ایستادگی و تلاش در فیلم بازی تقلید The Imitation Game

ایستادگی انگلیس در مقابل ارتش قدرتمند آلمان بدون دانشمندانش ممکن نبود. جنگ جهانی دوم ،در حالی که ارتش ویرانگر هیتلر یکی پس از دیگری در حال نابودی و فتح کشورهای اروپایی است و لندن زیر حملات سنگین نازی‌ها کمر خم کرده گروهی از نخبه‌ ها و ریاضی دانان از جمله آلن تورینگ از طرف دولت انگلیس استخدام می‌شوند تا کاری غیرممکن را انجام دهند: شکستن کدهای ماشین‌ هایی موسوم به انیگما که نازی‌ها از طریق آن مکالمات سری با هم انجام می‌دهند.اما کار چندان طبق روال پیش نمی‌ رود و درگیری اعضای گروه با آلن که اصرار دارد با ساخت ماشینی مخصوص انیگما را شکست بدهد پروژه را تا لب شکست هم پیش می برد ولی با وارد شدن دختر نابغه‌ای به نام جوان به گروه تحقیقات به سمتی جدید پیش میرود…

 

The Imitation Game 2014

فیلم بازی تقلید بیش از آنکه به جنگ دوم جهانی بپردازد به زندگیِ تورینگ ریاضی‌دان و کسب موفقیت‌هایش پرداخته است. و بازگشت به دوران تحصیل او و نیز پرش به چند سال بعد از اتمام جنگ، راه‌هایی برای نشان دادن و ریشه‌ یابیِ علاقه‌ ی تورینگ به رمزگشایی و همجنس گرایی‌اش است که در سال 1951 و بر اثر حادثه‌ی دزدی، کشف می‌شوند و نمود پیدا می‌کنند. تورینگ سرانجام درگیر پایانی تراژیک می‌شود. البته پایان زندگی وی به صورت زیرنویس در اختیار بیننده قرار داده می‌گیرد اما سرشکستگی و نا امیدی این دانشمند به روشنی نمایش داده می‌شود. تورینگ که به جرم همجنسگرایی مجبور به قبول حکمش شده (اختگی شیمیایی یا زندان)، گویی با پذیرش اختگی شیمیایی، به اخته کردن شخصیت و نبوغش هم دست زده است.

چکیده کتاب 7 عادت مردم بسیار کارآمد(تاثیرگذار)
بخوانید

 

The Imitation Game

 

مورتن تیلدام در مقام کارگردان، تا حدود زیادی نسبت به زندگیِ این دانشمند وافادارانه عمل کرده است و فیلم با صحنه‌های تلاش و ایستادگی وی برای ساختن ماشین کریستوفر و رمزگشایی ماشین انیگما، بیننده را جذب خویش می‌کند. رفت و برگشت‌ها به زمان گذشته و حال، چندان زیاد نیستند و مخاطب را دچار سردرگمی و از دست دادن نخ ماجرای اصلی نمی ‌کنند. همانطور که پیش از این گفته شد، این بخش‌ ها نقشی کارکردی دارند و برای پیشبرد طرح داستان لازم بوده‌اند. در آخر باید اضافه کرد بازی بندیکت کمبربچ و کیرا نایتلی به زیبایی اثر کمک کرده و آن دو توانسته‌ اند دوست داشتن فارغ از روابط زن و مردی را، به خوبی نمایش دهند.

 

مادر بندیکت، وندا ونتهم به او توصیه کرد نام مستعاری کوتاه تر و راحت تر برای حرفه هنرپیشگی خود انتخاب کند. پدر او روی صحنه نام تیموتی کارلتون را برای خود برگزیده بود. اما این مرد جوان احتمالا از ایستادگی و بلندی این نام که ریشه در انگلیسی قدیمی دارد و به معنی جریان جاری در دره است، راضی بوده است و هر چه باشد این نام او بوده است. به همین دلیل او نقش هایی پیدا کرده است که مناسب یک بندیکت کامبربچ باشد. مردانی والا و جدا از جمع، مانند شرلوک هولمز شبکه بی بی سی، جولین آسانژ در رکن پنجم و نقش استیون هاوکینگ در یک فیلم تلویزیونی. سازندگان فیلم های خیالی و فانتزی متوجه درخشش تاثیرگذار او شدند و نقش هایی همچون خان در سفرهای ستاره ای به درون تاریکی و نکرومَنسر و اسماگ در هابیت را به او سپردند. او در نقش جادوگر اعظم مارول، دکتر استرنج هم بازی کرده است.

7 راه افزایش درآمد به کمک قانون جذب (1)
بخوانید

 

The Imitation Game

تصویر واقعی آلن تورینگ مخترع اولین کامپیوتر آشکار شده در دنیا به نام انیگما ( به غیر از کامپیوتر های مورد استفاده ارتش ها که به دلایل امنیتی آشکار نشد ) در کنار بندیکت کامبربچ بازیگر نقش آن در فیلم بازی تقلید که نبوغ و ایستادگی و ربات گونه بئدن او را به خوبی نشان داد.

 

نقش آلن تورینگ در فیلم بازی تقلید شاید عجیب ترین و کامبربچی ترین نقش این بازیگر تاکنون باشد. یک نابغه دانشگاه کمبریج که با ساخت دستگاهی به نام ماشین تورینگ ، می توان او را پدر کامپیوتر های امروزی دانست. کسی که زمانی این سوال را پرسید که “اگر فقط یک ماشین و نه یک انسان بتواند حریف ماشینی دیگر شود چه؟ و انسانی که خود به نظر تا حدودی ماشین می رسد. او ایستادگی و غروری خاص دارد همچون موجودی که از سیاره ای دیگر آمده و نخستین بار است که زمین را ملاقات می کند. او به گروه بلچی پارک می پیوندد که وظیفه شکستن کد گمراه کننده انیگما ی نازی ها را بر عهده دارند.

 

او تئوری های رهبر گروه، هیو الکساندر (متیو گود)، را با بی تفاوتی رد می کند و از طرفی مستقیم به سراغ وینستون چرچیل می رود و فرمانده ارتش، دنیستون (چارلز دنس) را دور می زند. او ریاضی دانی تمام عیار است و همانند یک دونده ماراتن پر استقامت و با ایستادگی است. او همانند یک دونده مسافت های دور است که همکارانش را یکی یکی پشت سر می گذارد. چرا؟ “زیرا کس دیگری چنین توانی ندارد. آنها را می توان با اغماض، باهوش دانست اما او نابغه است، و در دوران جنگ نتیجه است که حرف اول را می زند و برای نتیجه به نبوغ احتیاج است.

کتاب " راز ثروت " نوشته جو ویتالی
بخوانید

 

The Imitation Game

برای رسیدن به موفقیت تماشای زندگی و نحوه ی برخورد با مشکلات و ایستادگی در افراد موفق هر زمینه می تواند کمک شایانی کند. برای اینکه آرشیوی از فیلم های ساخته شده برگرفته از زندگی نامه افراد موفق را ببینید تا کسب تجربه کنید می توانید از فیلم های تولید شده توسط آکادمی بازار را مشاهده نمایید. برای مشاهده لیست بر روی اینجا کلیک کنید.

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه