهارت ها و عادات آنان آشنا شویم و تلاش نماییم که آن عادات را در خود ایجاد و آن مهارت ها را یاد بگیریم و در خود تقویت نماییم.

آکادمی بازار با هدف معرفی و شناساندن ویژگی های منحصر به فرد و مهارت های انسان های موفق به همگان، به زودی سمیناری به نام «موفقیت» برگزار می نماید، که در آن استاد احمد محمدی مدرس، مشاور و سخنران انگیزشی، شیوه تفکر، الگوهای رفتاری و عادت های سازنده انسان های موفق را به ما آموزش خواهند داد. جهت تحقق بخشیدن به رویاهایتان، معطل نکنید، بلکه اولین قدم را با حضور یافتن در محیط مثبت و پرنشاط این سمینار مطمئن و هوشمندانه بردارید.

سمینار بزرگ موفقیت – استاد احمد محمدی

 

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه