ارزش واقعی شما چقدر است ؟

ارزش واقعی شما چقدر است ؟بگذارید به همه نشان بدهم .

یک اسکناس یک دلاری که اگر آن را به مغازه ببرید  میتوانید با آن یک محصول به ارزش 90 سنت بخرید . بله درست است میتوانیم .

حالا اگر به مغازه بروم و یک محصول که با مالیات 96 سنت شده باشد را آیا نمیتوانم با یک دلار بخرم ؟ بله میتوانم

حالا چه میشود اگر این اسکناس یک دلاری را مچاله کنم به این موضوع فکر کنید اکنون من این یک دلار را مچاله میکنم . اکنون دیگر این یک دلار ارزشی ندارد و حدود 95 سنت از آن ارزش دارد . حالا چه میشود اگر رویش پا بگذارم حالا چقدر ارزش دارد ؟احتمالا 65 یا 68 سنت ارزش دارد . حالا یک دلار ارزش دارد؟ خب اکنون اگر آن را مچاله کنم و لگد مال کنم و درون سطل آشغال بیندازم و کثیف شود چه میشود ؟ و حالا اگر یک نفر آن را ببیند و آن را باز کند چه می شود ؟ حالا چقدر ارزش دارد ؟

خب چی میشه اگر مچاله و لگد مالش کنم و درون سطل آشغال بیندازمش و آن را از وسط نصف کنم .

حالا چه میگویید الان چقدر ارزش دارد ؟

شما میگویید که این یک دلار را بردارم تمیزش کنم و چسبش بزنم چون کاغذ آن ارزش دارد؟

5 راهکار مهم که شما را به فردی سخت‌کوش تبدیل می کند
بخوانید

خب اگر این یک دلار تحت هر شرایطی ارزشش را از دست نمیدهد چرا شما فکر میکنید که ارزش هایتان میتواند کم شود ؟

ارزش واقعی شما چقدر است ؟

اگر کسی با احساساتتان بازی کند ، اگر در کارتان شکست بخورید و پس زده بشید و طرد بشین ، چون احساس میکنید نادیده گرفته شده اید و چون حس میکنید یکی به شما صدمه  زده شده است و یکی از شما سواستفاده کرده و اکنون حس میکنید که ارزش خود را از دست داده اید .

اکنون میخواهم به شما بگویم که این یک دلاری هنوز ارزش دارد . چون سال ها قبل یک نفر ارزش یک دلار را بر روی کاغذ گذاشت و مهم نیست این کاغذ چه شرایطی داشته باشد . میخواهم بگویم شماهم مانند همه متولد شده اید و اکنون اینجا هستید .

اگر زندگی و هدف دارید پس شما فرد ارزشمندی هستید ، اگر روزهای سختی را پشت سر گذاشته اید و افسرده بوده اید اگر خواستی به خودت ضربه بزنی و جا بزنی میخواهم به شما بگویم که هنوز هم ارزش و اهمیت دارید و هیچ اتفاقی نمیتواند ارزشتان را کم کند .برای این کار باید به خود یک تکانی بدهی و خودت را دوباره بالا بکشی و ادامه  بدهی .

 متاسفه  بسیاری از انسان ها، مخصوصا افراد  جوان ، جایگاه خود در دنیا را فراموش کرده اند و از مقام و منزلت خود خبر ندارند. از این جهت وجود خود را پوچ می پندارند. و هیچ دلیل وانگیزه ای برای به وجود آمدن، زندگی کردن و از دنیا رفتن خود ندارند و این فقدان انگیزه، سبب شده است که آن ها برای آینده و شغل خود هدف و برنامه ای نداشته باشند .برای پیدا کردن و برنامه ریزی دقیق خود برای آینده و شغلتان میتوانید از سمینار های کاربردی دکتر احمد محمدی نهایت استفاده را ببرید.

سمینار بزرگ موفقیت_استاد احمد محمدی

5 نکته ساده برای اینکه تصور خوب، درست و شفافی از خود داشته باشید
بخوانید

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه